מאת:

עסקאות נדל"ן בהונגריה - ייעוץ מס וליווי משפטי

מיסוי אישי וייעוץ: הכנסות הנוצרות לתושב ישראל בהונגריה כתוצאה ממכירה או השכרה של נכס מקרקעין כפופות למס בהונגריה בשיעור של 15% (בכפוף לפטורים הקיימים בהונגריה לגבי מכירה כמתואר לעיל). כמו כן, הכנסות אלו כפופות למס בישראל תוך קבלת זיכוי בגין המס ששולם בהונגריה (ככל ששולם) כמפורט לעיל: מכירה של נכס מקרקעין בהונגריה – כפופה למס רווח הון בישראל בשיעור של 25% תוך קבלת זיכוי בגין המס ששולם בהונגריה, ככל ששולם.
 
השכרה של נכס מקרקעין בהונגריה: קיימים 2 מסלולים אפשריים לגבי מיסוי שכירות של נכס בחו"ל כדלקמן - 
א. מסלול של מס בשיעור קבוע של 15% - הנישום ישלם בישראל מס בשיעור של 15% בגין דמי השכירות המתקבלים מהנכס בחו"ל ללא יכולת לנכות הוצאות למעט פחת וללא יכולת לקבל זיכוי בגין מס ששולם בחו"ל.

ב. מסלול בהתאם לשיעורי המס השוליים של הנישום הנישום ישלם בישראל מס בהתאם לשיעורי המס השוליים אליהם הוא כפוף, כאשר במסגרת מסלול זה יוכל הנישום לנכות את מלוא הוצאותיו לרבות קבלת זיכוי בגין המס ששולם בהונגריה. נציין, כי בין ישראל להונגריה קיימת אמנה למניעת כפל מס.
 
* כל המידע הנ"ל אינו בבחינת ייעוץ משפטי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייעוץ מיסויי אלא משמש כמידע כללי לנוחיות הקורא בלבד. לתשומת לב הקורא, שינויים בדין אינם מעודכנים אוטומטית בדף זה.
 
משרדנו מתמחה בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי ומספק פתרונות חכמים וחדשניים עבור לקוחותינו ברחבי העולם.
פעילות משרדנו בהונגריה מובלת על ידי עו"ד ד"ר אורלי פארן אשר חי ופועל שנים רבות בהונגריה ובעל ניסיון רב בתחומים עסקיים שונים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

רכישה / מכירת נדל"ן בהונגריה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר אורלי פארן, עו"ד

רוכש או מוכר שאינו מעוניין או אינו מסוגל להגיע להונגריה לשם חתימה על מסמכי העסקה, יכול לחתום על המסמכים בשגרירות הונגריה בישראל או לחתום בפני ..

שיטת המס בהונגריה

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; הדר וייצנר, משפטנית

הונגריה הינה כר פורה להשקעות ולהקמת חברות, זאת במיוחד עקב שיטת המס הנוחה, אשר טומנת בחובה פוטנציאל לרווחים ולחיסכון בהוצאות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.