מאת:

המועצה קיבלה את טיעוני עו"ד שרון פישמן, שותפה במשרדנו, אשר טענה בשמו של רואה החשבון ובמקום למצות עמו את הדין, השעתה את רואה החשבון שבו דובר, לתקופה בת שנתיים זאת לעומת העונש המקובל בעבירות מס שבהן הורשע – השעיה לתקופה של בין עשר שנים לבין השעיה לצמיתות.
 
מועצת רואי החשבון החליטה על השעיית והפסקת תוקף רישיונו של רואה החשבון שבו דובר 31.12.15 ולהשעותו לשנתיים מעיסוק במקצוע ראיית חשבון. החלטת המועצה באה בעקבות שורה של עשרות עבירות מס ועבירות פליליות שביצע רואה החשבון בתיקו האישי ובתיקי לקוחותיו, ולאחר שהורשע וריצה 22 חודשי מאסר בגין עבירות אלו. 
 
רואה החשבון הודה והורשע בהליך פלילי בבית משפט השלום בחיפה בינואר 2011 בגין שמונה אישומים שונים במסגרתם ביצע עשרות עבירות שונות ביניהן מסירת דו"ח הכולל ידיעה כוזבת במטרה להתחמק מתשלום מס, ניכוי מס תשומות בלי שיש לגביו מסמך, מסירת ידיעה לא נכונה או לא מדויקת בלא הסבר סביר או מסירת דו"ח או מסמך אחר הכוללים ידיעה כאמור, גניבה בידי מורשה, פעולה במטרה להביא לכך שאדם ישתמט מתשלום מס שאותו אדם חייב בו, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר ושימוש במסמך מזויף.

החלטת מועצת רואי החשבון

למרות העבירות החמורות קיבלה המועצה את טענות באת כוחו של רוה"ח, עורכת הדין שרון פישמן, מנהלת מחלקת מיסוי פלילי ושותפה במשרדנו, ומסרה כי רואה החשבון חטיב ומשפחתו כבר שילמו מחיר כבד. בין היתר טענה עו"ד פישמן כי יש לתת משקל לזמן המאסר הממושך יחסית שריצה רואה החשבון אשר גם לאורכו לא יכול היה לעבוד במקצוע. בנוסף נתנה המועצה משקל לסיוע הרב שקיבל רוה"ח ממשפחתו להחזר חובותיו, מהשיקום שעבר ומהצורך להקים את המשפחה מחדש, אשר נקלעה בעקבות כך לקשיים והתרשמה כי לא יחזור שוב על עבירות אלו.
 
המועצה החליטה להפסיק את תוקף רישיונו של רוה"ח למשך שנתיים לפי סעיף 12 לחוק רואי החשבון, זאת בעקבות טענות עו"ד פישמן להקלה בעונש ובניגוד למקובל במקרים דומים.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.