מאת:


בית המשפט השלום בחיפה זיכה היום באופן יוצא דופן נאשמים שייוחסו להם עבירות חמורות של קבלה ושימוש ב-"חשבוניות פיקטיביות" בסך כולל של עשרות מיליוני שקלים.
 
בית המשפט זיכה את הנאשמים אף מבלי שנדרש לשמוע את גרסתם לאישומים, לאחר שקיבל את טענת עורך דינם, עו"ד תמיר קלדרון, כי התביעה לא עמדה בנטל הנדרש ממנה ולא הוכיחה אף לכאורה את אשמתם של הנאשמים בעובדות נשוא כתב האישום.

המדובר בפרשה שתחילתה בראשית שנת 2006, במסגרתה פשטו חוקרי רשות המיסים למשרדי חברת פרופאל בע"מ, אשר בבעלותה מפעל לעיבוד פרופילי אלומיניום הממוקם בפארק התעשייה גורן. עם פרוץ החקירה, נעצר בעליה של החברה בחשד לקיזוז חשבוניות פיקטיביות. בהודעה שהוציאה רשות המסים מיד עם מעצרו של בעליה של החברה נטען על ידה כי מיוחסות לחברה ולבעליה עבירות של קבלת "חשבוניות מס פיקטיביות על שם מספר חברות בסכום של כ-15 מיליון ₪. סכום המס נאמד בכ-2.5 מיליון ₪".

עם תום החקירה הוגש כנגד החברה ובעליה כתב אישום חמור המייחס להם כאמור אישומים שעניינם בקבלת חשבוניות פיקטיביות. בנוסף להגשת כתב האישום פתחו רשויות מע"מ ומס הכנסה במספר הליכים כנגד החברה ובעליה ובכלל זה הוצאה לה שומת מע"מ בגין קיזוז חשבוניות פיקטיביות בסך של 2.4 מיליון ₪, שומת מס הכנסה ופסילת ספריה.

החברה ובעליה באמצעות עו"ד קלדרון כפרו בעובדות כתב האישום וטענו כי לא נפל כל פגם בהתנהלותה של החברה וכי לא היה מקום לנקוט באף הליך כנגדה. במקביל לשמיעת הראיות בהליך הפלילי הורתה הוועדה לקבילות פנקסים, אליה הוגש ערעור על פסילת ספרי החברה, לבטל את פסילתן וזמן מה לאחר מכן התקבל מרבית ערעורה של החברה על שומת התשומות שהוצאה לה תוך חיוב רשויות מע"מ בהוצאות משפט.

עם סיום פרשת התביעה במסגרת ההליך הפלילי טען עורך דין קלדרון בשם הנאשמים כי יש לזכותם לאלתר נוכח אי עמידתה של המאשימה ולו בנטל המינימאלי הנדרש לצורך הרשעתם. לטענת עורך דין קלדרון "לא נמצא בסיס ולו רעוע בחומר הראיות שהובא בפני בית המשפט על מנת להוכיח את האשמות המיוחסות לנאשמים. לדבריו, "חפותם של הנאשמים זועקת".

ביום 13.02.13, קיבל בית המשפט השלום בחיפה, כבוד השופט א. קנטור, את טענת עו"ד קלדרון והורה על זיכויים המלא של הנאשמים אף מבלי שנדרשת היא לקבל את גרסתם לאישומים.

 
בפסק דין מנומק סקר בית המשפט את המסכת הראייתית שהוצגה לו על ידי המאשימה וקבע כי לאחר ששמע את טיעוני ב"כ הצדדים, עיין בראיות אשר הוגשו עד כה לרבות עדויות העדים והמסמכים בתיק המוצגים, הוא קובע כי אכן המאשימה לא עמדה בנטל ולא הוכיחה אף לכאורה את אשמתם של הנאשמים בעובדות כתב האישום ומכאן בעבירות אשר יוחסו להם. לפיכך הוא איננו מחייב את הנאשמים להשיב לאישומים כנגדם והתוצאה היא אפוא – זיכויים של הנאשמים.

ההר הוליד עכבר...

זיכויים של הנאשמים בעבירות שייוחסו להם מצטרף כאמור לקביעות נוספות שניתנו כנגד רשות המסים אשר בתי המשפט קבעו כי לא היה מקום לנקוט בהליכים כנגדם וכי החשבוניות שהחברה קיבלה לידיה מספקיה היו תקינות והוצאו כדין. לאור הפרסום של רשות המסים מיד עם מעצר בעליה של החברה והתוצאות השונות של בתי המשפט, ובראש וראשונה זיכויים מכל העבירות שיוחסו להן, ניתן לומר שאכן "ההר (לא הוליד) אפילו עכבר".
זיכוי בעבירות קבלת חשבוניות פיקטיביות בעשרות מיליוני ש

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

כיצד תמנע מקבלת חשבונית פיקטיבית / זרה?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

לא פעם, אנחנו נתקלים בעוסקים תמימים, שאינם מודעים לכך, כי הם קיבלו חשבוניות פיקטיביות ובכך ביצעו הם עבירה פלילית על פי הוראות החוק והפקודה ואף נחשפו לעוולה אזרחתי העלולה להסתיים באי הכרה במע"מ התשומות שנוכה על ידי מקבל החשבונית.

'הלכת פרומדיק' - האם חוות דעת משפטית מנטרלת חשיפה פלילית?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

האחריות למילוי חובות דיני המס מוטלת, בראש ובראשונה, על הנישום. עם זאת, הוא רשאי להיעזר במומחיות יועצים שמקצועם בכך. ככל שהפעילות העסקית-כלכלית מורכבת יותר, כך סביר...

שימוע לפני הגשת כתב אישום

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

אל לנו להקל בחשיבותו של הליך השימוע מאחר והזכות לקיומו הינה מרכיב משמעותי ומרכזי בזכויותיו של החשוד בפלילים ובהליך המשפטי המתנהל נגדו. ניהול אסטרטגי, מקצועי ונכון מראשיתה של החקירה, יכול להטות את כף המאזניים לטובת החשוד, להימנע מהעמדתו לדין או לכל הפחות, להביא את רשויות התביעה לשקול מחדש את החומרים העומדים לפניהם כנגד החשוד ולהטיב עם עמו.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים