מאת:


עריכת הסכמי שיתופי / מיזוג בין משרדי רו"ח או יועצי מס בסיוע עו"ד אלי דורון

מקצועות ראיית החשבון ויעוץ המס הנם מקצועות קשים אשר רק הופכים מורכבים יותר - הדרישות גדלות, הן מצד הרשות והן מצד הלקוחות, התחרות גדלה, המחירים יורדים אך סל השירותים הנדרש גדל, אם מצד הלקוחות ואם מצד הרשויות; המשרדים הגדולים מקבלים על עצמם עבודה של משרדים בינוניים ומשרדים בינוניים מקבלים עבודה של משרדים קטנים; רואי חשבון מקבלים עבודה של יועצי מס ויועצי מס מקבלים עבודה של מנהלי חשבונות - כך שכולם מתחרים בכולם, הבקיאות פחות חשובה, המחיר מקבל משקל סגולי גבוה והמלחמה בעיצומה.
 
ואם לא די בכך, הרי שרשות המס מבחינתה מצפה מהמייצג להיות שומר הסף, להבטיח התנהלות מסודרת מצד הנישומים ורואה בחלק מהמקרים את המייצג אחראי לחלק מהמחדלים של הנישום. במקביל, הנישום רואה את המייצג כמי שאחראי לכל קנס או מחדל הנובע מהתנהלות של המייצג ובשעת הצורך אין הוא מתבייש לדרוש מהמיצג לשלם את הקנסות שנגרמו לו "בגלל המייצג" ואם בעבר נישומים היו נאמנים והיו נשארים עשרות בשנים אצל אותו מייצג, היום הדברים כבר נראים אחרת - המחירים יורדים לשפל, המייצגים נלחמים בינם לבין עצמם על כל לקוח, השיווק הפך להיות יותר אגרסיבי וכתוצאה מכל אלה וסיבות נוספות גם הנישומים עצמם ממהרים לעבור ממייצג למייצג ולו בכדי להפחית מאות שקלים בודדים. לכל אלה ניתן להוסיף את הקשיים של החזקת צוות אמין לאורך זמן ובכלל זה, הקושי שביכולת שבניהול מערך הנהלת חשבונות, העסקת מנהלי חשבונות אמינים ומקצועיים, כאלה היודעים לתת שירותים מועילים ושקופים ללקוחות של הפירמה. התחרות האמורה, הצפיפות בקרב רואי החשבון ויועצי המס ועוד מאלצים את המייצגים לחשוב מחוץ לקופסא, לחשוב חכם בכל המישורים ולעשות הנדרש בכדי לשמר את הקיים ובכדי לקדם מהלכים אשר יש בהם כדי לשמור על רווחיות ובכדי להגדיל פעילות ו/או בכדי לשמר את הלקוחות. לטובת האמור נראה כי יותר ויותר משרדי מייצגים מבינים כי הפירמה הקטנה מתקשה להתקיים בענף תחרותי ומשתנה זה וכי דווקא הקמה של פירמה ממוזגת גדולה ומבוססת יותר המושתתת על יותר לקוחות, מחלקות, שירותים, התמחויות ופריסה ארצית, היא זו העשויה לתת למשרד המייצג את היציבות המתבקשת בשעה קשה זו. כך יוצא שיותר ויותר משרדי מייצגים מחליטים אסטרטגית להתמזג, להתחבר ולהתאחד כאשר כל חיבור והשיקולים שלו - יש העושים כן לטובת הקטנת הוצאות שוטפות, יש העושים כן לטובת מקסום יכולת שיווקית, יש העושים כן לטובת הגדלת פריסה ארצית ויש העושים כן לטובת הגדלת היציבות האירגונית של האופרציה.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים כאלו?

