מאת:


קבלן בנייה וקונסטרוקציה מאזור ואדי-ערה אשר שימש כקבלן משנה של חברה אחרת לצורך בניית מחסנים שונים במנפטה, תובע את החברה ששכרה את שירותיו בגין אי תשלום שכרו.

בתגובה 'העלימה' החברה את המכולה ששימשה כמשרדו בשטח העבודות עם כל מסמכי העבודה שהיו שמורים במכולה. תופעת החברות הגדולות אשר שוכרות את שירותיהם של קבלני משנה, אך מרשות לעצמן לפגוע בהם ולא לשלם את שכרם תוך ניצול קבלנים תמימים, ממשיכה ביתר שאת, אולם מאבק משפטי בו פתח קבלן מאזור ואדי-ערה, עשוי לעצור ולו במעט את התופעה.

על פי כתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד יגאל רוזנברג מפירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים ושות' לבית המשפט בנתניה, שכרה החברה את קבלן המשנה על מנת לבצע עבודות של הקמת מחסנים במנפטה באזור הדרום (כינוי למקום בו מייצרים כותנה).

קבלן המשנה החל לעבוד במרץ, אולם תוך כדי עבודות יציקת היסודות והרצפה, התברר כי אין לחברה שהזמינה את העבודה היתר לבניית המבנים. קבלן המשנה נדרש להשלים את יציקת היסודות והרצפה ולסיים את עבודתו. הקבלן עשה כן אולם לא קיבל את שכרו למרות מכתבי התראה ששלח בנושא. החברה המזמינה את העבודות הגדילה לעשות ולאחר שקיבלה מכתבים הדורשים את תשלום הכסף, היא 'העלימה' את המכולה של קבלן המשנה, מכולה ששימשה כמשרדו בשטח העבודה ובו היו תכניות ביצוע ומסמכים. קבלן המשנה נאלץ להגיש תביעה על סך מיליון וחצי ש"ח.

עו"ד רוזנברג: "התופעה הזאת של יזמים ומזמיני עבודה אשר מחפשים את הקבלן התמים, מזמינים ממנו עבודה ונמנעים מלשלם את מלוא שכרו מתוך מחשבה שהוא לא יתבע אותם, היא חמורה וגובלת בעושק. זה נעשה על מנת להכריח את הקבלן להפחית בשכרו ואני קורא לקבלני המשנה לא לוותר כי יש דרכים להשיג את הכסף באמצעים משפטיים".

תביעה כספית כנגד חברה שסירבה לשלם לקבלן המשנה ואף העלימה את המכולה ששימשה כמשרדו

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם