מאת:

ישראלים רבים נתקלים בקושי לקבל כספים מחו"ל, אם מחשבון בנק שלהם, חשבון בנק של קרוב משפחה, חשבון בנק של לקוח ו/או ממקורות אחרים. המערכת הבנקאית הישראלית, כך אנו למדים, נתונה בחרדה של ממש - כל המבקש לקבל כספים מחו"ל לחשבון הבנק הישראלי שלו, עובר במיידי למעמד של חשוד בביצוע עבירות הלבנת הון ו/או בביצוע של עבירות אחרות.
 
הבנקים מעדיפים שלא לקבל לחשבונות הבנק המנוהלים על ידם בישראל, כספים המתקבלים מחו"ל, אלא אם יש לגביהם פירוט מלא וברור באשר לזהות המעביר ולמקור הכספים וגם אז, לא אחת, מבקשים הם פרטים רבים נוספים - הכל, כך נראה, על מנת לא לקבל את הכספים בישראל. המערכת הבנקאית הישראלית נכוותה ונקנסה בסכומי עתק בטענה לפעולות השקולות לעבירות על פי חוק איסור הלבנת הון. קנסות אלה הכניסו את הבנקים לבעיה וכך גם את מנהלי המערכת הבנקאית המעדיפים היום לוותר על לקוחות, העברות ורווחים, העיקר לא להיחשף לבעיות העלולות להתפרש כפעולות של הלבנת הון ו/או לפעולות הנוגדות אינטרסים של מדינות אחרות. המערכת הבנקאית מונעת על ידי מחלקותיה המשפטיות והן על ידי בנק ישראל, הדורשים מהבנקים להתנהל במשנה זהירות ואף מעבר לכך. בנק ישראל חושש כי בנקים בישראל יתבעו על ידי בנקים זרים וזאת בנסיבות בהן בנק ישראלי הסכים לקבל לכתליו כספים אשר לא דווחו במדינה בה היה עליהם להיות מדווחים. מצב דברים זה, מכניס את המערכת הבנקאית לעמדה המחייבת אותם לערוך בדיקות בגין כל העברה מחו"ל ולדרוש את מלא התיעוד ומלא המסמכים אשר יבהירו כי הם מקבלים לכותלי הבנק כספים אשר דווחו כדין, אשר שולם עליהם מס ואשר לא הופקו עקב עבירה ו/או פעולה הקשורה בעבירות מקור ו/או בעבירות אחרות הקשורות בחוק איסור הלבנת הון. השקט התעשייתי, הביטחון והסולידיות הם המנצחים. המערכת הבנקאית קיבלה החלטה אסטרטגית, מבחינתה בצדק, לא לקחת סיכונים גם לא את הקלים שבהם. היכן שיש חשיפה, הם מעדיפים לברוח ממנה. המערכת הבנקאית הפנימה כי הקנסות הפוטנציאלים והנזק התדמיתי כה גדולים שפשוט לא שווה לקחת סיכון, גם אם המשמעות היא שיגרם נזק לשורת הרווח, גם אם עקב זאת לקוחות ותיקים יעברו לבנקים אחרים.
 

 
כיצד משרדנו יכול לסייע לך במקרים שכאלו?
משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס ועו"ד המומחים בדיני בנקאות, מכיר ומודע לבעיה זו. משרדנו, יודע לקחת את המקרה ולנקוט עבורך בפעולות החוקיות הנדרשות לטובת העברת הכסף לישראל בחוקיות ובשקיפות. משרדנו ועורכי הדין מטעמו המתמחים בדיני בנקאות ובדיני מס, ידע להתנהל עבורך ובשמך, אם באנונימיות ואם שמית, מול הלשכות המשפטיות והאחרות של רשות המס ו/או המערכת הבנקאית וזאת על מנת לאפשר לך להביא לישראל את הכספים בחוקיות ובשקיפות מלאה. משרדנו נתקל במגוון רחב ביותר של מצבים בהם ישראלים נתקלים בהתנגדות של הבנק הישראלי לקבל את הכסף בישראל כאשר הסיבות הן רבות ומגוונות - לפעמים מסרב הוא לקבל כספים משום שלא המציאו לו מסמכים המעידים על כך שהכסף דווח במדינת התושבות; לפעמים מסרב הוא לקבל כספים משום שאלה יוצאים מחשבון של חברה לחשבון של פרטי; לפעמים מסרבים הם לאפשר העברת כספים בתוך משפחה או בני שותפים; לפעמים טוענים הם להעדר תיעוד לעניין מקור הכסף  והסיבות והטעמים לכך הם רבים. הפתרון הנדרש, בנסיבות שכאלה, נעוץ בחובה לרצות את הבנקים והיה ואלה לא מתרצים מסיבות בלתי סבירות – לנקוט בפעול המשפטית. משרדנו יודע לעשות כן, משרדנו יודע להתנהל מול המערכת הבנקאית ומול רשויות המס, באמצעות עו"ד ורו"ח המומחים בדיני בנקאות ועו"ד המומחים בדיני מס וזאת לטובת הסרת החשש הלגיטימי ולטובת הסכמה של הבנק לקבל את הכסף לחשבונות הבנק שבישראל.
 
משרדנו יודע לעשות את הנדרש ביעילות, במהירות ותוך שמירה על האינטרסים של כל המעורבים. עורכי הדין ממשרדנו המומחים בדיני מס ודיני בנקאות ידעו לייצג אותך נאמנה ולפתור עבורך את הבעיה. אנו מודעים למצב האבסורדי בו אדם מבקש להעביר כספים לחשבונו שבישראל והבנק, מסיבות כאלה או אחרות, מגלה בעיה. מומחי משרדנו בתחום המס ובתחום הבנקאות ידעו למצוא את הפתרון החוקי עבורך. נדע לעשות כן, גם אם אתה חי בישראל וגם אם אתה חיי בחו"ל, גם אם הכסף הופק מעבודה שלך וגם אם מקורו במתנות או מסיבות אחרות.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.14 ע"י 7 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הפטר על חוב מזונות - פסק דין תקדימי

מאת: אלי דורון, עו"ד

פס"ד תקדימי וחשוב זה קבע כי בתנאים מסוימים ניתן ליתן הפטר לחוב מזונות בהליך פש"ר או חדל"פ

השיטה היעילה לגביית חובות מלקוחות

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעולם העסקי, כמעט כל עסק או גוף מסחרי, נתקל מפעם לפעם בתופעה של לקוחות, החייבים בתשלום על התמורה בגין השירות או המוצר שסופקו להם. תהליך גביית חוב על פי דין נעשית בהדרגה, 'מהקל אל הכבד', תוך הפעלת סנקציות בחומרה מתגברת על החייב על מנת לכפות את פירעון החוב.

הדרכים לטיפול בגביית חובות לעסק שלך

מאת: אלי דורון, עו"ד

חובות כספיים הינם תופעה אשר כמעט כל עסק בישראל נתקל בה במהלך פעילותו העסקית השוטפת. חובות כספיים אשר אינם מטופלים ונאכפים, עלולים לגרום לעסק לאובדן הכנסות של ממש ופגיעה בתזרים המזומנים וניהול העסק באופן תקין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.