מאת:


ליווי משפטי מיוחד עבור רו"ח ויועצי מס לטובת קידום עסקאות מיזוג / רכישה / שיתופי פעולה

משבר תקופת הקורונה נחת על המשק העולמי והישראלי כאחד כרעם ביום בהיר - האמור נכון גם לענף המייצגים, רואי החשבון, יועצי המס וכו', אשר לפתע מצאו עצמם בעיצומו של משבר אל מול מאות לקוחות הנתונים במצוקה, בקושי תזרימי ו/או בקושי קיומי כזה או אחר. חלק מהלקוחות יצלחו את המשבר ובחלק אחר של המקרים, לקוחות המייצגים לא יצליחו, לצערנו, לעבור את המשבר ובמקרה הטוב, היה ויצליחו, יתכן שפעילותם תתכווץ מהותית בהשוואה לעבר. 
 
בנוסף, כך נראה, המציאות העדכנית מלמדת כי חלק לא מבוטל מהלקוחות פונים בימים אלה ו/או יפנו בקרוב אל המייצגים בבקשה להקטין את תשלומם החודשי וזאת כתוצאה מהשלכות מגפת הקורונה וזאת בטענה כי המחיר גבוה / כי פעילותם קטנה ו/או כי המחיר גבוה מהמקובל בימים אלה. ההשלכות האופרטיביות של האמור מקשות על פעילות משרדי המייצגים, רואי החשבון ו/או יועצי המס ו/או בחלק אחר של המקרים עלולות אלה גם להשפיע על שורת הרווח ו/או הפעילות העסקית של אותם משרדים. כך יוצא שמשרדי ראיית חשבון ו/או משרדי ייעוץ מס רבים נתונים במצב בו כוורת הלקוחות שלהם נתונה בסכנה, משמע יש בנמצא חשש כי לקוחות רבים לא "ישרדו" ובמקביל קיים חשש לפיו פדיון המשרדים יפחת וזאת משום שחלק גדול מהלקוחות מבקשים ו/או יבקשו הפחתה, בשוק שגם עוד לפני משבר הקורונה היה נחשב תחרותי למדי. יתרה מזאת, מטבע הדברים המלחמה על כל לקוח עקב המשבר רק תלך ותגבר. אם בעבר לקוח היה חושב פעמיים בטרם יעבור למייצג אחר, הרי שעתה, לטובת הפחתת עלויות ועקב התחרות הגדולה, קיימת סבירות כי הלקוחות יותר בנקל "ינדדו". כל אלה ועוד שורה ארוכה של טעמים אחרים, בחלקם תולדה של מגפת הקורונה וחלקם היו קיימים אף קודם לכן, מביאים בעלי משרדי ראיית חשבון ו/או משרדי ייעוץ מס לכלל הבנה לפיה הגיעה העת להתמזג עם משרד נוסף או יותר.
 

יותר ויותר משרדים מבינים כי מיזוג ושיתוף פעולה יכול להניב תוצאות טובות ומוצלחות, אם תחת אותה קורת גג ואם תחת משרדים אחרים הממוקמים בערים שונות וזאת משורה של טעמים אשר יש בהם כדי להגדיל את שורת הרווח ו/או לשמר את זו שהייתה קיימת ערב משבר הקורונה, דוגמת אלה:
  1. הקטנת ההוצאות הקבועות - שכר דירה, תוכנות, שכר עובדים, פרסום, מיתוג ועוד.
  2. מקסום היכולת השיווקית של בעלי המשרד בדרך של הכנסת תחומים נוספים כך שמשרד אחד מביא עמו  שירותים חדשים וההפך.
  3. מקסום שירותים בכל חלקי הארץ - רלוונטי במיוחד במצבים בהם המיזוג מתבצע בין משרדים הממוקמים בערים שונות.
  4. שיפור התדמית והיכולת השיווקית של המשרד - משרד יותר גדול יכול לשדר יותר עוצמה ויותר יכולת לקליטה של לקוחות המחפשים דווקא את המשרד הגדול המסוגל לתת סל רחב של שירותים במקצועית.
  5. שיפור במקצועיות - במובן זה שיותר רואי חשבון או יועצי מס יכולים יחדיו להתמודד עם הבעיות השוטפות ולהביא לפתרון טוב יותר ללקוח.
  6. מקסום יכולת שיווקית של השותפים על ידי כך שהמשרד הממוזג מפנה זמן לשותפים המשווקים לטובת הבאת עבודה, תחת ביצוע בפועל. מנגנון יותר רחב עשוי לאפשר לבעלים "להרים את הראש מהניירת" ולהתמקד יותר בפיתוח עסקי ובהבאת לקוחות נוספים.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?
למשרדנו התמחות ייחודית בכל הקשור בעסקאות בין משרדי ראיית חשבון ו/או ייעוץ מס ו/או בין כל התקשרות הנוגעת למייצגים. משרדנו ליווה בעשרים השנים האחרונות אין ספור עסקאות של רכישת פרקטיקה, מיזוג פרקטיקות, הסכמי שיתופי פעולה ועוד. בנוסף, למשרדנו בכל רגע נתון ישנו מאגר של מאות משרדים המבקשים לבצע עסקאות הנוגעות בכוורת הלקוחות שלהם ואנו יודעים הן לשדכם לגורם המתאים והן לקדם עבורם עסקה חכמה ואיכותית. עסקאות שכאלה מחייבות משנה זהירות, חשיבה אסטרטגית והסתמכות על שורה ארוכה של פרמטרים וזאת לטובת הצלחת המהלך. בכל מקרה של עסקה, אנו נכנסים לעובדות המקרה במהירות וביעילות ומקדמים הנדרש כאשר בחלק מהמקרים אנו מייצגים צד אחד ובחלק אחר של המקרים אנו מייצגים את שני הצדדים. אנו יודעים לקחת בחשבון את שיקולי המס וכן שיקולים מסחריים ולבנות הסכם המנטרל את החשיפות של הצדדים ומבטיח, עד למקסימום האפשרי, התנהלות בריאה ויציבה. אנו גם לוקחים בחשבון את האופן בו הלקוחות מסתכלים על כל מהלך המבוצע בפרקטיקה ומגלמים זאת בהסכמים הנערכים על ידיינו.
 
כאמור למשרדנו ניסיון של מאות התקשרויות, הסכמים וחיבורים מוצלחים בתחום. אנו נדע לתפור את "החליפה" המתאימה ביותר עבורך כי עתה, יותר מבעבר, זה הזמן לעשות כן. הגיעה העת לחשוב מחוץ לקופסא ולקדם עסקת מיזוג מתאימה למשרד שלך. התקשר אליי כעת וניפגש בהקדם לטובת קידום האמור, עו"ד אלי דורון 054-4251054
 
 
 
קניה, מכירה או מיזוג של משרד רו

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסכם מייסדים וחשיבותו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים