מאת:


עדים אנו לאחרונה לשינויי חקיקה שנעשים במסגרת התוכנית הכלכלית של הממשלה שנועדה לצמצם את הגירעון בתקציב המדינה ולהתמודד עם השלכות המשבר בכלכלה העולמית על הכלכלה הישראלית.
במסגרת שינויי חקיקה אלה, הוגדל, בין השאר, שיעור השתתפות המעסיק בדמי הביטוח הלאומי ביחס לחלק השכר החודשי המשולם על ידו הגבוה מ- 60% מהשכר הממוצע במשק (כלומר הגבוה מ- 5,171 ₪).

כיום עומד שיעור השתתפותו של המעסיק בדמי הביטוח הלאומי על 5.9%, אך עקב תיקוני החקיקה האמורים, צפוי הוא לגדול באופן הבא: 6.5% במהלך שנת 2013; 7% במהלך שנת 2014 ו- 7.5% מתחילת שנת 2015 ואילך.
לדעתנו, העלאת שיעור השתתפות המעסיק כאמור פוגעת במעסיקים מבחינה כלכלית, דווקא בתקופה שבה זקוקים הם לתמיכה כספית. גם תוספת קטנה בהוצאות החודשיות של מעסיק עלולה לסכן את יציבותו הכלכלית במיוחד כלוקחים בחשבון את גל ההתייקרויות הנוכחי המגדיל את הוצאותיו של המעסיק במידה ניכרת.

יודגש כי גם לממשלה אין אינטרס להביא את המעסיק למצב שבו יחליט הוא להפסיק את פעילותו העסקית על כל המשתמע מכך ביחס להפסקת תשלום מיסים על ידו, פיטורי עובדיו ותשלום דמי אבטלה לאותם עובדים על ידי המדינה במקום לגבות מהם מיסים אילו היו הם ממשיכים לעבוד.
לאור זאת, עדיף היה אילו נמנעת היתה הממשלה מהעלאת שיעור השתתפותו של המעסיק בדמי הביטוח הלאומי כאמור.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.