מאת:


כשנה לאחר ההחלטה על הקפאת הליכים, אישר בית המשפט המחוזי הסדר נושים לבית דפוס

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה ד"ר עדי זרנקין אישר את הסדר הנושים של בית הדפוס המוכר רחש דפוס, ובכך עשרות עובדים בחיפה והצפון ניצלו מפיטורין. בית הדפוס, הפועל בשנים האחרונות בפארק תעשיות ברלב הנו בעל וותק של כמעט 40 שנים ונחשב למוביל בתחום ולאחד המרכזיים בצפון, נקלע בשנים האחרונות למחנק אשראי בשל רכישות נדל"ן וציוד דפוס, ומצבת חובותיו צמחה כדי למעלה מ-12 מיליון שקלים לבנקים ולמספר חברות וגורמים נוספים. בין לקוחות רחש דפוס: "ידיעות אחרונות", ישקר, אוניברסיטת חיפה ועוד.

לפני כשנה אישר בית המשפט המחוזי בחיפה צו הקפאת הליכים נגד החברה, תוך שהוא מקבל את הטענה של עו"ד אפי אוחנה, שותף במשרדנו, כי התועלת שתצמח מהמשך הפעלת בית הדפוס כעסק חי לצורך החזר חובות לנושים גבוהה הרבה יותר מאשר פירוק. עם מתן הצו מונה רו"ח אמיר נגרי כנאמן בתקופת הקפאת ההליכים, וזה פעל בשנה האחרונה לייצוב בית הדפוס, תוך צמצום מצבת כוח האדם, הפחתת עלויות הייצור ומכירת נכסים. לצד זאת, פעל רו"ח נגרי, אשר במהלך תקופת הקפאת ההליכים יוצג ולווה על ידי עו"ד אוחנה, גם למציאת משקיעים שיכניסו כספים לקופת החברה, וגם לגיבוש הסדר נושים.

לאחרונה הושגו הסכמות לפיהן שני אחים מאזור המרכז הפעילים בעצמם בתחום הדפוס, ישקיעו באמצעות החברות שבבעלותן מעל 3 מיליון שקלים בחברה. כמו כן, בעלי המניות הנוכחיים - שמעון בלסיאנו ושלושת ילדיו יתרמו לטובת הסדר הנושים מיליון שקלים נוספים. סכומים אלה, ביחד עם הכספים שנצברו בקופת הנאמן בתקופת הקפאת ההליכים איפשרו את ההסכמה על הסדר הנושים, שלפיו יקבלו הנושים המובטחים ונושים בדין קדימה את מלוא החוב כלפיהם, הנושים הבלתי מובטחים בעלי הערבויות האישיות יקבלו 54% מהחוב כלפיהם, ויתר הנושים יקבלו בחזרה לידיהם 20% מסכום החוב כפי שאושר על ידי הנאמן. הסדר זה אושר בקרב רוב מכריע של הנושים וזכה גם להסכמת כונס הנכסים הרשמי, ובעקבות זאת, גם לאישורו של שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, ד"ר עדי זרנקין.

"דרך ארוכה ולא פשוטה עשינו עד שהבאנו את ההצעה לאישור בית המשפט המחוזי של הסדר הנושים. רו"ח נגרי פעל באופן יוצא מן הכלל ואף זכה לתשבוחות מבית המשפט על פועלו בתקופת הקפאת ההליכים. ההסדר הוא חדשות טובות מאוד לבית הדפוס ולעובדיו לקראת השנה החדשה שבפתח", אמר עו"ד אפי אוחנה שותף בדורון טיקוצקי, המייצג את הנאמן. "זוהי הוכחה נוספת לכך שעדיף לאפשר לעסק או לחברה שהנם בעלי פוטנציאל להבריא את עצמם ולהחזיר את חובותיהם, מאשר למהר וללחוץ על הדק הפירוק".
הסדר נושים אחרי הקפאת הליכים

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם