מאת:


הזדמנויות עסקיות בזמן קורונה - בתי מלון, חברות תיירות ואפילו נדל"ן!

משבר הקורונה הנו משבר בריאותי אשר גורר אחריו משבר כלכלי אשר הולך ומתפתח עם הזמן שעובר. לאורך ההיסטוריה יש שידעו לזהות פוטנציאל החבוי בעיתות משבר ולמנף זאת מבחינה עסקית וכלכלית - ישנם סיפורים ידועים על התעשרות של חברות או יחידים בתקופות של מלחמות העולם, רק בזכות חוש עסקי נכון, זיהוי הצרכים וההזדמנויות של התקופה ותרגום שלהם לעסקים.
 
כונס הנכסים הרשמי ממשרד המשפטים פרסם כי ישנה עלייה חדה של 75% בבקשות לפשיטת רגל; על פי נתוני דן אנד ברדסטריט (DUN'S) כ-85 אלף עסקים צפויים להסגר עד סוף השנה, וישנם עוד נתונים רבים המלמדים על קשיי נזילות של עסקים וחברות. כגוף המלווה אנשי עסקים והשקעות שונות מחד ומעניק ליווי ושיקום לחברות בקשיים מאידך, אנו מוצאים דרכים יצירתיות ליצור "גלגלי הצלה" בדמות הכנסת משקיע נוסף לחברה או שבמקרה של כניסה לחדלות פירעון, ניתן לאתר משקיע, למכור לגוף חזק ובעל משאבים, ובכך תנצל החברה והעובדים. הבעלים יצמצם את נזקו הכלכלי והחברה הרוכשת קיבלה עסק עם פוטנציאל לפיתוח במחיר אטרקטיבי. השוק הישראלי והעולמי גדוש בימים אלו בהזדמנויות עסקיות מעניינות מאוד - בתי מלון שאינם קשורים ברשתות גדולות, בעלי קרקעות הזקוקים לכסף נזיל, חברות בתחומים שנפגעו במהלך הקורונה ומצויות במחנק, מוכנות לבחון מכירתם או מיזוגן עם חברות איתנות. תקופה זו הנה הזדמנות נהדרת ליזמים, לחברות עם הון נזיל או לחברות שמחפשות משקיעים או מיזוגים, להגיע להזדמנויות חדשות ומעניינות. בתוקף עיסוקנו בליווי עסקים בקשיים ושיקומם אנו נתקלים בהזדמנויות רבות שכאלו.
 
החברה הכלכלית אשר עובדת תחת הפירמה, מפעילה כלכלנים רו"ח ועו"ד המתמחים בניתוח עסקאות והלכי הרוח בשוק - ניתן לפנות ליעוץ חינם לבחינת ליווי או בדיקת הזדמנויות רלוונטיות!
הזדמנויות עסקיות בזמן קורונה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מענק סיוע לעסק להשתתפות בהוצאות קבועות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

ניתן יהיה להגיש תביעה החל מה-15 בחודש העוקב לתום תקופת הזכאות הרלבנטית (שלגביה מוגשת התביעה), ועד תום 90 ימים מאותו מועד, אך מנהל רשות המיסים הוסמך להאריך את התקופה להגשת תביעה, בתנאי שלא תעלה על 30 ימים.

קבלת מענק קורונה נוסף לעסק בשל פגיעה ממושכת

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד, רוית ברקוביץ, כלכלנית

בשבוע האחרון פתחה רשות המיסים אפשרות להגיש בקשות לקבלת מענק בשל פגיעה ממושכת מנגיף הקורונה. המענק הנו ספציפי ומוגדר לפי מדרגות שונות וחשוב לפעול נכונה בהגשת בקשה.

תכנית הסיוע לעסקים קטנים של בנק ישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

נעדכן כי בימים האחרונים פרסם בנק ישראל מתווה למתן סיוע לעסקים קטנים וזעירים בפירעון הלוואות, שאומץ כאמור ע"י כלל המערכת הבנקאית - קראו כאן.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים