מאת:


מומחי המס  עוה"ד אלי דורון וירון טיקוצקי : מדובר בהקלה שתסייע לזוגות צעירים בתחילת דרכם.
הצעת חוק של ח"כ מאיר שיטרית תקל על זוגות צעירים לקחת משכנתא לרכישת דירה-  כך קובעים עו"ד אלי דורון וירון טיקוצקי , מומחים למיסוי ישראלי ובינלאומי.

לדברי עורכי הדין, השותפים ומייסדים של משרד עוה"ד דורון טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', יש בהצעת החוק החדשה  כדי לסייע רבות לזוגות צעירים הנוטלים משכנתאות לרכישת דירה. 

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי זוגות צעירים ורוכשי דירות רבים נאלצים לקחת משכנתאות עם החזרים חודשיים גבוהים מאד. עקב כך, רבים מהם נשארים בדירתם הקנויה חסרי אמצעים לקיום סביר,  זאת בשל  ההשתעבדות להחזרי המשכנתא שהולכים וגדלים.

לפיכך, מציע ח"כ מאיר שטרית בהצעת החוק שהגיש להקל בנטל המשכנתא של רוכשי דירה יחידה באמצעות "ניכוי הוצאות הריבית שמשולמות בגין משכנתא בגובה של עד שישה אחוזים לשנה".

בהתאם להצעת החוק תשונה פקודת מס הכנסה ולאחר ס' 17 יוסף סעיף 17 א' שתוכנו יהיה: "ניכוי ריבית על משכנתא"  17א (א) לשם בירור הכנסתו החייבת של יחיד שהוא בעל דירה המשמשת למגוריו, רשאי הוא לנכות את  הריבית הריאלית ששילם באותה שנת מס על הלוואה שנטל לשם מימון רכישת אותה דירה".

ההטבות ינתנו רק לתושבי ישראל שאין בבעלותם או בבעלות בן זוגו או ילדיו הסמוכים על שולחנו דירת מגורים נוספת, מחיר הדירה שבשלה נלקחה ההלוואה אינו עולה על  1,500,000 שקלים חדשים וכן "ההלוואה ניתנה על ידי תאגיד בנקאי כמשמעותו בחוק הבנקאות (רישוי), התשמ"א–1981 , או על ידי מבטח כהגדרתו בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ"א–1981. על פי ההצעה גובה הריבית שתותר בניכוי לא יעלה על שישה אחוזים לשנה; שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, יהיה רשאי לשנות שיעור זה.
ניכוי הוצאות הריבית על המשכנתא

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת נכס מקרקעין לנאמנות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח), בת-אל עובדיה, עו"ד; לידור עמר, משפטן

החל בשלב בו נוצרת הנאמנות, ולאור השוני וחוסר הבהירות בין הוראות הדין לעמדת רשות המיסים בעניין, מתעוררות שאלות רבות אשר יש לתת עליהן את הדעת - לדוגמא, האם יצירת הנאמנות מהווה אירוע מס? בהנחה שכן, האם אירוע שכזה יהיה חייב במס או שמא פטור?

רכישת דירה בזמן קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); לידור עמר, משפטן

נגיף הקורונה (COVID-19) הגיח אל עולמנו בתחילת שנת 2020 והביא עמו סט של כללים חדשים בעולם כולו ובעולם הנדל"ן בפרט - מדריך זה, מטרתו להתוות את עשרת הדיברות למעוניין ברכישת דירה בתקופת משבר הקורונה.

רכישת / מכירת דירה בימי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להיכנס במהירות לפרטי העסקה, לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות לטובת הבטחת השלמת עסקה ברורה חלקה ונקייה ובנוסף לייעץ לך, הרוכש או המוכר, בכל הקשור לשיקולי המס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים