מאת:

סיוע משפטי בהעברת כספי ירושה מחו"ל לישראל, באמצעות עו"ד ורו"ח מומחים בבנקאות, איסור הלבנת הון ומס

ישראלים רבים מקבלים ירושות, אם פיקדונות המופקדים בחשבונות בנק בחו"ל, אם נכסים ואם באופנים אחרים, ובשעה בה מבקשים הם להעביר את אותה ירושה מחו"ל ארצה (באמצעות המערכת הבנקאית, משלוח וכו') מוצאים עצמם מול חומה בצורה - הבנק שלהם בישראל המסרב לקבל את הירושה לחשבון הבנק של היורש בארץ. לפעמים מדובר בכספי עיזבון שמקורם ממנוח תושב מדינת ישראל ולפעמים מדובר בכספי ירושה או נכסים אחרים אשר התקבלו ממנוח, בן משפחה או אחר, שכלל לא היה תושב מדינת ישראל, נפטר ולאחר פטירתו מתעורר הקושי בהעברת העיזבון או חלק מהעיזבון לחשבון הבנק של היורש הישראלי.

 
הבעיה בהעברת כספים לחשבונות בנק בישראל נעוצה בחקיקה בין-לאומית אשר למעשה מעמידה את הבנקים בארץ ובחו"ל בתפקיד של שומר סף האמור לוודא כי הכספים הנכנסים לתוך המערכת הבנקאית כשרים, שקופים וכאלה שאינם קשורים, אם בצורה ישירה או עקיפה, להתנהלות לא חוקית, אם בישראל ואם מחוצה לה, אם על ידי המנוח ואם בידי אחרים. המערכת הבנקאית מודעת לכך שהיה והתנהלותה תחרוג מהוראות החוק וההסכמים הבין-לאומיים, עלולה היא עצמה להיחשף לסנקציות ישראליות או בין לאומיות, אזרחיות ו/או פליליות, ולכן מבקשת היא, בטרם תאשר כל פעולה, לבצע מגוון רחב של בדיקות ולקבל שורה ארוכה של מסמכים ואישורים כאלה או אחרים אשר ינטרלו את החשיפה הגלומה שבקבלת הכספים. מבחינת הבנק, החשיפה בקבלת כספים לא כשרים גדולה ולכן בעוד שבעבר הבנק עשה רבות לטובת שיווק ושכנוע זרים ואחרים להעביר כספים למערכת הבנקאית בישראל, עתה, בעידן הנוכחי, הבנק יעדיף "לאכזב" את הלקוח, להקשות עליו ולהימנע מהעברת כספים לחשבונו, גם אם המשמעות היא - אובדן הלקוח.
 
כך יוצא ששעה בה ישראלי מבקש להעביר כספי ירושה מחו"ל ו/או נכסים אחרים שמקורם בירושה או שלא בירושה, יבקש הבנק, באמצעות המחלקה המשפטית, לקבל מהיורש את כל האישורים המעידים על כך שאכן הישראלי זכאי לקבל ירושה מאותו גורם. מעבר לכך הבנק הישראלי יבקש לקבל אישורים מעו"ד ורו"ח זרים על קיום מלא הפרוצדורה הקשורה בכספים אלה ובעיזבון ואופן חלוקתו ומעל לכל, הבנק יבקש לברר מה מקור הכספים, מהיכן למנוח היו את אותם כספים, האם היו ממוקמים במדינת התושבות של המנוח, האם המנוח דיווח במדינת התושבות שלו על הכספים האמורים לרשויות המס, האם המס בגין אותם כספם שולם על ידי המנוח במדינת תושבותו והאם הכספים הופקו על ידי המנוח מתוך פעילות שהינה פעילות חוקית ולא מפעילות העלולה להתפרש כפעילות הקשורה באופן כזה או אחרת לעבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ו/או פעילות אשר יש בה משום העלמת מס ו/או התנהלות בלתי חוקית אחרת. כל אלה ומבול הדרישות הפרוצדוראליות מצד המערכת הבנקאית מעמיד לא אחת את הישראלי בפני דרישות אותן הוא, עם כל הרצון הטוב, לא יכול לקיים ו/או למלא ולמעשה, עקב המצב האמור, אין באפשרותו להכניס את אותם כספים למדינת ישראל. הבנק חושד, לא מקבל את המענה המבוקש, ההיסטריה בעיצומה, החשדות עומדים באוויר והכספים תקועים להם במקום כזה או אחר מחוץ למדינה, מה שאומר שהישראלי לא יכול להכניסם לארץ, לרכוש דירה או לבצע כל פעולה אחרת אותה הוא ביקש לבצע עם הכספים האמורים.
 
