מאת:


תעשיית המסחר היא תעשייה ענפה מאוד אשר פעילה ומפתחת כל העת ללא הפסקה, עם מאות עסקאות שנחתמות ונסגרות מדי יום בתחומים שונים בארץ ובעולם.
 
כשזה מגיע לעסק הפרטי שלנו עלינו לדאוג לנסח ולחתום מראש על חוזים מסחריים מסודרים אשר יסייעו להבטיח את הביטחון הכלכלי שלנו בכל תרחיש עתידי אשר עלול להיווצר כתוצאה מנסיבות כאלו ואחרות, צפויות יותר וצפויות פחות. סוג חשוב עד מאוד של חוזים מסחריים בתחום זה הוא חוזה השותפים - חוזי שותפים הם חוזים שנועדו להבטיח את הקשר העסקי בינינו ובין השותפים העסקיים באופן מוסדר וברור לאורך זמן. חוזים אלו יכולים לשמש כל עסק באשר הוא, כאשר חשוב מאוד לחתום על חוזים אלו במיוחד במקרה של סכסוך שותפים.
 

כיצד חוזי שותפים יסייעו לנו במקרה של סכסוך שותפים?

חוזי שותפים הם חוזים חיוניים מאוד לכל עסק - בחוזים אלו נקבעת מידת השותפות, היקפיה והתנאים שלה. חוזה מסחיר בין שותפים הוא חוזה שיכול לעזור לנו מאוד במקרה של סכסוך שותפים או במקרה שבו אחד מהשותפים שלנו רוצה לצאת מהשותפות. חוזה זה יסייע לנו גם בתהליך של הוצאת שותף מהעסק שלנו ללא הסכמתו. במקרה של סכסוך החוזה יבטיח את הזכויות שלנו ואת האינטרסים שלנו אל מול השותפים שלנו. האינטרסים שלנו הם רבים והם כוללים את אחוז הרווח שלנו ואת תפקידי הניהול שלנו. עלינו להקפיד שכל תחומי האחריות שלנו יהיו מפורטים היטב בחוזה שאנחנו חותמים עם השותפים שלנו, כך שום צד לא יוכל להדיר או לכופף את הסמכות המקצועית שלנו בעסק. 
 

על חשיבות הניסוח המשפטי

חוזים מסחריים ובמיוחד חוזי שותפים הם חוזים שחשוב להפקיד בידי עו"ד מסחרי מנוסה ומיומן בכדי לנסח אותם על הצד הטוב ביותר מבחינה משפטית. ניסוח חוזים אלו הוא עניין שדורש רגישות, מומחיות, בקיאות בחוק וגם יכולת לנהל משא ומתן. נוסח החוזה למעשה יקבע את התנאים בהם אנחנו והשותפים שלנו נעבוד ביחד. החוזה יקבע את אחוז הרווח שמקבל מרווחי החברה, את התחומים שעליהם נהיה אחראים במהלך העבודה היומיומית ושוטפת וגם את האחריות המשפטית שתהיה מוטלת עלינו בבתי המשפט במקרה של תביעה. חוזים אלו קובעים גם במידה רבה מאוד את הדרך שבה השותפות שלנו תגיע לכדי סיום ביום מן הימים.
 
לסיכום נאמר כי כניסה לשותפות עסקית היא עניין מורכב ורציני שעלינו לתת עליו את הדעת. לאחר שהחלטנו להיכנס לשותפות עלינו לשמור על עצמנו ועל טובתנו האישית והעסקית באמצעות חוזה. את החוזה צריך לנסח עורך דין שמתמחה במסחר ויש להביאו לידי אישורו של נוטריון על מנת שהוא יהיה קביל בבית המשפט.
 
 
 
חוזי שותפים

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

לתאום פגישה עם עו"ד

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

החוק לעידוד השקעות הון - תיקון 73

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה אימץ הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי ה-OECD, בשיתוף פורום ה-G20, כללים ותנאים למתן הקלות במיסוי לגבי הכנסות מנכסים לא מוחשיים - עיקרי הכללים להלן.

ניכוי הוצאות הנפקה

מאת: רונן קנטור, עו"ד; ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה פורסם חוק מס הכנסה (ניכוי הוצאות הנפקה) (הוראת שעה), התשע"ח-2018 אשר במסגרתו נקבע כי חברה או שותפות תהיה זכאית לנכות הוצאות שהיו לה להנפקת מניות או יחידות השתתפות, לפי העניין, הנרשמות למסחר בבורסה בישראל, בשנה שבה בוצעה ההנפקה.

גיוס משקיעים ללא פרסום תשקיף

מאת: רונן קנטור, עו"ד; ניצן אלגון, משפטן

ב-5 בינואר 2016, אישרה ועדת הכספים של הכנסת את תיקון התוספת הראשונה לחוק ניירות ערך-1968 וב- 24 בפברואר, 2016, פורסם צו ניירות ערך (תיקון התוספת הראשונה לחוק), התשע"ו-2016 לפיו תוקנו התנאים להכללת יחיד כמשקיע הפטור מהכללה במסגרת 35 הניצעים המותרים ללא פרסום תשקיף ולכך יש משמעות גדולה בכל הקשור לגיוס כספים באמצעות הנפקה פרטית בישראל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.