מאת:

ייצוג קטינים הנחשדים בביצוע עבירה פלילית, בסיוע עו"ד המתמחה בדין הפלילי החל על קטינים

טראומה של ממש עלולה להיווצר בקרב משפחה נורמטיבית, שעה בה לפתע שוטר מגיע לביתם ו/או מתקשר במטרה לאתר את בנם הקטין וזאת בטענה כי זה, הבן הקטין, נדרש לחקירה פלילית ומשכך עליו להתייצב בתחנת המשטרה בדחיפות. בחלק גדול מהמקרים הפניה המשטרתית מתייחסת לקטין אשר מעולם לא היה מעורב בתקרית פלילית ולא אחת גם הוריו מעולם לא היו מעורבים ו/או במגע עם המשטרה, כך שעצם הפניה המשטרתית בנוגע לבן מכניסה את כל המשפחה ללחץ ולחרדה אמיתיים.
 

בחלק מהמקרים הפניה המשטרתית היא טלפונית ובמסגרתה נדרש ההורה להגיע עם הקטין לחקירה ובחלק אחר של המקרים השוטרים מגיעים לבית הקטין במטרה לעצרו. בחלק מהמצבים שוטרים מגיעה עם צו חיפוש אותו קיבלו משופט במסגרתו מוקנית למשטרה הרשות לערוך חיפוש בבית ו/או בחדרו של הקטין ובחלק אחר של המקרים מוקנית למשטרה, במסגרת הצווים השיפוטיים, הרשות לתפוס את המחשבים הנמצאים בחזקת הקטין ו/או מחשבים אחרים הנמצאים בבית. הניסיון מלמד כי עילת החקירה והבקשה של המשטרה נופלת על המשפחה "כרעם ביום בהיר" והסיבות לכך הן רבות ומגוונות. כך למשל יוצא שהמשטרה מבקשת לחקור את הקטין בשל חשד לביצוע עבירות הנוגעות בסמים ו/או הנוגעות לעבירות אינטרנט ו/או פורנוגרפיה כמו עבירות הנוגעות בהפצה של תמונה אינטימית של חברה מהכיתה ו/או של נערה כזו או אחרת אשר תמונה שלה הגיע למכשיר הטלפון הנייד ו/או למחשב של הקטין ו/או עבירה המבוססת על תלונה של נער או נערה אחרים המייחסים לקטין טענה בדבר התנהלות המהווה עבירה פלילית זו או אחרת - מה שחייב להיות ברור כי במקרה שכזה על ההורה לפעול במיידי לטובת קבלת ייעוץ משפטי של עו"ד פלילי המתמחה בייצוג של קטינים.


הדין הפלילי מתייחס בצורה שונה לקטינים, הדין הפלילי החל על קטינים מטיל על המשטרה תנאים ודרישות אשר אינם קיימים בשעה בה מדובר בחקירה פלילית של בגיר והאמור נכון לפעולות הקשורות בדיני הראיות, דיני המעצר ובפעולות חקירה הננקטות מיד עם יצירת הקשר בין המשטרה לבין הקטין ועוד. נוסיף ונאמר כי למשטרה שיטות חקירה ייחודיות למצבים בהם קטין הוא זה שנחקר ו/או נחשד, שיטות אשר יש בהן כדי לקרב את הקטין לעבר כתב אישום והרשעה בפלילים. קטין אשר לא מיוצג על ידי עו"ד המתמחה בדין הפלילי לקטינים עלול ליפול "כפרי בשל" לידיו של החוקר המשטרתי העושה מלאכתו נאמנה. יש לקחת בחשבון כי תפקידו של השוטר הוא להוציא מהקטין את הראיות הנדרשות להרשעתו, בעוד שהחוק מאפשר לקטין לפעול באופן שירחיק אותו מהרשעה, כמו למשל לשמור על זכות השתיקה ועוד. על כן עו"ד המתמחה בדין הפלילי יידע להסביר לקטין את זכויותיו ובכך, במקרים המתאימים, להרחיק אותו על פי דין מהסתבכות מיותרת וכ יידע היטב לנטרל מניפולציות משטרתיות חכמות ומתוחכמות, להיאבק על זכותו של הקטין והכל כמובן במסגרת המגבלות הקבועות בחוק. מטעם זה יש בנמצא חשיבות מכרעת להפעיל דחוף עורך דין פלילי המתמחה בייצוג קטינים הנחשדים בביצוע עבירות פליליות וכאן בדיוק משרדנו ידע לתת לך מענה 24 שעות ביממה. בהקשר זה יש לקחת בחשבון כי פתיחת תיק פלילי כנגד קטין עלולה להסב לו נזק של ממש בעתיד, אם במישור של גיוס לצה"ל ואם במישורים רבים אחרים בעתיד. לצד זאת התנהלות נכונה על ידי עו"ד המתמחה בייצוג קטינים הנחשדים בביצוע עבירות פליליות עשויה להביא לידי כך שהמשטרה תסגור את התיק הפלילי מבלי שיוותר כתם העלול לפגוע בעתידו של הקטין.

