מאת:

רשות לניירות ערך בישראל ממשיכה בשיתוף הפעולה עם ארגון יוסק"ו

בשבוע שעבר, האריכה הרשות לניירות ערך בישראל את הסכם יוסק"ו IOSCO, שהינו הסכם בינלאומי בתחום אכיפת ניירות ערך. הסכם זה מאפשר שיתוף פעולה בין הגופים הרגולטורים ברחבי העולם ולמעשה מהווה את הפורום הבכיר ביותר לשיתוף פעולה בין שחקנים רגולטוריים האחראים על האכיפה בתחום ניירות הערך. במסגרת ההסכם נקבעים מדיניות וכללים בינלאומיים אחידים המאומצים על ידי הרשויות החברות בו.
הרשות לניירות ערך בישראל הצטרפה לארגון הבינלאומי במהלך שנת 2006 ומאז לוקחת חלק משמעותי ופעיל בשלל פורומים במסגרת הארגון: בתהליכי הסינון והקבלה של חברות ביוסק"ו המבקשות להתקבל כצד להסכם המולטילטרלי; ועדה העוסקת בחשבונאות, ביקורת וגילוי; ועדה בתחום המתווכים הפיננסיים; ועדה העוסקת באכיפה וחילופי מידע; ועדה העוסקת בסוגיות הנוגעות בניהול השקעות; ועדה העוסקת בחברות דירוג אשראי; ועדה האמונה על תחום המשקיעים הקמעונאיים וכו'.
המחלקה הבינלאומית ברשות לניירות ערך, מייחסת חשיבות רבה לשילובה של הרשות בתהליכי שיתוף פעולה בין גופי הפיקוח והאכיפה בתחום ניירות הערך כאמצעי חיוני להשגת יעדי האכיפה של הרשות.
 

הגנה על המשקיע

ההשתייכות להסכם יוסק"ו תאפשר לרשות ניירות ערך להמשיך ולאכוף בצורה אפקטיבית הפרות של דיני ניירות ערך, תוך הסתמכות על שיתוף הפעולה בין הרשויות.  הדבר יביא לאכיפה טובה יותר של דיני ניירות ערך וכפועל יוצא מכך להגנה על המשקיע.
שיתוף הפעולה עם הרשויות הזרות תאפשר בין היתר, חקירה ואכיפת חוקים הקשורים למידע פנים, מניפולציית שוק, דיווח כוזב, רישום, הנפקה, מתווכי שוק, שוקים בורסות וגופי סליקה ותשלומים. סיוע באכיפת תחומים אלה, מגביר את יכולות ההרתעה של הרשות לניירות ערך ובצורה ישירה מרחיב את היקף ההצלחה של הרשויות במטרתם להגן על המשקיע.
 

לסיכום

באמצעות שיתוף הפעולה הבינלאומי בין רשויות ניירות הערך ברחבי העולם ניתן יהיה להתגבר על המרחק הפיזי בין מי שקיים לגביו החשש להפרה של חוקי ניירות ערך לבין המדינה אשר נפגעת כתוצאה מהפרות אלה. הסכם זה יוביל לחיזוק ושיפור יכולות האכיפה כתוצאה מלמידה מתמדת משיטות אכיפה שונות ומגוונות, דבר חשוב בסביבה דינאמית כמו זו של דיני ניירות הערך, אשר מתפתחת ומשתנה בצורה מתמדת.
 
 

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.