מאת:


סינגפור היא מדינה השוכנת בדרום מזרח אסיה ומורכבת מאי מרכזי ומאיים קטנים נוספים. למרות גדולה הזעיר, לסינגפור מעמד חשוב בכלכלה העולמית כאשר התמ"ג לנפש מעמיד אותה לצד מדינות המערב העשירות. בשנת 2012 צמח המשק בסינגפור ב 1.3% ובשנת 2013 צפי לצמוח בשיעור 1-3%.

לאחרונה הציגה ממשלת סינגפור את עיקרי התקציב לשנת 2013 אשר מתמקד בהשגת צמיחה איכותית בעיקר באמצעות חדשנות וייצור מוגבר. כמו כן, מושם דגש יתר על איכות והיקף ייצור ומנגד  משמעות פחותה על שיעור העובדים בחברה.
התקציב לשנת 2013 של סינגפור טומן בחובן מספר שינויים בהטבות המס הניתנות. מחד מוענקים תמריצים המסייעים לקיומן של מטרות התקציב השנתי לעיל, ומאידך, תמריצים שכבר ניתנו בעבר בטלים מתוך הבנת הממשל כי אין בהם כדי  לסייע עוד למטרות אלו. עם זאת, קיימים מספר תמריצים אשר תוקפם הוארך בחמש שנים נוספות.

 

את השינויים במס נפתח ראשית בתמריצי המס שבוטלו:


פטור ממס למעסיק על גיוס והעברת עובדים ובני משפחותיהם לסינגפור יתבטל ב 20.09.2013
תכנית APPROVED CYBER TRADER  , תבוטל מיום  25.02.13

תמריץ הניתן למפעל מעבר לים לפיו חברה מאושרת פטורה ממס על הכנסה מהשקעות ומפרויקטים בחו"ל לתקופה של עשר שנים – יבוטל מיום 25.02.2013
בנוסף לביטולי התמריצים דלעיל, תקציב 2013 של סינגפור מעניק הטבות מס ותמריצים חדשים ואף מאריך את תקפן של הטבות מס שניתנו בעבר לשנים נוספות, להלן עיקרי הדברים:

 

 

  • מספר תמריצי מס יוארכו לחמש שנים (עד שנת 2018):
  • תכנית תמריץ המגזר הכלכלי
  • תמריצי המס למשקיעים בניירות ערך ואגרות חוב מקומיים
  • תמריץ פטור ממס על רווח ממסחר בני"ע ממשלתיים בסינגפור
  • תמריץ המס הניתן לסוכני ביטוח - תמריץ זה קובע שיעור מס מופחת של 5% על תשלומים והכנסות המתקבלים מחברות חוץ בגין שירותי ביטוח ושירותי ייעוץ.

 

 

 

מס חברות בסינגפור


מס החברות נשאר כשהיה ועומד על 17% (כאשר ל 300,000 דולר סינגפורי ראשונים ניתן פטור חלקי ולא מלא בניגוד למצב עד היום. ראה להלן) אך ניתנת הטבת החזר לשלוש שנים (מ2013 ועד 2015) בגובה 30% מהמס המשולם ועד גובה של 30,000 דולר סינגפורי בכל שנת מס.
תכנית האשראי החדשנית תתחזק באמצעות תמיכה ממשלתית שתעניק 400% הפחתה במס או קצבה עבור 400,000 דולר הסינגפורי הראשון של הוצאות מוכרות בין השנים 2011-2015 על פעילויות מסוימות. בנוסף לכך, תעניק הממשלה בונוס של עד 15,000 דולר סינגפורי לחברות המשקיעות לפחות 5000 דולר סינגפורי בשנה ב qualitying  activity דולר כנגד דולר.

חברות ייצור וחברות אחזקה והשקעות שיתאגדו לאחר 26.02.13 – תישלל זכותם לפטור ההתחלתי ממס הקיים כיום לחברות אולם יוכלו להנות מפטור חלקי ממס (75% פטור על 10,000 דולר סינגפורי ראשונים ופטור של 50% על 290,000 דולר סינגפורי הבאים)

סינגפור נחשבת כיעד אטרקטיבי למשקיע הישראלי. בשנים האחרונות נעשו רפורמות שונות בסינגפור והיא נחשבת בדומה להונג קונג כמשק חזק במיוחד. חברות ישראליות יכולות לפעול באמצעות חברות בסינגפור לצורך קידום עסקים והשקעות בעולם מתוך תכנון מס יעיל.

שיטת המיסוי המיוחדת של סינגפור מהווה ייתרון משמעותי למשקיעים המבצעים השקעות במדינות שונות באמצעות חברת אחזקות תושבת סינגפור וזאת בעיקר בשל מיסוי טריטוריאלי, אי מיסוי הכנסות מדיבידנד ורווחי הון, וכן אי ניכוי מס במקור.

סינגפור נחשבת ככלכלה חזקה הצפויה להתחזק גם בשנים הבאות ועל כן, מומלץ לבחון השקעות ותכנוני מס דרך מדינה זו.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

איתור ספקים חדשים באסיה ובעולם

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בליווי יצרנים ישראלים לטובת איתור ספקים חדשים ביבשת אסיה וברחבי העולם בכלל, עקב משבר הקורונה ובכלל - לחצו כאן לפרטים.

יצוא מוצר רפואי / קוסמטי למזרח

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אם אתם חברה או סטארט-אפ בשלב מתקדם בתחום המכשור הרפואי ועד כה שווקי היעד שלכם היו השווקים הקלאסיים בארה"ב ואירופה, מחלקת דרום מזרח אסיה של משרדנו מציעה לכם כיוון חשיבה חדש והזדמנויות חדשות - אנחנו מציעים לכם לחשוב מזרחה - Go East !

חתימת הסכם עם יצרן באסיה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); אודליה שינדרוף, עו"ד

אם אתם מעוניינים בלווי משפטי מקצועי בנושא, הלוקח בחשבון את התרבות האסייתית, החשיבות והדגשים שיש לתת בעת חתימה על הסכם עם יצרן אסייתי, דסק אסיה של משרדנו מעניק ליווי שותף תרבותי, מסחרי ועסקי על מנת לעזור לכם לא לעשות טעויות קריטיות בדרך.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.