כאן בדיוק נכנס לפעולה משרדנו...
משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי רשויות מס, מומחים בדיני הלבנת הון ודיני בנקאות. משרדנו מייצג הן לקוחות פרטיים, הן עסקים והן בנקים ישראלים ובין-לאומיים. במסגרת זו משרדנו רכש ניסיון רב של מאות מקרים הקשורים בהתנהלות מול המערכת הבנקאית ומול הלשכות המשפטיות של הבנקים ובכלל זה להתנהלות מול רו"ח, עו"ד וגורמים אחרים בעולם, הכל לטובת הכשרת הון זר, עמידה ברגולציה והכנסת כספים למערכת הבנקאית הישראלית בחוקיות ובהגינות. כמו כן למשרדנו בקיאות בכל הקשור לרגולציה ובכל הקשור למבוקש ע"י המערכת הבנקאית בטרם זו רשאית לסרב לקבל כספים בישראל. משרדנו בקיא בדיני בנקאות ובדיני איסור הלבנת הון ומודע לכך שהבנק, עם כל הכבוד, חייב לקבל כספים לחשבון בישראל, אלא אם אכן יש לו חשש ממשי בדבר תקינות הכסף. הבנק אינו רשאי להימנע מקבלת כספים, אלא על סמך טעמים מוצדקים. התפקיד שלנו כמומחים בתחום הוא להראות לבנק כי הכל תקין, התקינה מתקיימת וכי אל לו לפגוע בלקוח הישראלי בשל דרישות או היסטריה שאינה במקומה ו/או כזו החורגת מהוראות החוק. על משרדנו לגרום לבנק להבין כי אין חשש משפטי בקבלת הכסף, ככל שאכן זהו המצב וזה מה שמשרדנו יודע לעשות, בכפוף לנסיבות של כל מקרה ומקרה. על סמך כל אלה יודעים אנו לפעול בשמם של יורשים ואחרים המתקשים להכניס כספים לארץ אל מול המערכת הבנקאית. אנו יודעים כיצד לפעול אל מול המערכת הבנקאית ולגרום לכך, ככל שהמצב מאפשר, להוריד את סף החששות, להבטיח התנהלות חוקית ושקופה ובסופו של יום לגרום לבנק להבין כי הדין מאפשר להם לקבל את הכסף לחשבון הבנק של הלקוח בישראל, בחוקיות ובשקיפות.
 
משרדנו יודע לפתור את מרבית המקרים ללא התערבות משפטית, בדרך של התנהלות מול הלשכות המשפטיות של הבנקים. באותה מידה משרדנו יודע, היה ונדרש, לפעול מול המערכת המשפטית ובאמצעותה לכפות על הבנק לקבל את הכספים לחשבונות בישראל, הכל כמובן בכפוף למגבלות והוראות החוק, תוך שמירה על עקרונות של חוקיות ושקיפות.
 
התקשר אלינו עתה, נקבע פגישה לא מחייבת ונקדם עבורך הנדרש - עו"ד אלי דורון 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.62 ע"י 8 גולשים

עשוי לעניין אתכם

קיומן והעדרן של הוראות ירושתיות בהסכמי ממון

מאת: אלי דורון, עו"ד

בפסק דין שניתן לפני כחודש ימים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את טענת המערערים לפיה, יש לראות בהסכם הממון שכרת אביהם המנוח עם אשתו, צוואה שבכוחה לגבור על סדרי הירושה הקבועים בדין. זהו פסק דין שמבטא היטב את הצורך ואף החובה של כל אדם להסדיר את ענייניו הרכושיים עוד בעודו בחיים.

התנגדות לצו קיום צוואה

מאת: אלי דורון, עו"ד

צו קיום צוואה הוא צו אשר נדרש לצורך חלוקת עזבון בין יורשים על-פי צוואה אשר הותיר אחריו המצווה לאחר פטירתו. כל המבקש לערוך צוואה אשר - לאחר אריכות ימים - תקוים כלשונה, הרי שעליו ליתן את הדעת לכל הסייגים אשר נקבעו בדין מכוחם ניתן יהיה לפסול את הצוואה.

פסילת צוואה שנכתבה בהשפעת אדם אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד

השפעה בלתי הוגנת היא אחת הטענות השכיחות המועלות על ידי המתנגדים לצוואה לצורך הוכחת העדר תוקפה של הצוואה. על המתנגד לקיום הצוואה הטוען להשפעה בלתי הוגנת, מוטל הנטל להוכיח כי הצוואה אינה משקפת את רצונו האמיתי של המצווה ושהצוואה נעשתה מתוך אותה השפעה אסורה שהופעלה על המצווה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.