מאת:


נתקבלה תביעת לשון הרע בגין גידופים בעת אירוע ספורט

בית משפט השלום בת"א קיבל תביעת לשון הרע, 26685-01-14, הנוגעת לאירועים שהתרחשו במסגרת אירוע ספורט. הנתבע הינו שחקן טניס מצטיין, המשחק בנבחרת ישראל לטניס נכים ומאמן במקצועו. באירוע האמור שיחק הנתבע כנגד שחקן יריב, אשר תודרך על ידי התובע - מדריך טניס שולחן. במהלך המשחק פנה הנתבע אל התובע בקריאות "חתיכת מטומטם, אפס אידיוט" וכן התבטאויות שונות נוספות המתייחסות ליכולותיו המקצועיות של התובע, באופן שביזה אותו. אמירות אלו הגיעו לאוזני אנשים רבים, עד שנאלצו להפסיק את כל המשחקים שהתקיימו במקום. צעקותיו של הנתבע אף נמשכו לאחר שהתובע עזב את המקום.
 

מבחן פרסום לשון הרע

בפסק דינו, סקר בית המשפט את לשון חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965 וכן את הפסיקה הקובעת כי המבחן האם פרסום מהווה לשון הרע, אם לאו, הינו מבחן אובייקטיבי. לאור אופי הדברים שנאמרו, היקפם והתמשכותם, דחה בית המשפט את טענת הנתבע לפיה המדובר בקללות וגידופים הנאמרים בעידנא דריתחא תוך כדי משחק ספורט ועל כן אינן נחשבות ללשון הרע. עוד קבע בית המשפט כי מהעדויות הרבות עלה כי התנהגות הנתבע חרגה מההתנהגות המקובלת במשחקי טניס שולחן וכי אין מדובר באמירה חד פעמית, קללה שנפלטה ברגע של זעם, אלא אירוע מתמשך בו עלב הנתבע בתובע והשפיל אותו עד שנדרשה הפסקתם של המשחקים. באמירותיו, ביזה הנתבע את התובע, שכן התייחס מפורשות ליכולותיו המקצועיות כמאמן, והכל בנוכחות שחקנים, מאמנים ואנשי מקצוע שונים בתחום. לעניין הפרסום, נקבע כי על אף שייתכן כי לא כל הנוכחים במקום שמעו את כלל האימרות, הרי ששעה שהוכח שבכל אחד מהמקרים שמע אדם אחד נוסף את הנאמר, יש מקום לקבוע שהתובע עמד בנטל ההוכחה לעניין הפרסומים נשוא התביעה.
 

פסיקת בית המשפט

בית המשפט דחה את כל טענות ההגנה של הנתבע. כך, נקבע כי אין המדובר בזוטי דברים, שכן הנתבע לא הסתפק בקללות והתייחס באמירותיו לתפקודו המקצועי של התובע, באופן מתמשך וחרף נסיונות להרגיעו. כמו כן, נדחתה גם טענת ההגנה על פי ס' 15(6) לחוק איסור לשון הרע, המתייחסת להבעת עמדה, שכן הנתבע פעל שלא בתום לב וצעקותיו המתמשכות לא היו סבירות ומידתיות ואין לקבלן או להתעלם מהן. בכתב התביעה, עתר התובע לפיצוי ללא הוכחת נזק בגובה של 100,000 ₪. בקביעת הסעד, התייחס בית המשפט למהלך האירועים ולעובדה כי הנתבע בחר שלא להתנצל על האירוע ואף להכחישו מחד, ולעובדה כי מרבית העדים לא שמעו את כל האמירות וכי רובם ככולם מודעים להיותו של הנתבע "חם מזג" ולא ייחסו משקל רב לאמירות אלה מאידך. 
 
משכך, העמיד בית המשפט את הפיצוי על סך של 25,000 ₪ וכן קבע כי הנתבע יישא בהוצאות התובע ובשכ"ט עו"ד בסכום כולל של 5,000 ₪.
תביעת לשון הרע בגין גידופים באירוע ספורט

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם