מאת:

טיפול מס וסיוע משפטי למחזיקי מזומנים או מטילי זהב בארץ ובחו"ל

המציאות מלמדת כי ישראלים רבים מחזיקים כספים במזומן ו/או זהב ו/או מטילי זהב ו/או מתכות יקרות אחרות מחוץ למערכת הבנקאית בכספות או במחבוא אחר, הן בישראל והן בחו"ל. ישנם טעמים רבים לכך שהישראלי מעדיף לעתים להחזיק כספים באופן זה, לגיטימיים יותר או פחות. לעיתים עסקינן בכספים שהופקו בארץ ולעיתים בכספים ו/או בנכסים שהופקו בחו"ל, ולעתים מדובר בכספים ו/או נכסים אשר התקבלו בירושה ו/או במתנה ומשכך מאותה נקודה בה עברו ליורש או למקבל המתנה, האחריות עברה אליו.   

בחלק מהמקרים מדובר בנכסים "לבנים" וכשרים אשר דווחו במועד לרשויות המס כדת וכדין ו/או ששולם עליהם המס הנדרש, ולפעמים מדובר בנכסים "שחורים" אותם צבר המחזיק ו/או המנוח המוריש ו/או נותן המתנה - מכוח עבודה ומהלך אחר ושלא דווחו לרשויות המס כנדרש (בין אם במזיד ובין אם בשוגג). בחלק גדול של המקרים קורה כי המחזיק את הנכסים בכספת פרטית, להבדיל מבנק, עושה כן מטעמים "גלותיים" תמימים ו/או מטעמים תמימים אחרים הנובעים מחוסר האמון שלו במערכת הבנקאית ו/או מכוח האמון שלו בזהב המוחשי הנמצא בשליטה שלו, למקרה של קריסת המערכת הבנקאית ו/או למקרה של היעדר יכולת להכניס את הנכסים לישראל ו/או לבנק ועוד. יובהר כי בחלק מהמקרים, הישראלי קיבל את הנכסים בירושה, מהורה או קרוב אחר, מבלי שתהא לו האפשרות להכניסם למערכת הבנקאית וזאת מן הטעם כי מתקשה הוא להסביר את מקור הכסף ו/או להמציא ראיות המעידות על כך ששולם המס בגין אותו הון שהורש לו. בהקשר זה חשוב להדגיש כי היה ואדם מקבל בירושה זהב או מזומן, הרי שמעת הקבלה, האחריות באשר לדיווח ו/או אחריות מס אחרת חלה עליו ומשכך מחויב הוא מאותה נקודה לדווח ו/או לפעול באופן חוקי אל מול רשויות המס. ברור וגלוי כי יש בנמצא מגוון רחב של דרכים לאחסון נכסים שכאלה, שלא באמצעות הבנקים, ולמעשה כל עוד ההתנהלות אל מול רשויות המס שקופה אזי אין בנמצא מניעה לעשות כן, זאת כמובן בכפוף למגבלות הקבועות בחוק, אם לעניין חוק המזומנים ואם לעניין חוקים אחרים. יחד עם זאת, ברור וגלוי הוא כי החזקת כספים ו/או זהב בבית ו/או בכספת הינה מסוכנת ומזמינה גנבים ולכן רחוקה היא מלהיות פתרון אופטימלי. מטבע הדברים הדרך הבטוחה היא להחזיק את הכספים ו/או הנכסים במערכת הבנקאית, אם בחשבון הבנק ואם בכספת בנקאית, הכל בחוקיות ובשקיפות. יתרה מזאת, ברור וגלוי הוא כי נכון להיום יש בנמצא איסור לבצע עסקאות מזומן בהיקפים מהותיים ומשכך החוק קובע כי כל רכישה מעל סכום מסוים חייבת להתבצע באמצעות המערכת הבנקאית, באמצעות העברות בנקאיות באופן שקוף ומסודר, שאם לא כן קיימת חשיפה לעבירה פלילית. הבעיה מתעוררת שעה בה הישראלי מבקש להכניס כסף לתוך המערכת הבנקאית בישראל או בחו"ל, שכן הבנק מוגדר היום כשומר סף האמור להבטיח התנהלות המתיישבת עם הוראות בנק ישראל, הוראות הרשות להלבנת הון והוראות רשויות המס.

כיצד אנחנו יכולים לסייע?
משרדנו, המורכב ממומחי מס ומומחים בדיני חוק איסור הלבנת הון ודיני בנקאות, בקיא בכל הקשור בטיפול בישראלים המחזיקים מזומנים ו/או זהב ו/או מטילי זהב ו/או מתכות יקרות אחרות בכספות ו/או במקומות מחבוא אחרים, אם בישראל ואם מחוצה לה. משרדנו מכיר את אופן התנהלות רשות המס ודרישותיה, את אופן התנהלות המערכת הבנקאית וחובותיה, ומכוח זאת יודע כיצד לפעול עבורך לטובת הכשרת הונך, הפקדתו בבנק ולטובת שימוש חוקי ושקוף בנכסים אותם צברת. משרדנו יודע כיצד עליו להתנהל מול רשויות המס, לטובת הכשרת ההון ככל שנדרש ולשם כך נדע כיצד להתנהל אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי על מנת להכשיר את ההון אל מול רשויות המס, תוך נטרול הסכנות הפליליות הגלומות בהחזקה ו/או בהפקה של נכסים לא מדווחים. משרדנו יודע לעשות כן ולפעול בשמך אל מול רשויות המס לטובת הכשרת ההון "השחור" ו/או ההון עליו לא דיווחת, וזאת למרות ש-"נוהל גילוי מרצון" הסתיים בסוף שנת 2019. לנו הידע והניסיון לפעול נכונה, במגבלות הקיימות לטובת קידום עניינך. בנוסף משרדנו יודע כיצד להתנהל מול הלשכה המשפטיות של הבנקים, לבחון את בקשות הבנקים בארץ ובחו"ל ואת התנאים לקבלת ההון וכן יודע הוא לנקוט בפעולות הנדרשות לטובת הבאת ההון לבנק שלך בישראל במהירות ובחוקיות.
 
לייעוץ ראשוני וקביעת פגישה דיסקרטית, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.