מאת:

מומחי המס  עוה"ד אלי דורון וירון טיקוצקי : מדובר בהקלה שתסייע לזוגות צעירים בתחילת דרכם.
הצעת חוק של ח"כ מאיר שיטרית תקל על זוגות צעירים לקחת משכנתא לרכישת דירה-  כך קובעים עו"ד אלי דורון וירון טיקוצקי , מומחים למיסוי ישראלי ובינלאומי.

לדברי עורכי הדין, השותפים ומייסדים של משרד עוה"ד דורון טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', יש בהצעת החוק החדשה  כדי לסייע רבות לזוגות צעירים הנוטלים משכנתאות לרכישת דירה. 

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי זוגות צעירים ורוכשי דירות רבים נאלצים לקחת משכנתאות עם החזרים חודשיים גבוהים מאד. עקב כך, רבים מהם נשארים בדירתם הקנויה חסרי אמצעים לקיום סביר,  זאת בשל  ההשתעבדות להחזרי המשכנתא שהולכים וגדלים.

לפיכך, מציע ח"כ מאיר שטרית בהצעת החוק שהגיש להקל בנטל המשכנתא של רוכשי דירה יחידה באמצעות "ניכוי הוצאות הריבית שמשולמות בגין משכנתא בגובה של עד שישה אחוזים לשנה".

בהתאם להצעת החוק תשונה פקודת מס הכנסה ולאחר ס' 17 יוסף סעיף 17 א' שתוכנו יהיה: "ניכוי ריבית על משכנתא"  17א (א) לשם בירור הכנסתו החייבת של יחיד שהוא בעל דירה המשמשת למגוריו, רשאי הוא לנכות את  הריבית הריאלית ששילם באותה שנת מס על הלוואה שנטל לשם מימון רכישת אותה דירה".

ההטבות ינתנו רק לתושבי ישראל שאין בבעלותם או בבעלות בן זוגו או ילדיו הסמוכים על שולחנו דירת מגורים נוספת, מחיר הדירה שבשלה נלקחה ההלוואה אינו עולה על  1,500,000 שקלים חדשים וכן "ההלוואה ניתנה על ידי תאגיד בנקאי כמשמעותו בחוק הבנקאות (רישוי), התשמ"א–1981 , או על ידי מבטח כהגדרתו בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ"א–1981. על פי ההצעה גובה הריבית שתותר בניכוי לא יעלה על שישה אחוזים לשנה; שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, יהיה רשאי לשנות שיעור זה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.