מאת:

משרדנו ייצג חברה מובילה במשק, העוסקת בתחום הפלסטיקה, אשר נתבעה על ידי עובד לשעבר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב במסגרת סע"ש 38456-11-15.

במסגרת תביעתו, טען העובד כי החברה לא שילמה לו בהתאם להוראות הדין, לרבות בעניין צו ההרחבה בענף הפלסטיקה, החסירה ממנו תשלום עבור שעות נוספות ופיטרה אותו בפיטורים שלא כדין אחרי הליך שימוע לא תקין, וכל זאת מתוך במטרה להתחמק מתשלום זכויות סוציאליות המגיעות לעובד בסמוך להשלמה של שנת עבודה מלאה (כדוגמת הבראה ופיצויי פיטורים).

בהגנתה, טענה החברה כי מדובר בתביעת סרק שנועדה להכניס יד לכיסה, ללא כל צידוק שבדין. החברה הוכיחה כי שילמה לעובד תשלום מלא עבור כל שעות עבודתו בהתאם לדין ואף מעבר לנדרש בצו ההרחבה בענף הפלסטיקה. כמו כן, הוכיחה החברה כי העובד פוטר לאחר שניתנה לו זכות טיעון מלאה, שלא נפגמה כלל, במסגרת הליך שימוע שנערך על פי כללי הדין. החברה הוכיחה כי אף אם היה מבוצע השימוע בשנית, לאחר שהעובד קיבל ייצוג משפטי, הרי שטיעוני העובד בזמן השימוע לא היו משתנים, כך שממילא אם נפל פגם כזה או אחר בהליך השימוע, והדבר הוכחש, הרי שזכות הטיעון ניתנה לעובד במלואה.

בנוסף הוכיחה החברה כי פיטוריו של העובד נעשו ממניעים עניינים ולא על מנת להתחמק מתשלום זכויות סוציאליות המגיעות לעובד בהשלמה של שנת עבודה. כמו כן, הוכיחה החברה כי זכויותיו הסוציאליות של העובד שולמו במלואן במהלך יחסי העבודה וכי החברה לא נותרה חייבת דבר לעובד.

 

פסק הדין

בפסק הדין, בית הדין האזורי לעבודה (בהרכב בראשות השופט תומר סילוורה), קיבל באופן מלא את טענות החברה ודחה את התביעה במלואה. לאור תוצאות פסק הדין, ובצעד חריג, חייב בית הדין את העובד בהוצאות משפט לדוגמא בסך של 10,000 ₪. המדובר בחיוב חריג בבית הדין לעבודה, אשר נמנע על פי רוב לפסוק הוצאות מעין אלה, על מנת שלא להרתיע עובדים מלפנות לערכאות למימוש זכויותיהם. במקרה דנן בית הדין נימק את פסיקת ההוצאות לחובת התובע וקבע כי פסיקת ההוצאות היא מתחייבת על מנת לשרש את התופעה הבלתי רצויה של הגשת תביעות מנופחות.

>> זקוקים לייעוץ משפטי עו"ד לדיני עבודה? לחצו כאן.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.