מאת:

תכנית משרד האוצר "נטו למשפחה" כוללת הטבות במיסוי למשפחות עובדות ובהן סבסוד צהרונים, תוספת נקודות זיכוי לנשים ולגברים בגין ילדים עד גיל 6, הרחבת מענק עבודה והפחתת מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירי סלולר.

התוכנית כשמה כן היא ולכן צפויה היא להעלות את שכר הנטו של משקי הבית באלפי שקלים בשנה, בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי. בהתאם לתכנית, משרד האוצר מעודד הורים צעירים לילדים עד גיל 6 לצאת ולעבוד שכן במסגרת התכנית נוספו הטבות בתשלום מס הכנסה הניתנות להורים עובדים שלהם ילדים קטנים עד גיל 5. הטבות אלו יגדילו את הכנסתם הפנויה ויסייעו להקל בהוצאות גידול הילדים.

נקודות הזיכוי להורים

ההקלות במס, אשר לעת עתה הנן הוראת שעה לשנות המס 2017 ו-2018, ניתנות להורים לילדים קטנים באמצעות נקודות זיכוי המפחיתים את סכום המס. כמו כן הושוו מספר נקודות הזיכוי, לאם ולאב, בגין ילדיהם החל משנת לידתם ועד לשנה שמלאו להם חמש שנים, כך שכל הורה זכאי ל-1.5 נקודות זיכוי בשנת לידתו של הילד, 2.5 נקודות זיכוי בשנת המס שלאחר שנת לידתו של הילד ועד השנה שבה מלאו לו 5 שנים.

החל מגיל 6 ואילך לא חל שינוי והאם הינה הזכאית הבלעדית לנקודות זיכוי בגין ילדיה. אם לילד שמלאו לו 6 עד 17 שנים זכאית לנקודת זיכוי אחת בכל שנה, ובשנה בה מלאו לו 18 שנים זכאית האם למחצית נקודת זיכוי בגינו. על אף האמור, אם מדובר בבני זוג החיים בנפרד והילדים נמצאים בחזקת האב (האב מקבל את קצבת הילדים מהמוסד לביטוח לאומי), נקודות הזיכוי הללו יינתנו לאב. כמו כן, הורה יחיד שילדיו בחזקתו יהיה זכאי לנקודות הזיכוי בגין הילדים כאם ובנוסף יהיה זכאי לנקודות הזיכוי בגין הילדים כאב. זאת ועוד, בחישוב המס של אישה שנישאה לאלמן יובאו בחשבון נקודות זיכוי בגין כל אחד מילדיו.  

מענק עבודה מוגדל

למותר להוסיף, כי בתשלום מענק עבודה בגין שנת המס 2016, שישולם לזכאים מתוקף חוק מענק עבודה, יינתן מענק מוגדל בשיעור של 150% לעובדת שהיא אם לילד אחד או יותר, וכן לעובד שהוא אב במשפחה חד הורית לילד אחד או יותר שילדיו נמצאים אצלו והוא דואג לרווחתם.

לעניות דעתנו, מדובר על תכנית מבורכת למרות שעלותה למשק היא גבוהה ונאמדת על כ-4 מיליארד שקל לשנה. תכנית זו מתבססת על הרבעון הראשון של שנת 2017 שהסתיים עם עודפי גביית מסים של 1.6 מיליארד שקלים וכן על תחזית הצמיחה המעודכנת של הכלכלן הראשי במשרד האוצר שצפויה להביא לגידול בהכנסות של 3 מיליארד שקל ב-2017 ו-3.5 מיליארד שקל ב-2018. 

>> זקוקים ליעוץ פרטני בנושא? מוזמנים לפנות למחלקת המשפחה של משרדנו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלול אדום לבוקרים, בעלי עדרי בקר בקו העימות

מאת: אלי דורון, עו"ד

את התביעות במסלול האדום יש לקדם ללא דיחוי, מועד הגשת התביעות נגזר משורה של פרמטרים, אם כי אין בנמצא צורך ב"הפסקת פעילות" שכן התקנות אינן דורשות הפסקת פעילות בענף החקלאות.

הכשרת קריפטו "שחור" - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

התנהלות משפטית מקצועית – תביא את התוצאה לטובת כל המעורבים בהצלחה רבה.

פיצוי למפונים בגין הזנחת הבית

מאת: אלי דורון, עו"ד

נזקי רכוש שנגרמו מפעולות אויב הינם נזקים ישירים ברי פיצוי, אך האם אותם נזקי הזנחה ונטישה הינם נזקים ישירים אשר יזכו את הניזוק בפיצוי?

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.