מאת:

עבירות אלימות במשפחה - ייצוג חשודים בסיוע עו"ד פלילי מומחה בעבירות בתוך המשפחה

מגפת הקורונה נפלה על כולנו כרעם ביום בהיר כאשר אין ספור משפחות ועסקים מצאו עצמם בין לילה "לכודים" בביתם, ללא כל יכולת לצאת מפתח הבית פרט לרכישת מזון ו/או לטובת מטרות אשר מוגדרות מאוד בחוק. זאת ועוד עסקים רבים נסגרו וסכנה קיומית רובצת עליהם, רבבות שכירים הוצאו לחל"ת ו/או פוטרו, כך שבסופו של יום משפחות רבות מצאו את עצמן בתוך "סיר לחץ" של ממש, בו כל בני המשפחה נתונים בחרדה בריאותית וכלכלית כאחד. לכך כמובן יש להוסיף את העובדה לפיה מוסדות החינוך נסגרו, הילדים נותרים בבית לצד ההורים, כשברקע, לא אחת, תזרים המזומנים נעצר.


כך יוצא כי משפחות רבות מוצאות עצמן לא מסוגלות לעמוד בהתחייבויות הכספיות, רבים נחשפו לאיומים כלכליים מפני תביעות כספיות מצד צדדים שלישיים ועוד ועוד. מטבע הדברים התנהלות תחת לחץ מסוג זה לא מוסיפה לרוגע המשפחתי, גם לא הריחוק מההורים המבוגרים, העדר היכולת להסתייע בסבא או בסבתא לטובת טיפול בילדים ובכלל היכולת לעזור להורה נזקק, לוודא כי ההורה המבוגר מקבל את הנדרש לטובת קיומו וכו'. המתח צף במיוחד בקרב משפחות אשר ממילא גם בימי שיגרה מתקשות להתקיים, כך שמטבע הדברים עתה המצב מחמיר, עם זאת, יודגש כי המתח קיים גם בקרב משפחות עמידות יותר. יתרה מזאת, ניתן להניח כי בחלק גדול של המקרים אותן משפחות שממילא סובלות בשוטף מחוסר נזילות וחוסר רווחה, מתגוררות לרוב בבתים קטנים, בצפיפות לא מבוטלת, מבלי שתהא להם אפשרות של ממש לשמור על פרטיות מספקת, מבלי שיוכלו להתאוורר בגינה המרווחת וכדומה. לכך נוסיף כי בחלק גדול של אותן משפחות אין בנמצא די מחשבים לילדים או למבוגרים, אין בנמצא מספיק טלוויזיות ועוד - מה שמוסיף על הלחץ, המתח והמתיחות. מצבים מסוג אלו מביאים לידי לחצים נפשיים, מתיחות גדולה בין הורים לילדים, בין ההורים בינם לבין עצמם, בין המשפחות לבין משפחות שכנות וסמוכות ועוד ועוד מתחים אשר בימים רגילים, עקב השיגרה, העבודה מחוץ לבית וכדומה - פחות מורגשים ופחות מלחיצים.

 

