מאת:

עדים אנו לאחרונה לשינויי חקיקה שנעשים במסגרת התוכנית הכלכלית של הממשלה שנועדה לצמצם את הגירעון בתקציב המדינה ולהתמודד עם השלכות המשבר בכלכלה העולמית על הכלכלה הישראלית.
במסגרת שינויי חקיקה אלה, הוגדל, בין השאר, שיעור השתתפות המעסיק בדמי הביטוח הלאומי ביחס לחלק השכר החודשי המשולם על ידו הגבוה מ- 60% מהשכר הממוצע במשק (כלומר הגבוה מ- 5,171 ₪).

כיום עומד שיעור השתתפותו של המעסיק בדמי הביטוח הלאומי על 5.9%, אך עקב תיקוני החקיקה האמורים, צפוי הוא לגדול באופן הבא: 6.5% במהלך שנת 2013; 7% במהלך שנת 2014 ו- 7.5% מתחילת שנת 2015 ואילך.
לדעתנו, העלאת שיעור השתתפות המעסיק כאמור פוגעת במעסיקים מבחינה כלכלית, דווקא בתקופה שבה זקוקים הם לתמיכה כספית. גם תוספת קטנה בהוצאות החודשיות של מעסיק עלולה לסכן את יציבותו הכלכלית במיוחד כלוקחים בחשבון את גל ההתייקרויות הנוכחי המגדיל את הוצאותיו של המעסיק במידה ניכרת.

יודגש כי גם לממשלה אין אינטרס להביא את המעסיק למצב שבו יחליט הוא להפסיק את פעילותו העסקית על כל המשתמע מכך ביחס להפסקת תשלום מיסים על ידו, פיטורי עובדיו ותשלום דמי אבטלה לאותם עובדים על ידי המדינה במקום לגבות מהם מיסים אילו היו הם ממשיכים לעבוד.
לאור זאת, עדיף היה אילו נמנעת היתה הממשלה מהעלאת שיעור השתתפותו של המעסיק בדמי הביטוח הלאומי כאמור.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.