מאת:


מענק עבודה הנו דרך מבורכת לחזק את השכבות החלשות באמצעות מענקים כספיים המשולמים על ידי רשות המיסים, הנכנסים ישירות לחשבונות הבנק של עובדים המצויים ברמות שכר נמוכות.
מטרתו העיקרית של מענק העבודה היא לשפר את מצבם הכלכלי של העובדים ברמות השכר הנמוכות, לצמצם פערים כלכליים-חברתיים, אך בעיקר להוות תמריץ להשתתפות עובדים בשוק העבודה ולגרום לאנשים אשר עובדים, אך אינם מרוויחים מספיק, להישאר במעגל העבודה ולא להיפלט לשולי מעגל האבטלה ובכך ליצור נטל על המשק כולו. מעין "הקדמת תרופה למכה" בבחינת השקעת כספים בעובד למניעת פליטתו למעגל אבטלה, כדי למנוע נטל גדול יותר על החברה.
 
הזכאות למענק עבודה
למענק עבודה זכאי שכיר/עצמאי שעמד בכל שלושת התנאים הבאים:
1. א. הכנסתו החודשית הממוצעת מעבודה ו/או מעסק גבוהה מ-2,050 ש"ח ונמוכה מ-6,600 ש"ח.
ב. לגבי מי שהוא הורה יחיד, הכנסתו הממוצעת גבוהה מ-1,260 ש"ח ונמוכה מ- 11,400 ש"ח.
2.  מלאו לו 23 שנים ויש לו ילד אחד לפחות (שטרם מלאו לו 19 שנים) או שמלאו לו 55 שנים.
3.  במועד כלשהו, מלבד דירת מגורים יחידה לא היתה בבעלותו זכות במקרקעין העולה על 50%.
מענקי עבודה הינם דרך מבורכת המבטאת מדיניות סוציאליסטית של מדינה הדואגת לאזרחיה, אלא שמדובר בסכומים זעומים הנעים בין עשרות למאות שקלים בודדים ולכן לעניות דעתנו יש להגדילם משמעותית כדי שהאפקט האמיתי שתכליתם ליצור יתממש.
משרדנו קורא לשר האוצר להגדיל את סכום מענקי העבודה וכן את מאגר הזכאים באמצעות הורדת קריטריונים הקבועים בחוק, כחלק מהרפורמה במשק, ובכך לעודד ישראלים רבים המעדיפים לא לעבוד משום ששכר העבודה שלהם נמוך, לצאת לעבוד ולצאת ממעגל האבטלה. היתרונות הגלומים בעבודה הנן הרבה מעבר לתגמול הכספי, הן במישור האישי ואך במישור הבריאותי. לכן, יש לנקוט באמצעים נוספים לרבות הגדלת מענק העבודה על מנת שרבים נוספים יחליטו שהם יוצאים ממעגל האבטלה לטובת עבודה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.