מאת:

הפחתת חיובי ארנונה בסיוע עו"ד ורו"ח מומחים בדיני ארנונה, יוצאי גופים ציבוריים
ישראלים רבים מוצאים עצמם מתמודדים עם חיובי ארנונה ה-"נופלים" עליהם לעתים כרעם ביום בהיר ללא כל הכנה מוקדמת, כאשר לפעמים מגיעה דרישה כספית ולפעמים ישירות מוטלים עיקולים. את חיובי הארנונה מוציאה העירייה למחזיקי נכסים ו/או לבעלי מניות ו/או לחברות ו/או לגורמים אחרים עם דרישות כספיות, תוך הבהרה לפיה היה והתשלום הנדרש לא ישולם ינקטו כנגד הגורמים הליכים גבייתים על פי פקודת המיסים (גביה).

 

לפעמים יוצא כי חיובי הארנונה מקורם בסיווגים שגויים אשר בוצעו על ידי העירייה ו/או ע"י מדידות כאלה או אחרות, כאשר במסגרת הדרישה פונה הרשות וטוענת כי החיובים שנעשו עד כה הושתתו על סיווג מקל ולכן הגיע העת לדרוש את התשלום המלא על פי ההגדרות העדכניות ו/או על פי השטח הקיים. בנסיבות אחרות קורה לא אחת כי עסקים כאלה או אחרים אשר נסגרו עקב אי הצלחה כלכלית, לרוב חברות בע"מ, הותירו חובות ארנונה, אם של חברה שקרסה ואם של תאגיד או גוף אחר, ועתה מחפשת העירייה כיס עמוק ממנו יוכלו הם לפרוע את החובות שנותרו בגין אותם היטלי ארנונה. מערכת הגבייה מטעם העירייה מבקשת לנקוט במגוון רחב של פעולות לטובת האמור ובעיקר לטובת איתור בעלי מניות ו/או מנהלים ו/או גורמים אחרים מהם ניתן יהיה לגבות את הכספים, את החובות הנטענים וכאן למעשה מוצאים עצמם גורמים פרטיים נאלצים להתמודד עם חובות המסתכמים לפעמים בסכומים גדולים מאוד וכן עם פקודת מיסים (גביה) המקנה לרשות כוחות מוגברים בכל הקשור בגבייה, הטלת עיקולים על חשבונות בנק ועוד מהלכים קשים.

 
כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים אלו?
למשרדנו סוללת עורכי דין המומחים בניהול הליכים בתחום הארנונה, חיובי ארנונה, בביטול והפחת. משרדנו יידע כיצד להתנהל מול המועצה או הרשות המוניציפאלית ו/או העירייה על מנת להביא לידי ביטול או הפחתה של החוב הנטען. לטובת האמור אנו שולטים בהוראות החוק ופטורים המקנים לאזרח טיעונים רבים והליכים משפטיים מורכבים באמצעותם ניתן לקבל הקלות, ביטולים, שינויי בסיווגים ועוד. לא אחת הרשות המוניציפאלית נוהגת באגרסיביות יתר והתפקיד שלנו כעו"ד מומחים בדיני ארנונה היא לבלום התנהלות זו!

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

האם אתם משלמים יותר מדי ארנונה?

מאת: אורית פפר, עו"ד כלכלנית

אל תישארו עם זה לבד, הטעות הגדולה והבסיסית היא שלא מתייעצים עם המומחים בתחום. הקדימו רפואה למכה ופנו למומחים בתחום להתייעצות, כל איחור וכל פספוס מועדים יכול לעלות בהרבה מאוד כסף ובהליכים משפטיים מיותרים.

מדוע לא לגשת למכרז ללא ליווי של עו"ד המתמחה בדיני מכרזים?

מאת: אורית פפר עו"ד (כלכלנית)

רשויות מקומיות, תאגידי מים וגופים ציבוריים וממשלתיים מחויבים על פי דין לפרסם מכרזים טרם חתימה על התקשרות עם ספק או נותן שירות (מעל סכום מסוים). מכרזים אלו כפופים לדין המנהלי ולהוראות המכרז שאין לסטות מהן. משכך , יש להקפיד על מילוי כל התנאים בעת הגשת הצעת המחיר בהתאם להוראות במכרז.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.