מאת:

במסגרת פעילותינו מייצג משרדנו לא אחת ישראלים בעלי סטטוס של "תושב קבע" בארה"ב, דהיינו – ישראלים המחזיקים או מבקשים להחזיק ב-Green Card. עבור האחרונים מתעוררות שאלות מהותיות בעלות השלכות כבדות משקל שבין השאר ברי כי ישפיעו במישרין על תוצאות המס העתידיות שעלולות להתרחש אגב קבלת מעמד גרין קארד.

במאמר זה נבקש לעמוד ממעוף הציפור על מהות הסטטוס של "תושב קבע" (Permanent resident) ונעסוק ביתרונות ובחסרונות הגלומים בקבלת מעמד זה, עבור תושבים ישראלים ותושבי חוץ כאחד. ארה"ב ידועה כמדינה בעלת שיעור הגירה גבוה מאוד, מתוך הבנה כי המלחמה בהגירה משולה למלחמה בתחנות רוח, מנסה המדינה לנסות ו"למזער נזקים" ע"י עידוד הגירה, כזו שתתבצע באופן מבוקר ובהשגחתו המלאה של "הדוד סם". ישנם כמה דרכים להשיג "גרין קארד" אשר מטבע הדברים לא נעסוק בהם ברשימה זו. עם זאת נביא מספר דוגמאות: נישואים לאזרח או אזרחית אמריקאית יעניקו גרין קארד כל עוד האזרח יישאר בארה"ב. אזרח זר בעל קרוב משפחה אמריקאי כגון אח או הורה יכול לבקש גרין קארד, מסלול של העסקה בידי אזרח אמריקאי, הגרלה וכו'.

 

היתרונות לבעלי אזרחות אמריקאית

היתרונות הגלומים בסטטוס של "תושב קבע" (בעל גרין-קארד) ברורים למדי וכוללים בין השאר:

- אפשרות לעבוד ולחיות בארה"ב. 
- הקניית מרבית הזכויות הניתנות לאזרח אמריקאי למעט הזכות לבחור ולהיבחר.
- קבלת "גרין קארד" מהווה שלב קריטי והכרחי לשם קבלת האזרחות הנכספת וכד'.

 

שאלת המיסוי

בעבר, יכול היה תושב ישראל המחזיק ב-"גרין קארד", להצביע על עובדה זו כמחזקת טענה שלו כי חדל להיות תושב ישראל. זוהי כמובן טענה העשויה להיות בעלת חשיבות מכרעת לשאלת מיסויו של אותו אדם בישראל. מאידך, קבלת מעמד של "תושב קבע" בארה"ב והחזקה ב-"גרין קארד" טומנת בחובה מספר חסרונות אינהרנטיים: שמירה על המעמד מחייבת שהייה רצופה בארה"ב (בתדירות מסוימת), ומשמעותי מכך – היא כרוכה בתשלום מס בארה"ב. כלל הוא כי לצרכי מיסוי בארה"ב נחשב אדם המחזיק ב-"גרין קארד", לתושב ארה"ב גם אם בפועל אינו מתגורר בה. במצב דברים זה, בעל מעמד גרין קארד יהא חייב במס על הכנסותיו שצמחו או הופקו בכלל מקום בעולם וכן יהא חייב בהגשת דו"חות שנתיים בארה"ב על כלל הכנסתו הנ"ל, בדיוק כפי שמחויבים בכך אזרחי ארה"ב.
 

כיצד נוכל לסייע בעניין?

משרדנו, שבמרוצת השנים רכש ניסיון רב בטיפול בנושאי מיסוי מקומי ובינלאומי, מעניק שירותים הכוללים בין היתר בטיפול בנכסים של תושבי חוץ בכל ותושבי ארה"ב בפרט, בישראל, טיפול מול רשויות המס בישראל, השבה לארץ של ישראלים שעזבו מפאת חובות מס, הקניית מעמד של תושב חוזר, ליווי ישראלים בהקמת מבנים בינלאומיים, השקעות בישראל, חוות דעת בסוגיות מס מורכבות בישראל ובארה"ב וכיוצא באלה נושאים הקשורים בליבו של המיסוי הבינלאומי.

>> מוזמנים להכיר את דסק ארה"ב המיוחד של משרדנו, לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יידע לבחון את שנפסק בארה"ב, להתייחס לאמנות בין ישראל לארה"ב ולערוך עבור הלקוח/בית המשפט חוות דעת על לאפשרות לאכוף אותה פסיקה אמריקאית בישראל.

תביעת נזיקין בארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו כולל דסק ארה"ב מיוחד עם עורכי דין אמריקאים וישראליים המורגלים בייצוג ישראלים אשר קמה להם הזכות להגיש תביעת נזיקין בארה"ב - לחצו כאן לפרטים המלאים.

חוות דעת מומחה לדין האמריקאי

מאת: אלי דורון, עו"ד

דסק ארה"ב של משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח בעלי רישיון אמריקאי המאפשר להם לעסוק בעריכת דין בארה"ב ובכלל זה, לעורך חוות דעת משפטיות הנוגעות בדין האמריקאי..

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.