מאת:

ממשלת דובאי וחברות באיחוד האמירויות מתעניינות במשקיעים והשקעות מישראל

בימים האחרונים פורסם אודות הסכם בלעדיות ושת"פ עסקי בין הזרוע הניהולית של דרום דובאי אשר נמצאת בבעלות ממשלת דובאי לבין חברת בת של פירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס ועמית גרוס. מדובר על מיזם עצום ממדים לייזום, תכנון, ניהול וביצוע מגוון פרויקטים בלעדיים בתחומים שונים בהיקף של כ-500 מיליון דולר ולמעשה הסכם שיתוף פעולה מעשי ראשון בהיקף כזה עם הזרוע הממשלתית של דובאי.
 
מה גורם לפרויקט הדגל של ממשלת דובאי, שמשקיעה בו מיליארדי דולרים, לפנות דווקא אל משרד ישראלי שיהווה צינור אל חברות ישראליות? ח'ליפה אל-זאפין (Khalifa Al Zaffin), יו"ר פרויקט "דובאי דרום" (המכהן, בין היתר, גם כיו"ר Emirates - חברת התעופה הלאומית של דובאי), ציין כי "השותפות האסטרטגית עם ישראלים תביא עימה הזדמנויות עסקיות ותסלול את הדרך לשני הצדדים לשגשג בהיבטים שונים". והשאלה היא מדוע? מסתבר שעל אף גודלה של ישראל וגילה הצעיר, היא מהווה מוקד כלכלי במעמד עולמי. לפי הדו"ח השנתי של CEBR ישראל עלתה בדירוג לאחר שהייתה במקום ה-33 בשנת 2019 והיא צפויה לעלות למקום ה-29 בשנת 2035, ככל הנראה זאת כתוצאה ממגמות שונות ביניהן רפורמות לפתיחת השוק ורפורמות שמטרתן לצמצם את אי השוויון. לטענת המחברים, בישראל חל שיפור בתחרות בשוק המוצרים, בתחבורה הציבורית ובתחום צמצום הרגולציה. בנוסף, גורם משפיע לא פחות על עשיית עסקים, ישראל מדורגת במקום ה-35 במדד קלות עשיית עסקים בעולם ובמקום ה-26 במדד התחרותיות.
 
כידוע ישראל נתפסת בעולם כמעצמת היי-טק ובעלת מומחיות בסייבר, ככל הנראה בשל העובדה כי המשק הישראלי מונע על ידי הטכנולוגיה המפותחת בארץ שמתבססת על פיתוח ביטחוני מורחב, מה שמסביר מדוע איחוד האמירויות רואה בפתיחת השווקים בין ישראל לבין מדינות האיחוד, הזדמנות לפתיחת שווקים חזקים ומגוונים. הפרויקט הממשלתי "דרום דובאי" כולל שטח של כ-140 קמ"ר ונחשב כבר היום לשער עולמי (יבשתי וימי) לסחר הבינלאומי בשל הגדרתו כ-"איזור סחר חופשי". ממשלת דובאי עתידה להשקיע בבנייה ופיתוח האיזור כ-70 מיליארד דולר במשך כעשור. ההסכם עם פירמת דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס פותחת בפני חברות וגופים ישראליים אפשרות להשתלב בעסקאות ענק בכלכלה עולמית מבטיחה. ד"ר שלמה נס (עו''ד ורו"ח), שותף בכיר במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות', מציין כי "מדובר באיזור נרחב שמהווה כבר עכשיו מוקד השקעות אטרקטיבי עבור חברות, תאגידים וארגונים שרוצים להשיג דריסת רגל באיזור המפרץ הפרסי. חברות ישראליות רבות כבר מגלות התעניינות רבה בפרויקט הדגל של ממשלת דובאי שמשקיעה בו מיליארדי דולרים. הפרויקט מציב שלל הזדמנויות עסקיות בתחומים מגוונים - הזדמנות שאסור לפספס". לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדנו!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

החדרת יצרנים ונותני שירותים לאמירויות בכלל ולדובאי בפרט

מאת: אלי דורון, עו"ד

למשרדנו הידע והיכולת לקדם מהלכים לעזור למבקשים לחדור לשווקים חדשים ולהגיע למדינות חדשות כמו לאמירויות ו/או לדובאי ו/או למדינות אחרות אשר עשויות לגלות עניין במוצריהם ו/או בשירותיהם.

רילוקיישן לדובאי

מאת: אלי דורון, עו"ד

בשנים האחרונות דובאי הפכה למרכז עסקים ותיירות, בין היתר בעקבות הכרזתה על עצמה כאזור סחר חופשי, ובו פטור ממיסים על הכנסות עבור רוב סוגי הפעילות המסחרית (למעט במגזר האנרגיה והבנקאות). הנה מספר טיפים כללים וחשובים לצורך רילוקיישן לאזור.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.