מאת:


ממשלת דובאי וחברות באיחוד האמירויות מתעניינות במשקיעים והשקעות מישראל

בימים האחרונים פורסם אודות הסכם בלעדיות ושת"פ עסקי בין הזרוע הניהולית של דרום דובאי אשר נמצאת בבעלות ממשלת דובאי לבין חברת בת של פירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס ועמית גרוס. מדובר על מיזם עצום ממדים לייזום, תכנון, ניהול וביצוע מגוון פרויקטים בלעדיים בתחומים שונים בהיקף של כ-500 מיליון דולר ולמעשה הסכם שיתוף פעולה מעשי ראשון בהיקף כזה עם הזרוע הממשלתית של דובאי.
 
מה גורם לפרויקט הדגל של ממשלת דובאי, שמשקיעה בו מיליארדי דולרים, לפנות דווקא אל משרד ישראלי שיהווה צינור אל חברות ישראליות? ח'ליפה אל-זאפין (Khalifa Al Zaffin), יו"ר פרויקט "דובאי דרום" (המכהן, בין היתר, גם כיו"ר Emirates - חברת התעופה הלאומית של דובאי), ציין כי "השותפות האסטרטגית עם ישראלים תביא עימה הזדמנויות עסקיות ותסלול את הדרך לשני הצדדים לשגשג בהיבטים שונים". והשאלה היא מדוע? מסתבר שעל אף גודלה של ישראל וגילה הצעיר, היא מהווה מוקד כלכלי במעמד עולמי. לפי הדו"ח השנתי של CEBR ישראל עלתה בדירוג לאחר שהייתה במקום ה-33 בשנת 2019 והיא צפויה לעלות למקום ה-29 בשנת 2035, ככל הנראה זאת כתוצאה ממגמות שונות ביניהן רפורמות לפתיחת השוק ורפורמות שמטרתן לצמצם את אי השוויון. לטענת המחברים, בישראל חל שיפור בתחרות בשוק המוצרים, בתחבורה הציבורית ובתחום צמצום הרגולציה. בנוסף, גורם משפיע לא פחות על עשיית עסקים, ישראל מדורגת במקום ה-35 במדד קלות עשיית עסקים בעולם ובמקום ה-26 במדד התחרותיות.
 
כידוע ישראל נתפסת בעולם כמעצמת היי-טק ובעלת מומחיות בסייבר, ככל הנראה בשל העובדה כי המשק הישראלי מונע על ידי הטכנולוגיה המפותחת בארץ שמתבססת על פיתוח ביטחוני מורחב, מה שמסביר מדוע איחוד האמירויות רואה בפתיחת השווקים בין ישראל לבין מדינות האיחוד, הזדמנות לפתיחת שווקים חזקים ומגוונים. הפרויקט הממשלתי "דרום דובאי" כולל שטח של כ-140 קמ"ר ונחשב כבר היום לשער עולמי (יבשתי וימי) לסחר הבינלאומי בשל הגדרתו כ-"איזור סחר חופשי". ממשלת דובאי עתידה להשקיע בבנייה ופיתוח האיזור כ-70 מיליארד דולר במשך כעשור. ההסכם עם פירמת דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס פותחת בפני חברות וגופים ישראליים אפשרות להשתלב בעסקאות ענק בכלכלה עולמית מבטיחה. ד"ר שלמה נס (עו''ד ורו"ח), שותף בכיר במשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות', מציין כי "מדובר באיזור נרחב שמהווה כבר עכשיו מוקד השקעות אטרקטיבי עבור חברות, תאגידים וארגונים שרוצים להשיג דריסת רגל באיזור המפרץ הפרסי. חברות ישראליות רבות כבר מגלות התעניינות רבה בפרויקט הדגל של ממשלת דובאי שמשקיעה בו מיליארדי דולרים. הפרויקט מציב שלל הזדמנויות עסקיות בתחומים מגוונים - הזדמנות שאסור לפספס". לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדנו!
דובאי ואיחוד האמירויות מתעניינות במשקיעים מישראל

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

אמנת מס ישראל - איחוד האמירויות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

נבקש לעדכנכם כי בהמשך להסכם השלום שנחתם בין מדינת ישראל לבין איחוד האמירויות, בתאריך 31.5.2021 נחתמה אמנה למניעת כפל-מס והתחמקות ממסים בין ממשלת ישראל לבין ממשלת איחוד האמירויות הערביות, להלן עיקרי האמנה:

עסקים במזרח התיכון והמפרץ הפרסי

מאת: אבירם בלאיש, שותף, מנהל תחום שיתופי פעולה אזורים במזה"ת

אנו מעניקים ללקוחותינו גשר לעולם העסקים דובר הערבית במזרח התיכון ובאמירויות, על ידי חיבור של אנשים, חברות ויכולות נישתיות בתחומי החדשנות רבים (בנקאות, פינטק, אגרו-טק, מד-טק, סייבר, תוכנה, רכבים אוטונומיים, בינה מלאכותית, מודיעין עסקי ומימון), באמצעות רשת אנושית איכותית של קשרים והכירות תרבותית ועסקית איכותית.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים