מאת:


בעלי דירות בחו"ל המפיקים הכנסה משכירות ולא מדווחים ומשלמים על כך מס בישראל כנדרש -
הליך גילוי מרצון עשוי להסיר מכם את סכנות ההליך הפלילי!

הוראות הדין קובעות כי תושב ישראל המפיק הכנסה מהשכרת דירות בישראל או מחוץ לישראל חייב במס בישראל. הכנסה משכירות חייבת במס בישראל, בין אם כהכנסה משכירות ובין אם כהכנה מעסק (מקום בו מדובר במספר דירות ועל פי המבחנים שנקבעו בפסיקה יש לסווג את הפעילות כעסקית ולא כפסיבית). ישראלים רבים משכירים דירות בישראל ומחוץ לישראל אך לא משלמים מס בגינן כנדרש ובשל כך עומדים בפני חשיפה להליכים אזרחיים ופליליים כנגדם.

 

רשות המיסים מאפשרת נוהל גילוי מרצון במסגרתו בעלי דירות רשאים לפנות לרשות המיסים ולגלות ביוזמתם את היקפי ההכנסות שלא דווחו על ידם ולא שולם מס בגינם על מנת להגיע להסדר לגבי חבות המס מבלי שיהיו השלכות מס פליליות לכך. הפנייה מתבצעת באמצעות בקשה שמוגשת לסגן מנהל בכיר במחלקת חקירות ומודיעין של רשות המיסים, ולאחר אישור ראשוני היא מועברת לפקיד השומה או כל גורם מוסמך אחר ברשות שיקבע את חבות המס. יצוין, כי אדם זכאי להגיש בקשה זו פעם אחת בלבד והגשת הבקשה פעם נוספת תתאפשר בנסיבות מיחדות כגון מחלה וכו'. באמצעות הגשת בקשה לגילוי מרצון, ניתנת לנישום החייב במס שלא מסר דיווח מסודר על הכנסותיו ולא שילם מס עבורם כדין, להתנהל באופן שקוף מול רשות המיסים, לתקן את הדיווחים ולשלם את המס כראוי תוך הבטחה מצד רשות המיסים כי לא יופעל נגדו כל הליך פלילי ביחס לעבירות מס שביצע. לאור חשיבות העניין, לצורך הטיפול בבקשה מעין זו, נדרש צוות מקצועי המומחה בתחום.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס, מתמחה בתחום וצבר ניסיון עצום בכל הקשור בטיפול בבקשות לגילוי מרצון, זאת כפועל יוצא מייצוג צמוד ומוצלח של מאות נישומים. משרדנו דואג ללוות את הנישום לאורך כל ההליך החל מהגשת הבקשה הראשונית לנציבות מס הכנסה, דרך ניהול המו"מ העיקש מול פקידי השומה הרלוונטיים וכלה בחתימה הסופית על הסכמי שומה שיש בהם כדי לסגור את כל "השנים הפתוחות" אחת ולתמיד ולהביא ודאות וביטחון עבור הנישום. נבהיר, כי כל ההתנהלות אל מול רשות המיסים נעשית ישירות על ידי משרדנו ללא מעורבות או חקירה של הלקוח. אנו מזמינים כל אדם המבקש לקחת חלק בנוהל הגילוי מרצון להגיע למשרדנו ואנו נדע להתנהל בשמו במיידי מול רשויות המס ולהביא לצמצום עד לכדי איפוס החשיפה הפלילית וכן לביצוע נוהל הגילוי מרצון על הצד הטוב ביותר.

 

צוות המומחים שלנו אשר כולל עורכי דין דוברי השפה הערבית והמתמחים ידע לייצגך בנאמנות ובדיסקרטיות מוחלטת אל מול רשויות המס השונות, תוך שמירה על מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. כל התהליך למעשה מותנה בהסדרת העניין מול הרשויות השונות במטרה לסיים את הסוגיה על הצד הטוב ביותר וזאת מבלי שייפתח שום הליך פלילי כזה או אחר וכמובן לא יוגש כתב אישום.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.75 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גילוי מרצון 2021 לנטרול עבירות מס והכשרת הון שחור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לפעול בשמך לטובת נטרול עבירות מס והכשרת הון שחור בצורה הזהירה והמקצועית ביותר מול הגורמים המוסמכים ברשות המס וזאת בהסתמך על ניסיון ושיטות עבודה ייחודיות ומקצועיות.

לגישתנו יש צורך במסלול "חנינת מס" לצד גילוי מרצון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

הצעתנו עבור "חנינת מס" תביא לידי גביה מהירה של מיליארדים של שקלים על ידי רשות המסים. לגישתנו, מהלך שכזה, יזרים לקופת המדינה סכומים העולים באופן משמעותי על הסכומים שהתקבלו עקב יישום הליך הגילוי מרצון.

החזרת נוהל גילוי מרצון 2021

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רמי זועבי, משפטן

רשות המסים מודיעה כי בכוונתה לחדש את נוהל הגילוי מרצון, הפעם, ככל הנראה, בשונה מפעמים קודמות, יחודש הנוהל באופן קבוע ולא לפרק זמן קצוב - לחצו כאן לכל הפרטים החשובים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.