מאת:


ליווי משפטי ליבואני וסוחרי מתכות יקרות - זהב, כסף, פלטינה ופלדיום כמטבעות וכאונקיות

בתקופות בלתי יציבות מבחינה כלכלית ו/או בתקופות בהן קיימת אי וודאות בנוגע לעומד להתרחש במשק, יש בנמצא רבים המעדיפים להשקיע את הונם במתכות יקרות דוגמת זהב, כסף, פלדיום ופלטינה. מתכות יקרות אלה יכולת להתקבל כמטבע המונפק על ידי מדינות וכן כאונקיות, כאשר כל משקיע בוחר את הנתיב המתאים לו ואת ההשקעה בהתאם לזמינות, אופי הפעילות, נגישות והפוטנציאל הצפוי.
 
במסגרת זו כי חלופות ההשקעה חובות בתוכן השלכות בבחינת הליך הייבוא והמסחר - כך למשל נדרש לקבל את אישור מכון התקנים בגין כל ייבוא, ברם למכון התקנים הישראלי ישנם הסכמי הכרה הדדיים עם גופי התעדה בינלאומיים שלהם פריסה עולמית רחבה. במסגרת ההסכמים קיימת הכרה בתעודות הבדיקה בין הגופים השונים והדבר יכול להביא לקיצור בלוחות הזמנים ועלות הבדיקות. הלכה למעשה, הניסיון מלמד כי אכן בתקופות של משבר וזעזועים, מטבעות ואונקיות בהחלטת עולות בשווין וזאת עקב הביקוש ההולך וגדל. ככל שהמשבר יותר עמוק ו/או מתמשך פרק זמן ארוך יותר, ככל שאי הוודאות גוברת כך גם בדרך כלל ערכן של המתכות היקרות עולה בהתאם. במקביל לביקוש למטבעות ואונקיות מתכות יקרות דוגמת זהב, כסף וכו', ניתן למצוא, במיוחד בעיתות משבר דוגמת הקורונה, יותר ויותר ישראלים המבקשים להיכנס לתחום ולפתוח עסקים המתמחים בייבוא ,שיווק ומכירה בקמעונאות של מוצרים מסוג זה. יש כאלו המתמקדים במכירה קלאסית הכרוכה במפגש פיזי בין הקונה למוכר ויש המעדיפים לקדם מיזמים מודרניים יותר המבוססים על מכירה באמצעות אתרי אינטרנט כאשר התוצר הנמכר הינו תוצר בדוק ומאומת, מוטבע על פי דין, ועומד בדרישות החוק המקומי ו/או של המדינות המנפיקות את המטבעות ו/או האונקיות.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע לך בתחום?
היה והנך מבקש לייבא לישראל זהב ו/או מתכת יקרה אחרת ו/או להקים עסק המתמקד בתחום, משרדנו יוכל לעזור לך - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח להם בקיאות בכל הקשור בדיני מס ישראלי ובינלאומי, דיני מסחר, דיני מכס, דיני איסור הלבנת הון, דיני בנקאות ובתחומים נוספים המתחייבים לטובת הקמת מיזמים שכאלה. בנוסף, משרדנו בקיא בכל הקשור באמנות בין-לאומיות הנוגעות בסחר ובייבוא של מתכות יקרות ובכל הנוגע למס ולרגולציה הישראלית הנדרשת לטובת הוצאת מיזם מסוג זה לאוויר העולם, בחוקיות ובשקיפות. יחד עם זאת ומבלי לפגוע באמור, ישנה חשיבות להדגיש כי זהב ומתכות יקרות עלולות לשמש גם גורמים הפועלים מחוץ לשורות החוק ומשכך על כל העוסק בתחום להיזהר שבעתיים ולהבטיח התנהלות משפטית מגובה, כזו המתיישבת עם כלל הוראות החוק. לשון אחר, דווקא משום שעסקינן במתכות יקרות, יש בנמצא חשיבות לפעול באופן המנטרל שימוש במטבעות ובאונקיות לטובת הלבנת הון ו/או לטובת ביצוע עבירות מס ו/או עבירות אחרות. משכך, בכל הקשור להתקשרויות ולמיזמים מסוג זה יש לפעול בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, לקדם מהלכים מתחייבים הנוגעים לחובת "הכר את הלקוח", לנקוט בפעולות המעידות ומלמדות על מקור הכספים באמצעותם נרכשות המתכות, לוודא כי מערכת הנהלת החשבונות של העסק אכן משקפת את המתחייב, לוודא כי הממכר עומד בהוראות חוק התקנים ו/או חקיקה נדרשת אחרת, כי המקור חוקי ומוסדר וכי כל המס הנדרש לתשלום בגין אלה אכן משולם באופן תקין, אם בעת ייבוא המוצר לישראל ואם בעת מכירתו ללקוחות עסקיים ופרטיים כאחד. החובה להתנהל בתחום באופן חוקי ושקוף, בהתאם לרגולציה, מתחייבת שכן כל חריגה עלולה להוות עבירה על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או על פי הוראות אחרות הקבועות בדין הישראלי. בהקשר זה חשוב לציין כי קיימת חשיבות מכרעת לבחון את מקור הסחורה, לוודא כי הספק פועל אף הוא בהתאם להוראות כל דין  ועוד. בנוסף, יש להבטיח כי היבואן שומר על עקרונות של שקיפות וכי אין בנמצא פעולות הנוגדות אמנות בין-לאומיות ו/או הוראות אחרות. לכך כמובן יש להוסיף את הוראות חוק מע"מ הקובעות אף הן הסדר מיוחד למתכות יקרות ומכאן באה החובה לקיים את ההוראות הנוגעות בהוצאת חשבוניות בגין ייבוא, שיווק ומכירה קמעונאית של זהב, כסף, פלטינה ופלדיום.
 
היה והנך מבקש להיכנס לתחום, טוב תעשה באם תפעל בהתאם להוראות ולהנחיות אותן משרדנו ישמח לספק לך, כשכל אלה מותאמות למבנה משפטי הולם המתיישב עם הוראות החוק, התקינה והרגולציה. התקשר אלינו עתה ונקדם עבורך הנדרש ללא דיחוי, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון: 054-4251054  
ליווי משפטי ליבואני וסוחרי מתכות יקרות

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם