מאת:


טיפול משפטי בעבירות מס בחברות במצוקה תזרימית ע"י הבראה ו/או הקפאת הליכים ו/או פירוק, בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס

חברות רבות במשק הישראלי נכנסות למצוקה תזרימית כזו או אחרת, המשפיעה ישירות על יכולתה לעמוד בהתחייבויות מול רשויות המס וגורמים נוספים ולפעמים אף מביאה את בעלי העסק, מנהלים ועוד לכדי ביצוע עבירות מס חמורות - לאלה יודעים אנו לעזור.
 

חברות ועסקים רבים נכנסים למצוקה תזרימית אם כתוצאה ממרכיבים צפויים ואם כתוצאה ממהלכים ואירועים בלתי צפויים שאירעו במהלך ההתנהלות העסקית של החברה והפעילות שלה - לעתים המצוקה התזרימית מקורה בהתנהלות בלתי רווחית של החברה; לעתים מקורה בבעיות מול ספקים וגורמים האמורים לשלם לה ונמנעים מלעשות כן; לעתים מקורה בהוצאה גדולה בלתי צפויה: לעתים מקורה בסכסוך בין שותפים; לעתים מקורה בהליכים משפטיים שננקטו נגד העסק ועוד ועוד סיבות העלולות להביא חברה ללחץ תזרימי ו/או לידי קריסה ו/או למצב בו אין באפשרות העסק לעמוד בהתחייבויות התזרימיות שלו כלפי עובדים, ספקים ורשויות - כאן מתחילות הבעיות.

 

בדרך כלל עסק הנתון בקושי תזרימי ינסה בתחילת התהליך להגדיל את מסגרות האשראי שלו מול הבנקים, ואחר כך, היה והמסגרת לא מספקת, ינסה הוא לסחוט כמה שיותר אשראי מהספקים ומצדדים שלישיים, בהמשך ינסה הוא לגייס כספים פרטיים והלוואות פרטיות מבני משפחה או צדדים שלישיים ולבסוף, כך המציאות מלמדת, עלול הוא לנסות ולהימנע מתשלומי מס, מס הכנסה, מע"מ, ניכויי עובדים ו/או להימנע מדיווח על כל ההכנסות ו/או לבצע פעולות אחרות מול הנהלת החשבונות של העסק ומול רשויות המס ובכך להימנע מתשלום מס אמת והכל בניסיון להשאיר את העסק פעיל עם הראש מעל המים. הבעיה היא – שהתנהלות זו חושפת את בעל העסק ו/או המנהלים של החברה לעבירות מס, אם לעבירות של דיווחים כוזבים למע"מ, אם עבירות של אי העברת ניכויים ואם עבירות של דיווחים כוזבים ועוד ועוד. עבירות מס אלה עלולות עד מהרה להתפתח ולהביא לידי חקירה פלילית, מעצרים ופעולות בלתי נעימות בעליל, לרבות הגשת כתבי אישום כנגד בעלי עסקים שנכנסו למצוקה תזרימית, על כל הכרוך והמשתמע מכך. כאן בדיוק משרדנו ידע ויועד לעזור.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?
למשרדנו מחלקת מס פלילית המורכבת מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, יוצאי מס הכנסה, יוצאי מע"מ, המתמחים בליווי בעלי עסקים המסתבכים בעבירות מס כתוצאה ממצוקה תזרימית.
משרדנו טיפל ומטפל במאות מקרים של בעלי עסקים אשר הסתבכו עם מע"מ ועם מס הכנסה כתוצאה ממצוקה תזרימית, מה שגרם להם לעשות מהלכים שאסור היה לעשות. אי העברת ניכויים במועד, אי דיווח מלא למע"מ, ניפוח תשומות, הקטנת מע"מ עסקאות, אי דיווח על כל ההכנסות -מקימים עבירות מס המוגדרות כפשע ומשכך, עת מגיע מידע על אלו לרשויות, מופעלים גופים חוקרים מטעם רשויות המס, לרבות מחלקת החקירות של מע"מ ומס הכנסה, אשר כל תפקידם הוא לחשוף עבירות מס ולהעמיד לדין את העבריינים. משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון שעבדו בעבר במחלקות אלה ונכון להיום יש לנו את ההתמחות, הידע והניסיון לטפל במשברים שכאלה, אם לפני שנפתחה בחקירה ואם לאחר שנפתחה בחקירה, אם כתוצאה מכך שהחברה נכנסה למצב של חדלות פירעון ואם מטעמים אחרים. כאמור, למשרדנו מחלקת מס פלילי המתמחה בטיפול בבעלי עסקים הנחשדים בעבירות מס. במקביל למשרדנו מחלקה המתמחה בחדלות פירעון, בייצוג חברות המצויות במצוקה כלכלית, בחברות הזקוקות לתוכניות הבראה ולחברות העומדות בפני קריסה. מחלקה זו בניהולו של השותף ד"ר שלמה נס, עו"ד ורו"ח יודעת ליתן מענה מושלם ללקוחות, לעסקים ולחברות הנתונים במצוקה כלכלית, תזרימית וקיומית כאמור.

מחלקת המס הפלילי של משרדנו ומחלקת חדלות הפרעון יודעות לשלב כוחות לטובת קידום עניינך והוצאתך מהמצב בו הנך נמצא.
אני מזמין אותך לפגישה לא מחייבת לטובת טיפול מידי בעניינך - אל תחכה, תן לנו לעזור לך!
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון - 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עורך דין עבירות מכס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); פרבר גולן, רו"ח ומשפטן

נתפסם במכס נתב"ג? - כך תפעלו: מידי שנה ישראלים ורבים נתפסים על ידי רשויות המכס בגין זאת שלא הצהירו על טובין שרכשו בחו"ל החייבים בדיווח ובתשלום מכס בכניסה לישראל...

קנס בגין אי ניהול ספרים כחוק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון קבע: על מנהל מע"מ הנכבד להפעיל שיקול דעת בקביעת סכום הקנס בגין אי ניהול ספרים כחוק

ניכוי מס תשומות בגין חשבוניות פיקטיביות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל בחלקו ערעור מס שהוגש על שומת תשומות שהוצאה לחברה קבלנית בגין שימוש בחשבוניות פיקטיביות. פסק הדין מדגיש, כי לא ניתן לנכות מס תשומות בגין חשבונית שהוצאה שלא כדין, בין אם משום שהיא הוצאה בגין עסקה פיקטיבית ובין אם משום שהיא הוצאה בגין עסקה אמיתית אך באמצעות גורם שלא סיפק את השירות ו/או המוצר.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.