מאת:


גילוי מרצון ודיווח למס הכנסה על חשבונות בנק בחו"ל

ישראלים רבים לא מודעים לכך, אך הדין הישראלי קובע כי היה ויש ברשותם חשבון בנק בחוץ לארץ אזי עליהם לדווח על עליו ועל ההכנסה בישראל - המשמעות היא שישראלי בעל חשבון בנק בחו"ל חייב לדווח לרשויות המס בישראל על חשבון הבנק ועל ההכנסות הנובעות מאותו חשבון, שאם לא כן הוא למעשה מבצע עבירה פלילית.

חובת הדיווח על חשבון בנק בחו"ל חלה גם על מצב בו בן משפחה פתח חשבון על שמך לטובת חיסכון ו/או על כל מצב בו יש בחו"ל חשבון בנק תחת שמך. האמור נכון הן למצב בו בחשבון מופקדים כספי מתנה ו/או חיסכון, והן על מצבים בהם בחשבון הבנק בחו"ל מופקדים כספים אותם הרווחת עקב פעילות ו/או עבודה כזו או אחרת, אם בחו"ל ואם בישראל. המשמעות בפועל היא כי לא משנה מהיכן הכסף הגיע לחשבון בחו"ל, היה וישנו חשבון שכזה על שם ישראלי אזי קמה חובת דיווח וזאת ללא כל שאלה באשר לסיווג של הכסף - כהכנסה, מתנה, הלוואה או כל סיווג אחר. יתרה מזאת האמור חל הן על ישראלים שהינם שכירים והן על ישראלים עצמאיים וזאת גם אם המדינה בה נמצא החשבון מנכה מס במקור בגין חשבונות הבנק הנמצאים בחו"ל. גם אם הישראלי הוא שותף לחשבון בנק בחו"ל ולא הבעלים היחיד וגם אם הוא כלל לא מעורב בניהול החשבון ו/או אין לו כל קשר לכספים הנכנסים אליו, הרי שעדיין חלה עליו חובת דיווח ותשלום מס בישראל. הלכה למעשה, ישראלים אשר נמנעים מלדווח על חשבונות בנק שבבעלותם מעבר לים נמצאים בחשיפה פלילית ואזרחית אשר יכולה להסתיים גם במעצר, כתב אישום ובעוד סנקציות אזרחיות ופליליות. יובהר כי הדין בישראל קובע כי אי ידיעת החוק אינה פוטרת, כך שגם אם הישראלי יטען כי לא ידע על חובת הדיווח, החובה קיימת והעבירה מתגבשת. יתרה מזאת, עקב חתימה על הסכמים בין-לאומיים בין רשויות המס בישראל לבין מרבית מדינות העולם ולאור חקיקה בין-לאומית הבאה להילחם בהון שחור, הרי שהלכה למעשה רשות המס הישראלית החלה השנה לקבל מידע מלמעלה ממאה ממדינות ברחבי העולם על ישראלים להם חשבונות בנק בחו"ל. בפועל מתפקידה של רשות המס לחשוף את הישראלים אשר לא דיווחו בישראל על החשבונות הזרים ו/או לא שילמו את המס בגין אותם חשבונות ולמצות מולם הליכים פליליים ואזרחיים. משכך, היה ויש לך חשבון בנק בחו"ל ולא דיווחת עליו, חובה עליך לפעול בעניין במהירות וזאת באמצעות עו"ד מומחה בדיני מס אזרחי ודיני מס פלילי - "לטמון את הראש בחול" זו טעות חמורה העלולה להסתיים בנזקים כבדי משקל אותם ניתן למנוע ו/או לצמצם באופן ניכר.
 

עד לאחרונה היה בנמצא נוהל גילוי מרצון אשר הסדיר את האמור - נוהל זה הסתיים בסוף שנת 2019, אך יחד עם זאת אין בסיום הנוהל כדי לשלול פעולה מצדך, ההפך הוא הנכון. מחובתך, למען עצמך, לפעול במהירות וביעילות לטובת הסדרת הנושא במהירות האפשרית ובוודאי בטרם רשות המס תגיע מיוזמת למידע הקושר אותך לחשבון בנק בחו"ל.

 

כיצד אנחנו נוכל לסייע לך בעניין?
משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון המתמחים בדיני מס ישראלי, אזרחי ופלילי, בנוסף משרדנו מתמחה בדיני בנקאות והלכה למעשה משרדנו מייצג שורה של בנקים ישראליים ובין-לאומיים, משכך לנו הידע והניסיון בטיפול במאות מקרים בהם לישראלים היו חשבונות בנק בחו"ל ו/או הכנסות מעבר לים עליהם לא דווח בישראל ובסיום תיקים מקרים אלה בהצלחה מרובה. משרדנו יודע מה יש לעשות על מנת להתמודד עם המחדל ועל מנת להביא לידי צמצום החשיפה עד למינימום האפשרי. יובהר כי שעה בה הישראלי מחליט לפעול באמצעות עו"ד מומחה בדיני מס, עוד בטרם רשות המס הגיעה אליו עם חשד בדבר אי דיווח על חשבון זר, מצבו המשפטי טוב מהותית בהשוואה למצב בו רשות המס תגיע אליו מיוזמתה. משרדנו יידע לנקוט בשם הלקוח בצעדים הנדרשים, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי, וזאת על מנת להביא לידי נטרול הבעיה ו/או לידי צמצומה באופן ניכר. אנו נדע כיצד להתנהל מול רשות המס ולהביא לידי כך שהבעיה תיפתר באופן אופטימלי. אנו משוכנעים כי הצורך בשקט נפשי גובר על כל חשיפה ומשכך אל לך להשאיר נושאים מסוג שכזה ללא טיפול מקצועי, אמין, מהיר ואיכותי.
 

אנו מזמינים אותך למשרדנו לטובת הסדרת הנושא במיידי - אנו נדאג לקדם את עניינך בדיסקרטיות ובמקצועיות נטולת פשרות וזאת בטרם "ידפקו לך בדלת". לקביעת פגישה שאינה מחייבת, ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.