 

כיצד אנחנו נוכל לסייע בדיוק?
למשרדנו צוות עורכי דין יוצאי רשויות אכיפת החוק, יוצאי פרקליטות ומשרד המשפטים ומשכך לנו הידע והניסיון הנדרש לטובת ייצוג נכון ומקצועי של קטין הנמצא בשעה קשה שכזו. משרדנו יידע באמצעות עו"ד מומחה בדין הפלילי לקבל שליטה על המקרה, להתנהל בזהירות אל מול הגופים החוקרים, לדאוג לכך שהזכויות של הקטין לא יפגעו ובסופו של יום להביא לידי סיום אופטימאלי של הפרשה. אשר על כן, היה ובנך/בתך הקטינים נמצאים במצב בו המשטרה חושדת בביצוע עבירה, אל תמתינו, פנו למשרדנו לאלתר ואנו נעשה כל שנדרש על מנת להבטיח סיום הפרשה בהקדם, על הצד הטוב ביותר שניתן. עו"ד מומחה מטעמנו ידע להבטיח כי הקטין יקבל את מלא הזכויות המגיעות לו ובכך להקטין באופן מרבי את הנזקים העלולים להתעורר וזאת בשאיפה להגיע למצב בו התיק הפלילי כנגד הקטין ייסגר ללא נזק.
 

התקשר עתה ואנו נדאג למתחייב במיידי, חייג כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054   

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עבירות סמים בצה"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד

צה"ל נוקט בעמדה מחמירה כלפי עבירות סמים ומטפל בהן באופן רחב באמצעות אכיפה, מניעה וענישה. לפיכך מדיניות הענישה בצה"ל הינה מחמירה וכוללת בדרך כלל מאסר בפועל. העזרות בליווי משפטי מקצועי יכולה לחסוך במקרים רבים חודשי מאסר ממושכים ורישום פלילי המכתים את החייל לתקופה ממושכת בחייו האזרחיים.

ערעור פלילי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לכל אדם ישנה הזכות להגשת ערעור על פסק הדין שהתקבל בגינו ו/או על חומרת העונש. כמו כן, ניתן להגיש ערעור על החלטת פסק הדין בערכאת ערעור, אך זכות זו נתונה לשיקול בית המשפט. מומלץ להיוועץ עם עורך דין ליטיגציה, על מנת שיסייע בכל ההליך.

התנאים למשפט חוזר - סיפורו של רומן זדורוב

מאת: אלי דורון, עו"ד

עריכת משפט חוזר משמעה ניהול ההליך המשפטי מהתחלה והוכחה חוזרת באמצעות ראיות את העובדות הנטענות בכתב האישום. לאור זאת, לא בנקל מורה בית המשפט על עריכת משפט חוזר, אלא הדבר נעשה במקרים נדירים במיוחד.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.