עורך דין לליווי וייצוג קבוצת רכישה

במסגרת מחלקת הנדל"ן של משרדנו, אנו מלווים ומייצגים מספר רב של קבוצות רכישה נדל"ניות ומסייעים להן להשיג, בדרך המיטבית, הבטוחה והמהירה ביותר, את מטרת העל של הקבוצה - הקמת מבנה מגורים לקבוצה תוך הוזלה משמעותית של העלויות ותוך מימוש הפריבילגיה של בחירת חברי הקבוצה אשר בסופו של דבר יהיו השכנים בבניין החדש שייבנה.
 

חשוב להבין כי באמצעות ייעוץ משפטי נכון, משרדנו מאפשר לחברי הקבוצה להקטין משמעותית את עלויות הבנייה ופערי התיווך הכרוכים בקניית הנכס כמוצר מוגמר. בנוסף, בעבר, ובמקרים מסוימים גם היום, קבוצות הרכישה נהנו בהקלות בתשלומי המס (כגון מס ערך מוסף על הקרקע ועל האגרות לצד מס רכישה נמוך יותר). עתה לאחר שבוצעו שינויים בחוק מיסוי מקרקעין נדרש לקבוצת הרכישה עורך דין אשר בקיא גם במיסוי שיחול עליה. כאן בא שוב יתרונו הגדול של משרדנו וביתר שאת - השילוב של מחלקת הנדל"ן עם מחלקת המסים של משרדנו מעניק ללקוחותינו ליווי משפטי מקצועי בכל סוגיות המיסוי הכרוכות בקבוצת רכישה אשר מביאים לחסכון אדיר במיסוי החברים בקבוצה.
 

השירותים הבולטים שמשרדנו מספק כיום לקבוצות רכישה:

1. בחינת עומק רצינית של הקבוצה תוך הבנה של הגורמים העומדים מאחורי קבוצת הרכישה והרקע שלהם.
 

2. בחינת ובדיקת מארגן קבוצת הרכישה תוך עמידה על ניסיונו והבנתו בתחום ובניהול פרויקטים בסדר גודל דומה, זאת מתוך ידיעה כי הסיכון בבחירת מארגן לא מקצועי הינו כי לאחר שיווק הקרקע לקבוצה, חבריה יישארו ללא יכולת או ידע להוציא את הפרויקט לפועל.
 

3. בחינת מחירי הדיור והיבטי המימון - בדיקת היתכנות הפרויקט מבחינה פיננסית, כך למשל חשוב להשוות ולבצע אומדן בין עלותה של דירה גמורה בפרויקט קבוצת הרכישה לעומת מחירה של דירה דומה ברכישה מיזם בשוק החופשי. ככל שפער המחירים זניח או אינו מספק (קטן מ-15%) ייתכן כי ההצטרפות לקבוצה הרכישה אינו כדאי. בחינה חשיבה נוספת היא בדיקת הבנק או המוסד הפיננסי שמוכן / יהיה מוכן ללוות את הקבוצה ואת הקמת הפרויקט. בהיבט זה חשוב לבחון את מסמכי הליווי לעומקם תוך גידור והגבלת אחריות חברי הקבוצה במימון הפרויקטים ותוך הבטחת יכולתם להמשיך ולבצע את הבנייה עד להשלמת הפרויקט ומסירת הדירות.
 

4. בחינת ובדיקת המסמכים המשפטיים - זהו חלק הארי של עבודת העורך דין בליווי קבוצת רכישה. הואיל ומדובר במספר לא מבוטל של מסמכים משפטיים (כמו הסכמי שיתוף, הסכמי בניה, הסכמי סיחור אופציה, הסכמי ייצוג משפטי) יש לדאוג להכין/לבחון את ההסכמים תוך חתירה להסכם שאינו מאפשר לסכל או לעכב את השלמתו של הפרויקט. כך למשל חשוב לעגן במסמכים המשפטיים את יכולתו של הגורם המנהל למכור את זכויותיו של גורם מעכב באופן שיאפשר את השלמת הפרויקט. חשוב להבין כי הסכמים נוקשים אינם חסרון אלא יתרון אשר יביאו בסופו של יום להצלחת הפרויקט והשלמתו.
 

5. בחינת האדריכל / התכנון האדריכלי - חשוב להתקשר עם אדריכל בעל ניסיון מוכח בתכנון במסגרת הרשות המקומית שבה הפרויקט ייצא לפועל, זאת לצורך קידום התכניות האדריכליות בועדות התכנון, הכרת דרישות הרשות והתאמת התכניות אליהן. בנוסף ככל שמדובר בהצטרפות של משתתף חדש לקבוצה קיימת חשוב לבחון את התכניות האדריכליות של הקומה והדירה על מנת לוודא התאמה בין המסמכים המשפטיים לתכנון האדריכלי.
 

6. בדיקת מאפייני המשתתפים האחרים בקבוצה - חשוב מאד לבחון, בטרם קבלת החלטה אם להצטרף לקבוצה, מיהם חברי הקבוצה האחרים. שהרי המדובר בהתקשרות וביציאה לדרך משותפת לא קצרה. על כן ישנה חשיבות אקוטית בבחירת החברים הנכונים אשר מסוגלים הן מבחינה כספית להשלים את התהליך וצפויים להיות מאושרים על ידי הבנק המממן, והן מבחינה חברתית כי הם אכן מתאימים (מבחינת אופי ההתנהלות שלהם) להצטרפות לקבוצה. רצוי לבדוק כי מדובר בקבוצת אנשים נורמטיביים, סבירים ורציונאליים שאינם מונעים מגחמות או קבלת החלטות ללא הצדקה.

 

7. ניהול כספי הקבוצה -  לצורך שקיפות וניהול נכון ומניעת סכסוכים עתידיים בין חברי הקבוצה, רצוי מאוד כי כספים המשולמים על ידי חברי הקבוצה לא יוחזקו בידי הגורם המארגן עצמו, אלא בחשבון נאמנות מיוחד של עורך הדין המלווה את הקבוצה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

מידע מקצועי

הטלת מס רכישה על אופציה לרכישה

על אף שתחום קבוצות הרכישה מלווה אותנו שנים רבות במספר והמחוקק הניח ידו על מספר סוגיות שונות ומגוונות שנתגלו במרוצת השנים, מפעם לפעם אנו נעמוד בפני שוקת שבורה, שרק פנייה לערכאות השונות תוכל להאיר את עינינו.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.