כאן בדיוק משרדנו יודע לעזור לך המייצג - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס המורגלים לעבוד מזה עשרות בשנים עם מייצגים ולקדם עבורם עסקאות של מיזוג. אנו מכירים את הפעילות של המייצג, את אופי פועלו, את הקשיים שבניהול הפירמה ואת המגבלות האתיות הנובעות מההתנהלות השוטפת של המייצג. משרדנו מכיר את התחרות, מודע לקשיים שבמתן השירות ובעיקר מודע הוא ליתרונות הקיימים שעה בה משרדים מתאימים מחליטים לקדם הליך של מיזוג או חיבור. ישנם מייצגים החוששים משותף ו/או משותפות ו/או ממיזוג ו/או מאיחוד. הם לא לוקחים בחשבון כי עסקה שכזו שקולה לחומר ביד היוצר. עו"ד המתמחה בעסקאות שכאלה יידע לערוך עבור הצדדים הסכם אשר בנקל ינטרל את המרכיבים מהם הצדדים מוטרדים. משרדנו ידע להציע לצדדים כיצד להתמזג ולהתחבר, לבחון האם יש בחיבור כדי לקדם את האינטרסים של הצדדים והאם וכיצד נכון יהיה לבנות את העסקה כך שכל הנוגעים בדבר יהיו מרוצים, מה שיבוא לידי ביטוי אם בהתנהלות השוטפת ואם בשורת הרווח. כסף זה לא הכל, זאת אנו יודעים, כך שהליך של מיזוג בין משרדים יכול, פרט ליתרון שבהגדלת הרווח, להביא לידי התמקצעות בריאה יותר, להביא לידי עבודה בריאה ונקיה יותר, להביא לידי זיקוק ההתמקצעות והבטחת התנהלות על פני מחלקות ייעודיות אשר לכל אחת מהן היתרון והידע שלה. מיזוג נכון יכול לפנות למייסדים זמן, לתת להם את האפשרות להרים את הראש מהניירת ולקדם מהלכים שיווקיים, לפגוש לקוחות ולפתח את פועלם ממש. משרדנו יידע לקחת בחשבון, עת יערוך הסכמים שכאלה, הן את מרכיבי המס ואת את השיקולים של כל אחד מהגורמים בעסקה ובכלל זה יידע הוא לקחת בחשבון גם מעורבות של דור המשך, שילובם של יועצי מס ורואי חשבון יחדיו, הגדרת פעילת הנהלת החשבונות ו/או הביקורת בהתאם לכללי האתיקה ועוד. בנוסף יידע משרדנו לבחון את החששות של הצדדים בעסקה, לקחת בחשבון את גילם של הצדדים, את רצונם להבטיח את עתידם, את הצורך שבמימוש המוניטין ואת הקושי הפסיכולוגי הגלום בכל מהלך שכזה, אם בשלב המיזוג ואם בשלבים מאוחרים יותר, בהם מי מהצדדים מבקש או נדרש על פי ההסכם לפרוש.
 
משרדנו יודע לערוך הסכמים אלה תוך אמונה כי אין לערוך "חתונה קתולית" - אנו נדע לערוך את ההסכמים באופן אשר יקנה לצדדים את הגמישות הנדרשת ויבטיח כי כל פעולה בהתנהלות השוטפת של הפירמה לא תפגע בתפקודה וכי גם מחלוקת ו/או בעיות של מי מהשותפים לא יפגעו בפירמה כפירמה ולא יפגעו ביכולת הפיתוח העסקי שלה, ככל שיש מי שמבקש לממשה. אנו בעד מיזוגים, אנו מאמינים כי מיזוגים נכונים הם מכפיל כוח, אנו מאמינים כי מיזוג נכון יביא לידי כך שאחד ועוד אחד יהיו שווים לארבע או מעבר לכך. אין טעם במיזוג אלא אם הוא משפר את המצב הקיים ולשם אנו נדע לקחת אותך המתמזג. אנו מודעים לתהליך אותו יש לעבור לטובת הבטחת שגרוד מוצלח שכזה ומשכך נשמח להעמיד את בקיאותנו לטובת עניינך. נוסיף כי למשרדנו מאגר של מאות משרדי מייצגים המבקשים לבצע עסקאות של מיזוג, קנייה ו/או מכירה, כך שגם אם טרם מצאת את ה-"כלה" המתאימה, אנו נדע להפגיש אותך עם משרדים להם פרופיל או יכולות היכולים לקדם את המתבקש על ידך.
 
אנו מזמינים אותך לפגישה לא מחייבת. אנו יכולים לייצג את שני הצדדים ו/או צד אחד.
אנו עורכים מדי שנה עשרות הסכמים שכאלה כך שיש לנו את הידע ואת הניסיון הקשור בהתנהלות זו!
מציע להיפגש לכוס קפה לא מחייב ולקדם המתחייב, התקשר וניפגש, עו"ד אלי דורון 054-4251054
עריכת הסכם שיתופי / מיזוג בין משרדי רו

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הסכם מייסדים וחשיבותו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הסכם מייסדים חכם ויסודי יכלול הוראות חשובות רבות המגלמות את החזון של המעורבים והפעילות העתידית בטרם מוקם התאגיד, העסק או החברה - קראו כאן בהרחבה בנושא.

ביטול/שינוי הסכם בתקופת קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נבקש לעדכנכם כי פורסמו מסקנות והנחיות מטעם משרד המשפטים בעניין השפעות משבר הקורונה על קיום חוזים - המלצות הוועדה שופכות מעט אור בעניין הדין החל על חוזים, אשר נבצר מהצדדים להם לקיימם בהתאם להסכמות שנקבעו וזאת עקב משבר הקורונה.

הסכם בין שותפים בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון בעלי ניסיון עשיר בכל הנוגע לעריכת הסכמי שותפויות - אנו מודעים למגבלות שלעתים קיימות, לרגישות ולאופן בו יש לנסח הסכמים מסוג זה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים