מאת:

ליווי משפטי ומסחרי לישראלים המבקשים לייבא לארץ מוצרים רפואיים ואחרים הקשורים במגפת הקורונה

בימים אלה בה מגפת הקורונה משתוללת לה במדינתנו ובעולם בכלל, יש בנמצא ישראלים הפועלים נמרצות לטובת איתור מוצרים רפואיים, כאלה או אחרים, בארץ ובעולם, העשויים לשמש את אזרחי המדינה ו/או העולם בהתמודדותם עם מגפת הקורונה ו/או עם עניינים משיקים אחרים הנובעים בצורה ישירה או עקיפה מהמגיפה.
 
כלל גדול הוא כי בעת מצוקה, בעת חרדה ממגפה ו/או מכל עניין אחר, מוצרים חדשים, אשר יש בהם כדי לצמצם את החרדה, הופכים להיות מבוקשים בקרב האוכלוסייה החרדה. במקרה שלנו, מרבית תושבי המדינה נתונים בימים אלה בחרדה ולטובת צמצומה מוכנים הם לרכוש כמעט כל מוצר אשר יש בו כדי לצמצם את חרדתם ואף לשלם בגין זאת את פרוטתם האחרונה. כל אותה אוכלוסייה חרדה, הינה קהל יעד מעולה לרכישה של מוצרים דוגמת כפפות, חומרי חיטוי, בדיקות ביתיות, ויטמינים לחיזוק המערכת החיסונית, ערכות חיטוי ועוד אין ספור מוצרים אחרים בהם יכול האזרח הממוצע / האזרח המפוחד לעשות שימוש. בהישען על אלה, מצידו האחר של המטבע, יש בנמצא יזמים  רבים, לא פחות מפוחדים, המבקשים למנף מצב נתון זה לטובת ייצור פרנסה, לפעמים במקום זו שאבדה להם ובהישען על כך פועלים הם מול מפעלים ומשווקים בעולם ובאמצעותם מייבאים הם לארץ מוצרים נדרשים כאמור. כל זאת מתוך הבנה כי בשעת מגפה, בשעה בה כל העולם במרוץ אחר מענה, אחר תרופה, אחר התגוננות – מה שחדש היום יכול עד מהרה להיות מיושן ופחות מתקדם מחר, כך גם מה שחסר היום, יכול מחר להציף את השוק ומה שמאוד יקר היום, מחר יכול להיות מוצר זול וקל להשגה. כל אלה ופרמטרים רבים נוספים מחייבים אותך, היזם, איש העסקים, להתנהל בזהירות, בתבונה, בדיסקרטיות ובתחכום והכול מתוך מטרה למצא במהירות ובתבונה מוצרים אותם ניתן יהיה למכור, אם לרשתות ואם בקמעונאות, כל אחד על פי אסטרטגית השיווק שלו.
 
לטובת האמור, חשוב להדגיש, כי הצלחת היזם המבקש למנף מצב לחוץ נתון, דוגמת מגפת הקורונה, חייבת להיות מושתתת על בקיאות משפטית ומסחרית, הכוללת -
 1. ניסיון באיתור ספקים.
 2. ניסיון בעריכת הסכמים חכמים ונכונים עם אותם ספקים.
 3. מיתוג המוצרים.
 4. נקיטה במהלכים אשר יש בהם להבטיח בלעדיות.
 5. עמידה ברגולציה ובתנאים חשובים אחרים המבטיחים התנהלות חוקית ושקופה וכזו שאינה חושפת את היזם למצגים שגויים ו/או להתנהלות הנוגדת את הרגולציה ו/או כל הורה ו/או חוק אחר.
כמובן שלטובת הצלחת המהלך יש בנמצא צורך -
 1. לאתר את המוצר הנכון.
 2. לבצע בדיקת יתכנות ולוודא כי הוא אכן צפוי להיות מבוקש בישראל ו/או בעולם.
 3. עריכת התקשרות עם הספקים בחו"ל אשר יבטיחו בלעדיות וכדומה.
 4. מיתוג המוצר, ככל שהאמור מתאפשר, לטובת בניית מותג ולטובת שמירה על גמישות להחלפת ספק וכדומה.
 5. עמידה ברגולציה ובקבלת כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות ו/או כל גוף אחר לשם הבטחת עמידה בכל דין ובנטרול חשיפות פליליות.
 6. בניית מערך שיווק נכון, תוך התייחסות לאופן השיווק, פניה לרשתות בארץ או בעולם ו/או בניית אסטרטגיית שיווק אחרת המתאימה למוצר ולמדינה.
 7. תכנון מס ותכנון עסקי נכון.
   
כאן בדיוק משרדנו יוכל לעזור לך...
משרדנו מורכב מעו"ד, כלכלנים, רו"ח, חלקם מומחים בפיתוח עסקים, שיווק ומכירות. צוות משרדנו אף מורכב ממומחים בעריכת חוזים בין-לאומיים, ייבוא, ייצוא, דיני מכס, רגולציה ועוד. אנו נדע לקבל אותך היזם ולייצגך מול כל גורם בארץ או בחו"ל ולבצע כל פעולה לטובת הבטחת כל הפרמטרים הנדרשים לשם הצלחת המיזם. לטובת האמור אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו ואנו נקדם המתבקש במדי.
 
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון לטובת קידום האמור 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

משבר הקורונה והשלכותיו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

סיקור נרחב מיוחד אודות משבר הקורונה והשלכותיו השונות, האישיות, הכלכליות והעסקיות בישראל בחודשים האחרונים, על הפעילות הציבורית של משרדנו בימים אלו ומדוע כבר ניתן לראות אור בקצה המנהרה?

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.