מאת:

ליווי משפטי ליבואני וסוחרי מתכות יקרות - זהב, כסף, פלטינה ופלדיום כמטבעות וכאונקיות

בתקופות בלתי יציבות מבחינה כלכלית ו/או בתקופות בהן קיימת אי וודאות בנוגע לעומד להתרחש במשק, יש בנמצא רבים המעדיפים להשקיע את הונם במתכות יקרות דוגמת זהב, כסף, פלדיום ופלטינה. מתכות יקרות אלה יכולת להתקבל כמטבע המונפק על ידי מדינות וכן כאונקיות, כאשר כל משקיע בוחר את הנתיב המתאים לו ואת ההשקעה בהתאם לזמינות, אופי הפעילות, נגישות והפוטנציאל הצפוי.
 
במסגרת זו כי חלופות ההשקעה חובות בתוכן השלכות בבחינת הליך הייבוא והמסחר - כך למשל נדרש לקבל את אישור מכון התקנים בגין כל ייבוא, ברם למכון התקנים הישראלי ישנם הסכמי הכרה הדדיים עם גופי התעדה בינלאומיים שלהם פריסה עולמית רחבה. במסגרת ההסכמים קיימת הכרה בתעודות הבדיקה בין הגופים השונים והדבר יכול להביא לקיצור בלוחות הזמנים ועלות הבדיקות. הלכה למעשה, הניסיון מלמד כי אכן בתקופות של משבר וזעזועים, מטבעות ואונקיות בהחלטת עולות בשווין וזאת עקב הביקוש ההולך וגדל. ככל שהמשבר יותר עמוק ו/או מתמשך פרק זמן ארוך יותר, ככל שאי הוודאות גוברת כך גם בדרך כלל ערכן של המתכות היקרות עולה בהתאם. במקביל לביקוש למטבעות ואונקיות מתכות יקרות דוגמת זהב, כסף וכו', ניתן למצוא, במיוחד בעיתות משבר דוגמת הקורונה, יותר ויותר ישראלים המבקשים להיכנס לתחום ולפתוח עסקים המתמחים בייבוא ,שיווק ומכירה בקמעונאות של מוצרים מסוג זה. יש כאלו המתמקדים במכירה קלאסית הכרוכה במפגש פיזי בין הקונה למוכר ויש המעדיפים לקדם מיזמים מודרניים יותר המבוססים על מכירה באמצעות אתרי אינטרנט כאשר התוצר הנמכר הינו תוצר בדוק ומאומת, מוטבע על פי דין, ועומד בדרישות החוק המקומי ו/או של המדינות המנפיקות את המטבעות ו/או האונקיות.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע לך בתחום?
היה והנך מבקש לייבא לישראל זהב ו/או מתכת יקרה אחרת ו/או להקים עסק המתמקד בתחום, משרדנו יוכל לעזור לך - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח להם בקיאות בכל הקשור בדיני מס ישראלי ובינלאומי, דיני מסחר, דיני מכס, דיני איסור הלבנת הון, דיני בנקאות ובתחומים נוספים המתחייבים לטובת הקמת מיזמים שכאלה. בנוסף, משרדנו בקיא בכל הקשור באמנות בין-לאומיות הנוגעות בסחר ובייבוא של מתכות יקרות ובכל הנוגע למס ולרגולציה הישראלית הנדרשת לטובת הוצאת מיזם מסוג זה לאוויר העולם, בחוקיות ובשקיפות. יחד עם זאת ומבלי לפגוע באמור, ישנה חשיבות להדגיש כי זהב ומתכות יקרות עלולות לשמש גם גורמים הפועלים מחוץ לשורות החוק ומשכך על כל העוסק בתחום להיזהר שבעתיים ולהבטיח התנהלות משפטית מגובה, כזו המתיישבת עם כלל הוראות החוק. לשון אחר, דווקא משום שעסקינן במתכות יקרות, יש בנמצא חשיבות לפעול באופן המנטרל שימוש במטבעות ובאונקיות לטובת הלבנת הון ו/או לטובת ביצוע עבירות מס ו/או עבירות אחרות. משכך, בכל הקשור להתקשרויות ולמיזמים מסוג זה יש לפעול בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, לקדם מהלכים מתחייבים הנוגעים לחובת "הכר את הלקוח", לנקוט בפעולות המעידות ומלמדות על מקור הכספים באמצעותם נרכשות המתכות, לוודא כי מערכת הנהלת החשבונות של העסק אכן משקפת את המתחייב, לוודא כי הממכר עומד בהוראות חוק התקנים ו/או חקיקה נדרשת אחרת, כי המקור חוקי ומוסדר וכי כל המס הנדרש לתשלום בגין אלה אכן משולם באופן תקין, אם בעת ייבוא המוצר לישראל ואם בעת מכירתו ללקוחות עסקיים ופרטיים כאחד. החובה להתנהל בתחום באופן חוקי ושקוף, בהתאם לרגולציה, מתחייבת שכן כל חריגה עלולה להוות עבירה על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או על פי הוראות אחרות הקבועות בדין הישראלי. בהקשר זה חשוב לציין כי קיימת חשיבות מכרעת לבחון את מקור הסחורה, לוודא כי הספק פועל אף הוא בהתאם להוראות כל דין  ועוד. בנוסף, יש להבטיח כי היבואן שומר על עקרונות של שקיפות וכי אין בנמצא פעולות הנוגדות אמנות בין-לאומיות ו/או הוראות אחרות. לכך כמובן יש להוסיף את הוראות חוק מע"מ הקובעות אף הן הסדר מיוחד למתכות יקרות ומכאן באה החובה לקיים את ההוראות הנוגעות בהוצאת חשבוניות בגין ייבוא, שיווק ומכירה קמעונאית של זהב, כסף, פלטינה ופלדיום.
 
היה והנך מבקש להיכנס לתחום, טוב תעשה באם תפעל בהתאם להוראות ולהנחיות אותן משרדנו ישמח לספק לך, כשכל אלה מותאמות למבנה משפטי הולם המתיישב עם הוראות החוק, התקינה והרגולציה. התקשר אלינו עתה ונקדם עבורך הנדרש ללא דיחוי, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון: 054-4251054  

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פסק דין חשוב של ביהמ"ש העליון בתביעת רשלנות מקצועית של רואה חשבון

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט העליון פסק דין חשוב בנוגע לתביעת רשלנות מקצועית כנגד רואה חשבון, הקובע מהו סטנדרט התנהגות ראוי ומצופה מרואה חשבון ומתי התנהגות זו מהווה הפרה של חובות רואה החשבון כלפי לקוחו.

תביעה נגד מפעל הפיס - חוק ההתיישנות

מאת: אלי דורון, עו"ד

האם בקשה לסעד זמני המוגשת ללא תביעה עיקרית, עוצרת את מרוץ ההתיישנות? בית המשפט העליון קבע לאחרונה, כי בקשה לסעד זמני שהוגשה ללא תביעה עיקרית, ואף לא הוגשה תביעה תוך 7 ימים מיום הבקשה, אינה עוצרת את מרוץ ההתיישנות ואין לייחס לה משמעות כלשהי במישור זה.

מי רשאי לעסוק בגידול קנאביס מסחרי?

מאת: אלי דורון, עו"ד

הרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי נכנסה לתוקף ב- 2019 וסללה את הדרך ליזמים, המעוניינים לגדל קנאביס בהיקף מסחרי, ברמה גבוהה ובכפוף לדרישות תקן מחמירות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.