כל אלה, לצערנו מביאים לגדילה משמעותית במקרים של אלימות בתוך המשפחה, אם אלימות פיזית, אלימות של ממש ואם "פיברוק" של אלימות, כל מקרה לגופו. המצב מביא גם לגדילה בתלונות הסרק באשר לאלימות במשפחה וזאת לטובת קידום אינטרסים אחרים, דוגמת רצון להתגרש. המקרים הם מרובים, התלונות רבות, חלקן מוצדקות מאוד וחלקן מופרכות. המצב בנוסף מביא ליותר חיכוכים וליותר ויותר קשיים להתקיים באותו בית. בתוך המשפחה, חלק יותר חרדים וחלק פחות חרדים וגם האיסור על בני המשפחה לפגוש חברים אחרים בשל חשש להידבקות והמלחמה של ההורים בצעירים ו/או בינם לבין עצמם באשר למידת החשיבות לשמירה על הכללים, מוסיפה מתחים לרוב. כך יוצא שתקופות נדירות דוגמת אלה בהן אנו נתונים היום, מביאות עימן גדילה מהותית של תלונות המוגשות למשטרה כנד בני משפחה, אם כלפי הבעל, אם כלפי הרעייה, אם כלפי מי מהילדים החיים בבית, קטינים או בגירים ועוד. לפעמים התלונות חמורות ומחייבות הרחקה ו/או טיפול משמעתי ובחלק אחר של המקרים ישנה הקצנה, המחייבת התחשבות והתנהלות עדינה ומתאימה יותר לסיטואציה. הלכה למעשה המשטרה, נכון לימי המגיפה, מוצאת עצמה עסוקה יותר בפניות של משפחות הטוענות לאלימות במשפחה במיוחד בפניות בנוגע לתלונות בדבר אלימות בבתים בין בני זוג נשואים ולפעמים אף בין בני זוג גרושים הרבים על משמורת הילדים, מזונות ועוד. התלונות המגיעות מביאות עמן, לא אחת בצדק רב, לידי מעצר של מי מבני המשפחה, זאת גם אם אין בנמצא ראיות ברורות לאלימות. המשטרה פועלת לטובת נטרול סיכונים והימנעות ממחדלים, כפי שנראה בעבר בחלק מסוים של הפניות. כך יוצא שבן משפחה כזה או אחר מוצא את עצמו לא אחת במעצר וזאת למרות שלגישתו אין בנמצא כל הצדקה למעצרו ו/או משום שלגישת העצור או החשוד בן או בת הזוג "מבשלים" הליך של גירושין ולגישתם הפניה למשטרה מקורה בחשיבה לפיה יש בתלונה כדי לסייע בהליכים משפטיים עתידיים, אם לעניין משמורת, אם לעניין פירוק השיתוף ואם לעניינים אחרים.

 

כיצד משרדנו יכול לסייע במקרים של חשד לעבירות אלימות במשפחה?

למשרדנו, המורכב מעו"ד יוצאי פרקליטות ויוצאי גופים חוקרים, צוות עורכי דין המתמחים בדין הפלילי עם התמחות בעבירות אלימות בתוך המשפחה אשר יידעו להגן עליך ולקבל במיידי טיפול בכל עניין הנוגע לאלימות במשפחה. צוות משרדנו יידע להביא לידי קבלת פיקוד על המשבר, ללא דיחוי, לייצגך אל מול המשטרה, אל מול בית המשפט למעצרים וזאת כבר מהשלבים המוקדמים ביותר. בכלל זה עו"ד המתמחה בדין הפלילי מטעם משרדנו יידע לפעול החל מהשלב בו מוזמנת המשטרה לבית ו/או בשלב המעצר ו/או בשלב בו מתגבש ניסיון להארכת מעצר וכמובן לטובת המשך הטיפול המשפטי בתיק הפלילי, בשאיפה להביא לידי סגירה מהירה של התיק כנגד מי שנחשד שלא כדין בביצוע עבירות אלימות במשפחה.

 

התקשר אלינו עתה ואנו נדע במיידי כיצד לקדם את הטיפול בעניינך, חייג כעת לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.83 ע"י 6 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות סמים בצה"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

ערעור פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לכל אדם ישנה הזכות להגשת ערעור על פסק הדין שהתקבל בגינו ו/או על חומרת העונש. כמו כן, ניתן להגיש ערעור על החלטת פסק הדין בערכאת ערעור, אך זכות זו נתונה לשיקול בית המשפט. מומלץ להיוועץ עם עורך דין ליטיגציה, על מנת שיסייע בכל ההליך.

התנאים למשפט חוזר - סיפורו של רומן זדורוב

מאת: אלי דורון, עו"ד

עריכת משפט חוזר משמעה ניהול ההליך המשפטי מהתחלה והוכחה חוזרת באמצעות ראיות את העובדות הנטענות בכתב האישום. לאור זאת, לא בנקל מורה בית המשפט על עריכת משפט חוזר, אלא הדבר נעשה במקרים נדירים במיוחד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.