מאת:


על רקע חג הפסח הקרב ובא והעלייה בביקושים לקבלני שיפוצים בדירות מגורים הוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה המשקפת בעיות שכיחות בפניהן עומדים, לעיתים, קבלני שיפוצים עקב סכסוך עם לקוחותיהם.
 
במקרה זה, הגיש קבלן שיפוצים מאזור חיפה תביעה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות בא כוחו באמצעות עורך דין, ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן וגרוס,, לאכיפת החוזה שנחתם בינו לבין לקוחותיו מרחוב חרוב בחיפה לאחר שאלה התחמקו מתשלום מלוא עלות השיפוץ, ושילמו רק סכום קטן ממנה.
בכתב התביעה מבקש עו"ד זינאתי כי יורה בית המשפט ללקוחות  לשלם את יתרת התמורה המגיעה לקבלן, בגובה 69,220 ₪, בגין העבודות שבוצעו על ידו כפי שהוסכם בחוזה. בנוסף, מבוקש כי יורה בית המשפט על החזרת ציוד העבודה של הקבלן  שמוחזק בדירת הלקוחות אשר מונעים מהקבלן לקבלו בחזרה, או לחייב את הלקוחות בתשלום שוויו בגובה 7,160 ₪. עוד מבוקש כי יורה בית המשפט על פיצוי הקבלן בגין הנזקים שנגרמו לו עקב עבודות אחרות שלא יכול היה הקבלן לבצען ללא כלי עבודתו, ולשם כך נאלץ לקנות ציוד חדש.
 
הרקע לסכסוך מקורו בהתקשרות בין הקבלן ללקוחות אשר סיכמו על שיפוץ נרחב בדירתם כחלק מתהליך השקעות בחיפה שביצעו הלקוחות. במהלך העבודות ועקב שביעות רצון הלקוחות מעבודת הקבלן, היקף השיפוץ הורחב פעמיים ועלותו הגיעה לכ-  116,766 ₪. לאחר שהסתיימו עבודות השיפוץ, ולאחר שהלקוחות שילמו כ- 49,000 ₪, ביקש עובד של הקבלן להגיע לבית ולבצע עבודות "פינישים" ותיקונים אחרונים אך להפתעתו, התברר לו כי מנעול הדירה הוחלף  מבלי שידעו את הקבלן על כך. מרגע זה נמנעו הלקוחות מתשלום היתרה בטענות שונות ומשונות וכן החזיקו בדירתם כאמור את כלי העבודה שהושארו בה על מנת לסיים את עבודות השיפוץ, ועד היום ממאנים להחזירם.
 
בכתב התביעה טוען עו"ד זינאתי ממשרד דורון טיקוצקי צדרבוים, להפרת חוזה מצד הלקוחות ולחוסר תום לב מצידם בסירובם לשלם למרות שהקבלן סיים את מלוא עבודתו למעט "פינישים". בנוסף טוען עו"ד זינאתי כי הקבלן זכאי לפיצוי בגין נזק כספי שנגרם לו עקב פגיעה בעבודות אחרות שלא יכל לבצען בשל החזקת כלי עבודתו ע"י הלקוחות. עו"ד זינאתי מציין כי החזקת כלי העבודה מקימה אחריות נזיקית על הלקוחות, לנזקיו של הקבלן, זאת עקב בקשתם להציב את כלי העבודה בדירתם במטרה להחזיקם וליצור מנוף לחץ מקצועי וכלכלי על הקבלן, ולא לשם השלמת עבודותיו.
 
לאור האמור, ביקש עו"ד זינאתי כי יורה בית המשפט ללקוחות לשלם לקבלן סך של 76,380 ₪  וכן שיורה ללקוחות לשלם הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד הקבלן.
 
תביעות נדלן בחיפה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם