מאת:


במסגרת מאמצי הממשלה לקדם פתרונות של דיור מוזל, היא נקטה עד היום בפעולות בעיקר סביב שיווק קרקע ציבורית בלבד. אולם מאחר ובאזורי הביקוש המרכזיים כמות הקרקעות הציבוריות הזמינות הולכת ומתמעטת, הממשלה ביקשה לנקוט מדיניות אשר תעודד יזמים ובעלי קרקעות פרטיות להיכנס לתחום הדיור להשכרה, זאת בדרך של מתן מענקים הניתנים באמצעות "תעודות מס".

לפני כשנה, בחודש מרץ 2016, הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק עידוד השקעות הון (דיור בר השגה - תעודות מס), התשנ"ו-2016. על הצעת החוק חתומים חברי כנסת ממרבית סיעות הבית. הצעת חוק זו מקודמת על ידי קבינט הדיור שבמשרד האוצר ועל יד שר האוצר עצמו. עיקרי ההצעה - עידוד בניה להשכרה לתקופה ארוכה על קרקע פרטית באזורי הביקוש, זאת תוך מתן הקלות במס וצמצום הבירוקרטיה.

מודל תעודות המס

מודל הקלות המס שבהצעת החוק הנו מודל המיושם וקיים במדינות אחרות. המודל של תעודות המס מבקש ליצור תמריץ כלכלי לאותם יזמים אשר יבנו על קרקע פרטית פרויקטים של בניית דירות מגורים המיועדות להשכרה לתקופה ארוכה. אותן תעודות מס יונפקו ליזמים ויהיו סחירות, והיזם יוכל למכור אותן ובכך לסייע בידו לממן את הקמת הפרויקט.

הצעת החוק מגדירה מונחים חדשים ששמם מצלצל עם מושגים שעלו לשמי השיח הציבורי בימי המחאה החברתית, מושגים כגון "דירת מגורים בת השגה" (זאת להבדיל מדירת מגורים), "מקבץ דיור בר השגה" ואף הגדרה ל-"שוכר זכאי". הצעת החוק מגדירה מונח ששמו "תקופת שכירות בת השגה" כתקופה שלא תפחת מ-25 שנים ולא תעלה של 50 שנים, זאת בהתאם לקביעת הממונה, כשהממונה הוא עובד משרד האוצר או ועדה אותה ימה שר האוצר.

ימים יגידו האם מודל תעודות המס המדובר, אכן יסייע לקדם פתרונות של דיור מוזל.

>> זקוקים לייעוץ משפטי של עו"ד נדלן בנושא? לחצו כאן.

על תעודות מס וכיצד הן מסייעות לכוונת הממשלה לקדם פתרונות דיור מוזל?

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים