מאת:


על רקע חג הפסח הקרב ובא והעלייה בביקושים לקבלני שיפוצים בדירות מגורים הוגשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה המשקפת בעיות שכיחות בפניהן עומדים, לעיתים, קבלני שיפוצים עקב סכסוך עם לקוחותיהם.
 
במקרה זה, הגיש קבלן שיפוצים מאזור חיפה תביעה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות בא כוחו באמצעות עורך דין, ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן וגרוס,, לאכיפת החוזה שנחתם בינו לבין לקוחותיו מרחוב חרוב בחיפה לאחר שאלה התחמקו מתשלום מלוא עלות השיפוץ, ושילמו רק סכום קטן ממנה.
בכתב התביעה מבקש עו"ד זינאתי כי יורה בית המשפט ללקוחות  לשלם את יתרת התמורה המגיעה לקבלן, בגובה 69,220 ₪, בגין העבודות שבוצעו על ידו כפי שהוסכם בחוזה. בנוסף, מבוקש כי יורה בית המשפט על החזרת ציוד העבודה של הקבלן  שמוחזק בדירת הלקוחות אשר מונעים מהקבלן לקבלו בחזרה, או לחייב את הלקוחות בתשלום שוויו בגובה 7,160 ₪. עוד מבוקש כי יורה בית המשפט על פיצוי הקבלן בגין הנזקים שנגרמו לו עקב עבודות אחרות שלא יכול היה הקבלן לבצען ללא כלי עבודתו, ולשם כך נאלץ לקנות ציוד חדש.
 
הרקע לסכסוך מקורו בהתקשרות בין הקבלן ללקוחות אשר סיכמו על שיפוץ נרחב בדירתם כחלק מתהליך השקעות בחיפה שביצעו הלקוחות. במהלך העבודות ועקב שביעות רצון הלקוחות מעבודת הקבלן, היקף השיפוץ הורחב פעמיים ועלותו הגיעה לכ-  116,766 ₪. לאחר שהסתיימו עבודות השיפוץ, ולאחר שהלקוחות שילמו כ- 49,000 ₪, ביקש עובד של הקבלן להגיע לבית ולבצע עבודות "פינישים" ותיקונים אחרונים אך להפתעתו, התברר לו כי מנעול הדירה הוחלף  מבלי שידעו את הקבלן על כך. מרגע זה נמנעו הלקוחות מתשלום היתרה בטענות שונות ומשונות וכן החזיקו בדירתם כאמור את כלי העבודה שהושארו בה על מנת לסיים את עבודות השיפוץ, ועד היום ממאנים להחזירם.
 
בכתב התביעה טוען עו"ד זינאתי ממשרד דורון טיקוצקי צדרבוים, להפרת חוזה מצד הלקוחות ולחוסר תום לב מצידם בסירובם לשלם למרות שהקבלן סיים את מלוא עבודתו למעט "פינישים". בנוסף טוען עו"ד זינאתי כי הקבלן זכאי לפיצוי בגין נזק כספי שנגרם לו עקב פגיעה בעבודות אחרות שלא יכל לבצען בשל החזקת כלי עבודתו ע"י הלקוחות. עו"ד זינאתי מציין כי החזקת כלי העבודה מקימה אחריות נזיקית על הלקוחות, לנזקיו של הקבלן, זאת עקב בקשתם להציב את כלי העבודה בדירתם במטרה להחזיקם וליצור מנוף לחץ מקצועי וכלכלי על הקבלן, ולא לשם השלמת עבודותיו.
 
לאור האמור, ביקש עו"ד זינאתי כי יורה בית המשפט ללקוחות לשלם לקבלן סך של 76,380 ₪  וכן שיורה ללקוחות לשלם הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד הקבלן.
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ניהול סכסוכים בתחום הזכיינות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון שב וקבע: אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו ללא קשר להיותו עובד אצל אותו מעסיק...

מנכ"ל שפרש נמצא זכאי לדמי תיווך בגין עסקה שעליה נודע לו עוד במהלך כהונתו בחברה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מנכ"ל של חברה נחשף להזדמנות עסקית במסגרת תפקידו ומעלה הזדמנות זו בפני הנהלת החברה, אך הנהלת החברה דוחה את הרעיון. כעבור זמן קצר פורש המנכ"ל מתפקידו ומציע את אותה ההזדמנות מחדש לחברה והפעם מבקש לשמש כמתווך בעסקה למימוש של אותה הזדמנות עסקית. החברה מקבלת את הצעתו של המתווך (המנכ"ל לשעבר) ובסופו של יום מתקשרת בעסקה שאותה היא דחתה זמן לא רב לפני כן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.