מאת:

הונגריה הינה כר פורה להשקעות ולהקמת חברות, זאת במיוחד עקב שיטת המס הנוחה, אשר טומנת בחובה פוטנציאל לרווחים ולחיסכון בהוצאות.

 

מיסוי חברות

כל חברה המאוגדת על פי הדין המקומי ו/או מנוהלת מהונגריה, נחשבת לחברה תושבת הונגריה. הכנסותיה של חברה תושבת הונגריה יחוייבו במס מקומי, ואין נפקא מינא אם ההכנסה הופקה בהונגריה או מחוצה לה. מאידך, חברה זרה תמוסה אך ורק על הכנסותיה אשר הופקו ו/או נצמחו בהונגריה. שיעור מס החברות בהונגריה הינו 10% על הכנסה של עד ל-500 מיליון פורינט הונגרי (כ-1,550,000 יורו), ו-19% על היתרה. רווחי חברה מדיבידנד (למעט דיבידנד אשר מקורו בתאגיד זר נשלט- CFC) וכן רווחים ממכירת קניין רוחני פטורים ממס חברות. כמו כן, יש לציין כי סעיף 203 לפקודת מס הכנסה קובע כי כאשר כוללת הכנסת החוץ של חברה ישראלית דיבידנד שקיבלה מחוץ לישראל מחברה זרה שהיא מחזיקה ב-25% או יותר מאמצעי השליטה בה, יש להביא בחשבון לעניין הזיכוי את מיסי החוץ שאינם מוטלים במישרין על אותו דיבידנד (מיסים המשתלמים על ידי חבר בני אדם תושב חוץ על הכנסות שלאחרר  תשלום המס חולקו כדיבידנד).

 

מיסוי יחידים

יחידים תושבי הונגריה מחויבים במס בהונגריה בגין כלל הכנסותיהם, בין אם מקורן בהונגריה או מחוצה לה. יחידים שאינם תושבי הונגריה יחויבו במס בגין הכנסותיהם שמקורן בהונגריה. ההגדרה של הכנסה אשר מקורה בהונגריה הינה הכנסה אשר התקבלה, בין אם בהונגריה או מחוצה לה, עבור פעילות אשר בוצעה בהונגריה, או הכנסה שמקורה בנכסים הונגריים. בסיס המס נחשב להכנסה ברוטו, כאשר מרבית רכיבי ההכנסה הם מצרפיים, אולם סוגי הכנסה מסוימים, דוגמת דיבידנדים ורווחי הון, ממוסים באופן נפרד. מס על הכנסה אישית ליחיד עומד על 16% כאשר מס על הכנסות פאסיביות, דוגמת דיבידנדים, ריבית ושכירת עומד גם הוא על 16%. כמו כן, מוטל מס בריאות בשיעור של 6% על הכנסות מריבית, ובשיעור של 14% על הכנסות מדיבידנד, רווחי הון והכנסות מהשכרת נדל"ן העולות על 1 מיליון פורינט הונגרי (כ-3,210 יורו).

 

> זקוקים לייעוץ של עו"ד לענייני הונגריה? לחצו כאן.
> מידע משפטי נוסף בנושא מיסוי בינלאומי, תמצאו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רכישה / מכירת נדל"ן בהונגריה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר אורלי פארן, עו"ד

רוכש או מוכר שאינו מעוניין או אינו מסוגל להגיע להונגריה לשם חתימה על מסמכי העסקה, יכול לחתום על המסמכים בשגרירות הונגריה בישראל או לחתום בפני ..

עסקאות נדל"ן בהונגריה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר אורלי פארן, עו"ד

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.