מאת:

ייצוג ישראלים מול בנקים בארץ המסרבים לקבל העברות בנקאיות של כספים, המועברות מחשבון בנק בחו"ל לחשבון הבנק של הלקוח בישראל

כידוע, הרגולציה, ההליכים הפליליים והאחרים שננקטו כנגד חלק מהבנקים בישראל ובעולם, הוראות בנק ישראל, הוראות החוק הדרקוניות, חילופי המידע ועוד, הביאו את הבנקים הישראליים למצב בו הינם מאוד חוששים וחושדים בכל העברת כסף המגיעה לחשבונות בנק של ישראלי מחו"ל. הלכה למעשה יש בנמצא לקוחות בנקים ישראליים, להם חשבונות בנק בבנקים בישראל אותם הם מנהלים על פני שנים ללא דופי ולפתע, אותם בעלי חשבונות בנק נתקלים במצב אבסורדי בו הבנק הישראלי, זה שאמור לעזור להם, מסרב לקבל כסף המגיע בהעברה בנקאית מחו"ל, אם מלקוח, אם מבני משפחה, אם מספק ואם מגורמים אחרים.
 
כך יוצא שישראלים רבים, עסקים ופרטיים, המחכים בציפייה רבה לקבל לחשבונם כספים, לפעמים כאלו שהינם קריטיים לפעילותם, מוצאים עצמם במלחמה מול הבנק שלהם. הבנק, כך הם לומדים על בשרם, מערים קשיים, מבקש מסמכים ואף מבהיר ללקוח כי היה ולא יתקיימו תנאים מסוימים, יחזיר הוא לאלתר את הכסף לחשבון הבנק בחו"ל, ממנו הגיע. אותם ישראלים, כך יוצא, נאלצים להתמודד עם הבנקים שלהם, להילחם בבנק, להתחנן בפני פקידי הבנק, הכל על מנת שהבנק יסכים לקבל את הכסף. בחלק ניכר מהמקרים, החשש של הבנק מפני עבירות הלבנת הון ו/או אי עמידה בהנחיות בנק ישראל, מביא לידי משבר אמון של ממש בין הלקוח לבין הבנק ובמקרים חמורים יותר, אף מסכן את קיום הפעילות העסקית של אותו ישראלי. פעמים רבות, אותו ישראלי חיכה תקופה ממושכת לקבל את הכספים המגיעים לו, אם לטובת הבטחת הפעילות העסקית שלו בישראל ואם לטובת מטרות אחרות וכאשר סוף סוף הכסף מגיע, דווקא הבנק בו מנוהל החשבון מאיים עליו בהשבת הכסף לשולח...
 
בחלק מהמקרים העברת הכסף מחו"ל מקורה בשירותים ו/או בעסקאות שנעשו עם גופים בחו"ל, לפעמים הכסף מקורו במתנה של בני משפחה, לפעמים מקורו בהשקעה של גורם זר ולפעמים מקורו בשירותים שניתנו על ידי הישראלי לגופים זרים. העילות לקבל כסף מחו"ל הן רבות ומגוונות. לפעמים גם יוצא כי ישראלי מימש מטבעות דיגיטליים בחו"ל ו/או נכס אחר שלו ו/או פרע מניות בחו"ל ו/או סתם מבקש הוא להעביר לארץ כספים הנמצאים בחשבון בנק זר ו/או של בן משפחה אחר ועתה, בגלל ההיסטריה הבנקאית, לא יכול הוא לעשות כן. הבנק, לתדהמתו, מסרב לקבל את הכסף לחשבון הבנק בישראל.
 
 
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע לך בנושא?

משרדנו מורכב מעורכי דין ורואי חשבון, מומחים בדיני בנקאות, דיני הלבנת הון, דיני מס ישראלי ובין לאומי, חלק נכבד מעובדי המשרד ייצגו בעבר את רשויות המס ו/או בנקים וגורמים קשורים נוספים. במסגרת זו משרדנו מייצג ישראלים, פרטיים וחברות, המגלים כי הבנק הישראלי בו מתנהל חשבון הבנק שלהם מסרב לקבל העברת כספים מחו"ל, אשר הגיע לחשבון הבנק הישראלי.

 

משרדנו מתמחה בטיפול בבעיות הנוגעות בסירוב בנק ישראלי לאשר ולכבד העברה בנקאית של כספים המגיעים מבנק מעבר לים. משרדנו יודע להבהיר למערכת הבנקאית כי אין בנמצא חשש להלבנת הון ו/או לעבירות מס אחרות ומשכך יש לקבל את העברת הכסף לחשבון הבנק בישראל ללא דיחוי. משרדנו שולט בהוראות החוק, בהנחיות בנק ישראל לבנקים ועוד ובהישען על אלה יודעים אנו לדרוש מהבנק להימנע מהיסטריה מיותרת, להימנע מפגיעה בלקוח ולאפשר העברת הכסף לחשבון בישראל בטרם יגרם נזק של ממש, הכל בהתאם לחוק והפסיקה. משרדנו גם יודע, במקרים חריגים, לכפות על הבנק, בכפוף להוראות החוק, באמצעות פנייה לבית המשפט, לקבל לחשבון בישראל כספים שנכון לקבלם. אנו מבינים הן את חששות הבנקים שלא לסטות מהוראות החוק והן את הלחץ הממשי של לקוח הבנק המחכה לכסף, ולפתע דווקא הבנק האמון עליו מסרב לקבל את הכסף לחשבון. אנו יודעים לנהל משבר שכזה ולהביא לידי פתרון על פי דין, במהירות וביעילות. למשרדנו הניסיון בטיפול באין ספור בעיות מול הבנקים בישראל ומציאת פתרון מהיר ויעיל. ברור כי כל מקרה, יטופל בהתאם לעובדות.
 
אל תבזבז זמן יקר, התקשר אלינו עתה! 
ניפגש לקפה לא מחייב, נדון בחלופות ונחליט כיצד להתקדם.
עו"ד אלי דורון, נייד: 054-4251054  

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 4 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הפטר על חוב מזונות - פסק דין תקדימי

מאת: אלי דורון, עו"ד

פס"ד תקדימי וחשוב זה קבע כי בתנאים מסוימים ניתן ליתן הפטר לחוב מזונות בהליך פש"ר או חדל"פ

השיטה היעילה לגביית חובות מלקוחות

מאת: אלי דורון, עו"ד

בעולם העסקי, כמעט כל עסק או גוף מסחרי, נתקל מפעם לפעם בתופעה של לקוחות, החייבים בתשלום על התמורה בגין השירות או המוצר שסופקו להם. תהליך גביית חוב על פי דין נעשית בהדרגה, 'מהקל אל הכבד', תוך הפעלת סנקציות בחומרה מתגברת על החייב על מנת לכפות את פירעון החוב.

הדרכים לטיפול בגביית חובות לעסק שלך

מאת: אלי דורון, עו"ד

חובות כספיים הינם תופעה אשר כמעט כל עסק בישראל נתקל בה במהלך פעילותו העסקית השוטפת. חובות כספיים אשר אינם מטופלים ונאכפים, עלולים לגרום לעסק לאובדן הכנסות של ממש ופגיעה בתזרים המזומנים וניהול העסק באופן תקין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.