מאת:


ביום 13.6.12 נתנה וועדת הערר לעניין מס רכוש וקרן פיצויים של מחוז הדרום תוקף של החלטה להסכם פשרה אליו הגיעו העוררת, חברה אשר הפעילה חווה אקולוגית, גן אירועים, חנות ומסעדה בקיבוץ הסמוך לעזה, ומנהל מס רכוש, ביחס לנזקי מלחמה שנגרמו לעוררת כתוצאה מפגיעת רקטה שנורתה מעזה .

ואלו העובדות הצריכות לעניין:
ביום 20.5.07 פגעה רקטת קסאם במתחם גן האירועים והמסעדה של העוררת, וכתוצאה משריפה שפרצה בעקבות פגיעתה נשרף המתחם כליל, על כל הציוד והמלאי שהיו בו.

נציגי מס רכוש שהגיעו למקום אמדו את הנזק שנגרם לעוררת כתוצאה מפגיעת הקסאם בסך של 690,000 ₪ בלבד.

העוררת, באמצעות ב"כ משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', הגישה ערר על היקף הפיצויים שנקבעו לה על ידי מנהל מס רכוש. 
חמש שנים לאחר מועד נפילת הקסאם, ובתום מאבק משפטי ושמיעת ראיות הצדדים, נוכחה ועדת הערר כי הפיצוי שנקבע לעוררת אינו משקף את מלוא נזקיה. לפיכך, הוועדה הציעה כי המשיב יפצה את העוררת בסך של 1,038,000 ₪ – תוספת של 348,000 ₪ המהווים כ-50% מהפיצויים שנקבעו על ידו בתחילה.

הצעת הפשרה שניתנה על ידי וועדת אומצה על ידי הצדדים, וכאמור בפתח הדברים קיבלה תוקף של החלטה מחייבת.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פיצוי בגין נזקי רכוש בעקבות מבצע עלות השחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

האם ובאיזה אופן ניתן לקבל פיצוי בגין נזקים אלה מהמדינה? - תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף), תשל"ג- 1973 מסדירות את תשלום הפיצוי....

תביעות ביטוח - נזקי הצפה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); משה זוארץ, עו"ד

נזקי הצפה ורטיבות - פיצוי נמוך ובלתי הולם מחברת הביטוח אינו בהכרח סוף דבר

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.