מאת:

טיפול משפטי בישראלים להם בעיית מס מול רשות מע"מ

חוק מע"מ הינו חוק קריטי בזירת דיני המס, משפיע על כלל אוכלוסיית המדינה - עסקינן בחוק המטיל מס עקיף בגין מכר או שירותים, אם על פרטיים ואם על עוסקים ומשכך יש לו השלכות רוחביות על כלל המשק. יתרה מזאת, חוק זה מטיל חובות דיווח וניהול ספרים על כלל העוסקים, ברמות גבוהות במיוחד, אם בנוגע להוצאת חשבוניות, אם בנוגע להוצאת דיווחים חודשיים ואם בכל דרך אחרת.
המשמעות של הדיווח החודשי או הדו-חודשי, חובת הוצאת חשבונית מס וכדומה, מאפשרים לרשות מע"מ לבחון באופן תדיר את התנהלותו החוקית של כל עסק בישראל ואף להגיב במהירות, היה ועסק פלוני מתנהל בצורה לא תקינה. בעוד שרשות מס הכנסה מושתת על ביקורת שנתית המבוססת על דו"חות שנתיים המוגשים על ידי הנישום, הרי שהביקורת של מע"מ הינה תדירה יותר, מהירה יותר ולכן גם יעילה יותר. הואיל ויש בנמצא חובת הוצאת חשבוניות, אשר משמעותה עבור עוסקים כי האחד מדווח על החשבונית שהוציא לצורך מע"מ עסקאות והאחר מדווח על החשבונית שקיבל לצורך מע"מ תשומות, הרי שבפועל לרשות מע"מ גם היכולת להצליב מידע במהירות בזמן אמת ולהציף כל התנהלות שאין היא מתיישבת עם הוראות החוק. יודגש כי רשות מע"מ מורכבת משדרה ארוכה של מבקרים ורכזים, חלקם רואי חשבון, להם יכולת מקצועית גבוהה במיוחד, מה שהפך את המשרה האמורה למבוקשת מאוד והקבלה לתפקיד כמבקר בכותלי הרשות שמורה, נכון להיום, ליחידי סגולה, אשר מצליחים להציג יכולות אינטלקטואליות ואחרות חריגות וגבוהות.
 
מעבר לאמור, נוסיף כי כל מבקר מע"מ, בניגוד למפקח מס הכנסה, חובש שני כובעים - האחד אזרחי והשני פלילי - כך שרשאי הוא להוציא שומה כספית לעסקים ובנוסף להתנהל כ-"שוטר" החוקר תחת אזהרה בביצוע עבירות המוגדרות בחוק, ואשר מוסמך לנהל חקירה ולהעביר את ממצאיו למחלקות המשפטיות לטובת מיצוי הליכים פליליים כנגד חשודים. כל אלה מאפשרים לרשות מע"מ לפעול באופן מהיר, יעיל ומתוחכם. לטובת פועלם, ישנן גם הוראות חוק חריגות דוגמת סעיף 112 א' לחוק מע"מ המאפשרות לרשות מע"מ לפעול במהירות כנגד עוסקים אשר לגביהם יש חשש כי יברחו מהארץ ו/או יעלימו נכסים. סעיף 112 א' כאמור מאפשר לרשות בנסיבות המתאימות להטיל במהירות עיקולים וכו' על נכסיו של הנישום (ואף על נכסים המיוחסים לבעלותו), ולדרוש הפקדת ערובה בגובה סכום המס וזאת עוד בטרם מתנהל הליך שומתי מוגדר ומסודר, מה שמקשה עוד יותר על התמודדות עם הטענות. לכל אלה ניתן להוסיף כי חלק מהעבירות המבוצעות התווספו לתוספת הקבועה בחוק איסור הלבנת הון - אלה מוגדרות כעבירות מקור, עבירות אשר ביצוען מקנה לרשות את האפשרות לחלט נכסים ולבצע פעולות מהירות ואגרסיביות אל מול העוסק.
 
משכך, היה ונתקלת בבעיה מול רשות מע"מ – אנחנו הכתובת עבורך!
דווקא בשל הכוח המשפטי הרב והסמכות הרחבה המופקדת בידי מבקרי ורכזי מע"מ, יש בנמצא חשיבות להתייחס לכל פנייה של רשות מע"מ לאזרח בשיא הרצינות והזהירות. דווקא בשל החומרה המיוחסת לעבירות או למחדלים בתחום המע"מ, יש בנמצא חשיבות מכרעת לערב עו"ד מומחה בדיני מסים ועו"ד מומחה בדיני מס פלילי ודיני מס אזרחי לטובת התנהלות מול רשויות המס בשם האזרח, בשם העוסק. עורך דין מומחה בדיני מס ערך מוסף יידע להתנהל בשם העסק אל מול הרשות בצורה מקצועית וזהירה, בעודו מדבר עם הרשות ב-"שפת מס" מקצועית, תוך הבנת הוראות החוק והמגבלות הקיימות והכל לטובת פתרון הבעיות במהירות וביעילות. יתרה מזאת, פניה לרשות המס בכלל ולרשות מע"מ בפרט כדי לחשוף בפניה מחדלים ו/או עבירות אשר בוצעו עוד בטרם נחשפו הן על ידי הרשות עצמה, יש בה כדי לחסוך לאזרח/העוסק עוגמת נפש רבתית. בסופו של יום רשות מע"מ מתייחסת באופן שונה לחלוטין לאזרח אשר מיוזמתו מגיע לשם הסדרת מחדליו בטרם חשפו אותו, בהשוואה לכזה שרשות מע"מ הגיעה אליו באופן עצמאי. האמור נכון גם לימים קשים, דוגמת ימי מגפת קורונה, בה יש נטייה מצד ישראלים "לחסוך" מס באופן לא תקין. יש לזכור כי תקופת הקורונה אינה מכשירה עבירות מס, כך שאם בוצעו עבירות שכאלו בימי המגפה או עקב מצוקה כספית שמקורה במגפה, הקורונה לא תפטור את העוסק מאחריות אזרחית ו/או פלילית. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מע"מ ויוצאי רשויות המס בכלל ומשרד המשפטים, טיפל ומטפל במאות מקרים בהם מתעוררת מחלוקת מול הרשויות. משרדנו יודע לקבל פיקוד על המקרה ולהתנהל במקצועיות מול הגורמים הרלוונטיים וזאת מתוך מטרה להביא לידי סיום הפרשה במינימום נזק ומינימום זמן. התנהלות מקצועית שלנו מול הגורמים המוסמכים ברשות בשמך, תאפשר לנו, לא אחת, לבצע הערכת מצב אובייקטיבית ובהישען על האמור והניסיון הרב של עובדי מע"מ ושל משרדנו, להגיע, בחלק גדול של המקרים, להבנות מהירות המתיישבות עם החוק והאינטרס של שני הצדדים. אשר על כן, היה ומתעוררת בעיה מול רשויות מע"מ ו/או רשות מס אחרת, אל תחכה!
 
פנה אלינו כעת, נתאם פגישה לא מחייבת ונקדם את הנדרש במהירות. אנו נדע לקבל פיקוד, לקבל החלטות מהירות ולפעול בדיסקרטיות לטובת קידום עניינך. אנו נעשה כל שהדין מאפשר על מנת להפוך גם אותך ללקוח מרוצה של משרדנו. חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון, נייד: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסדרת ארנק דיגיטלי שחור - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

חזרתו של נוהל גילוי מרצון - צעד מתבקש למילוי הקופה המתרוקנת. לאחרונה פורסם כי רשות המס החליטה להפעיל מחדש את נוהל "גילוי מרצון" שמאפשר לנישומים תושבי ישראל לפנות מיוזמתם לרשות המסים ולדווח על הכנסותיהם שטרם הוצהרו תוך קבלת חסינות מפני העמדה לדין.

חשבוניות פיקטיביות וסנקציה של כפל מס

מאת: אלי דורון, עו"ד

לאחרונה ניתן בבית המשפט המחוזי לוד-מרכז פס"ד נוסף בהמשך ישיר למלחמה של רשויות המס בחשבוניות פיקטיביות. בפסק הדין דחה בית המשפט את ערעורו של בעל המניות בחברה וקבע, כי בפסיקה הוצבה דרישה מהותית כי חשבונית מס תשקף עסקה אמיתית שהתרחשה ואת הצדדים האמיתיים לעסקה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.