מאת:

מענק עבודה הנו דרך מבורכת לחזק את השכבות החלשות באמצעות מענקים כספיים המשולמים על ידי רשות המיסים, הנכנסים ישירות לחשבונות הבנק של עובדים המצויים ברמות שכר נמוכות.
מטרתו העיקרית של מענק העבודה היא לשפר את מצבם הכלכלי של העובדים ברמות השכר הנמוכות, לצמצם פערים כלכליים-חברתיים, אך בעיקר להוות תמריץ להשתתפות עובדים בשוק העבודה ולגרום לאנשים אשר עובדים, אך אינם מרוויחים מספיק, להישאר במעגל העבודה ולא להיפלט לשולי מעגל האבטלה ובכך ליצור נטל על המשק כולו. מעין "הקדמת תרופה למכה" בבחינת השקעת כספים בעובד למניעת פליטתו למעגל אבטלה, כדי למנוע נטל גדול יותר על החברה.
 
הזכאות למענק עבודה
למענק עבודה זכאי שכיר/עצמאי שעמד בכל שלושת התנאים הבאים:
1. א. הכנסתו החודשית הממוצעת מעבודה ו/או מעסק גבוהה מ-2,050 ש"ח ונמוכה מ-6,600 ש"ח.
ב. לגבי מי שהוא הורה יחיד, הכנסתו הממוצעת גבוהה מ-1,260 ש"ח ונמוכה מ- 11,400 ש"ח.
2.  מלאו לו 23 שנים ויש לו ילד אחד לפחות (שטרם מלאו לו 19 שנים) או שמלאו לו 55 שנים.
3.  במועד כלשהו, מלבד דירת מגורים יחידה לא היתה בבעלותו זכות במקרקעין העולה על 50%.
מענקי עבודה הינם דרך מבורכת המבטאת מדיניות סוציאליסטית של מדינה הדואגת לאזרחיה, אלא שמדובר בסכומים זעומים הנעים בין עשרות למאות שקלים בודדים ולכן לעניות דעתנו יש להגדילם משמעותית כדי שהאפקט האמיתי שתכליתם ליצור יתממש.
משרדנו קורא לשר האוצר להגדיל את סכום מענקי העבודה וכן את מאגר הזכאים באמצעות הורדת קריטריונים הקבועים בחוק, כחלק מהרפורמה במשק, ובכך לעודד ישראלים רבים המעדיפים לא לעבוד משום ששכר העבודה שלהם נמוך, לצאת לעבוד ולצאת ממעגל האבטלה. היתרונות הגלומים בעבודה הנן הרבה מעבר לתגמול הכספי, הן במישור האישי ואך במישור הבריאותי. לכן, יש לנקוט באמצעים נוספים לרבות הגדלת מענק העבודה על מנת שרבים נוספים יחליטו שהם יוצאים ממעגל האבטלה לטובת עבודה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.