מאת:


קבלן בנייה וקונסטרוקציה מאזור ואדי-ערה אשר שימש כקבלן משנה של חברה אחרת לצורך בניית מחסנים שונים במנפטה, תובע את החברה ששכרה את שירותיו בגין אי תשלום שכרו.

בתגובה 'העלימה' החברה את המכולה ששימשה כמשרדו בשטח העבודות עם כל מסמכי העבודה שהיו שמורים במכולה. תופעת החברות הגדולות אשר שוכרות את שירותיהם של קבלני משנה, אך מרשות לעצמן לפגוע בהם ולא לשלם את שכרם תוך ניצול קבלנים תמימים, ממשיכה ביתר שאת, אולם מאבק משפטי בו פתח קבלן מאזור ואדי-ערה, עשוי לעצור ולו במעט את התופעה.

על פי כתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד יגאל רוזנברג מפירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים ושות' לבית המשפט בנתניה, שכרה החברה את קבלן המשנה על מנת לבצע עבודות של הקמת מחסנים במנפטה באזור הדרום (כינוי למקום בו מייצרים כותנה).

קבלן המשנה החל לעבוד במרץ, אולם תוך כדי עבודות יציקת היסודות והרצפה, התברר כי אין לחברה שהזמינה את העבודה היתר לבניית המבנים. קבלן המשנה נדרש להשלים את יציקת היסודות והרצפה ולסיים את עבודתו. הקבלן עשה כן אולם לא קיבל את שכרו למרות מכתבי התראה ששלח בנושא. החברה המזמינה את העבודות הגדילה לעשות ולאחר שקיבלה מכתבים הדורשים את תשלום הכסף, היא 'העלימה' את המכולה של קבלן המשנה, מכולה ששימשה כמשרדו בשטח העבודה ובו היו תכניות ביצוע ומסמכים. קבלן המשנה נאלץ להגיש תביעה על סך מיליון וחצי ש"ח.

עו"ד רוזנברג: "התופעה הזאת של יזמים ומזמיני עבודה אשר מחפשים את הקבלן התמים, מזמינים ממנו עבודה ונמנעים מלשלם את מלוא שכרו מתוך מחשבה שהוא לא יתבע אותם, היא חמורה וגובלת בעושק. זה נעשה על מנת להכריח את הקבלן להפחית בשכרו ואני קורא לקבלני המשנה לא לוותר כי יש דרכים להשיג את הכסף באמצעים משפטיים".

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ניהול סכסוכים בתחום הזכיינות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון שב וקבע: אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו ללא קשר להיותו עובד אצל אותו מעסיק...

מנכ"ל שפרש נמצא זכאי לדמי תיווך בגין עסקה שעליה נודע לו עוד במהלך כהונתו בחברה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מנכ"ל של חברה נחשף להזדמנות עסקית במסגרת תפקידו ומעלה הזדמנות זו בפני הנהלת החברה, אך הנהלת החברה דוחה את הרעיון. כעבור זמן קצר פורש המנכ"ל מתפקידו ומציע את אותה ההזדמנות מחדש לחברה והפעם מבקש לשמש כמתווך בעסקה למימוש של אותה הזדמנות עסקית. החברה מקבלת את הצעתו של המתווך (המנכ"ל לשעבר) ובסופו של יום מתקשרת בעסקה שאותה היא דחתה זמן לא רב לפני כן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.