מאת:


תביעות כנגד עובדים הגונבים רשימת לקוחות מהמעביד ו/או מבית העסק
 
בעלי עסקים לומדים עד מהרה כי להקים עסק, לבנות מוניטין, לייצר עבודה, להגיע ללקוחות - זו מלאכה קשה וסבוכה הכרוכה במאמצים נפשיים רבים, בעלויות כספיות נכבדות ועוד.
 
בעל העסק לומד עד מהרה כי הלקוחות הם המוניטין והכוח שמניע את העסק. בעל העסק מבין כי הלקוחות הם ליבת העסק ואותם יש לשמור מכל משמר, לפתח ולטפח כי עתיד העסק גלום וטמון בלקוחות, בשביעות רצונם מהעסק והשירות ולכן הוא יעשה כל שנדרש על מנת לשמר ולטפח את הקשר עמם. בעל העסק מבין כי הלקוחות ורשימת הלקוחות, כמו גם תנאי העבודה ו/או התמחור ו/או התקשרות עמם מהווים את בטנו הרכה של העסק, סוד מסחרי ונכס מהותי מתוך פעילות העסק, עליו יש לשמור ועליו יש להגן במסגרת ההתנהלות השוטפת.

 
רשימת לקוחות כסוד מסחרי של העסק
כמובן שלכל עסק אופי פעילות וסוג לקוחות משלו - יש בנמצא עסקים בהם הלקוחות מזדמנים ויש בנמצא עסקים בהם הלקוחות הם ייחודים; ישנם עסקים בהם אין בנמצא קושי להגיע ללקוחות פוטנציאליים וישנם עסקים בעלי שירות ו/או אופי פעולה ייחודי, כך שגם הלקוחות המטופלים על ידי אותו עסק הינם לקוחות ייחודים; יש לקוחות שאין בנמצא כל קושי ללקט ויש בנמצא לקוחות שרק מאמצים שיווקיים רבים, יקרים ומורכבים מייצרים את הקשר המניב, זה המייצר את החיבור והקשר עם הלקוח.
כך יוצא שיש חשיבות מכרעת הן לרשימת הלקוחות ולא פחות חשובה לתנאי העבודה מולם, למחירים שעובדים מולם, לתנאי ההתקשרות עמם, לצרכים הייחודים שלהם ועוד - כל אלה שקולים לסוד מסחרי. בעלי העסקים מודעים למגבלה זו ולחשיבות הגלומה ברשימת הלקוחות, אך באותה מידה מודעים הם לכך כי עליהם לחשוף את הרשימה בפני עובדי הארגון ולאפשר להם לעשות ברשימה, בשמות ובתנאי העבודה עם הלקוחות שירות לטובת קידם הפעילות העסקית. בעל העסק מבין כי לטובת מקסום הפעילות העסקית שלו הוא חייב לגלות אמון בעובדיו, כך שהם יוכלו לגשת לאותם לקוחות ולתן להם את המענה המיוחל.

 
טיפול משפטי מיידי כנגד הגוזל
למרבה הצער, אמון זה, אותו נותן המעביד ובעל העסק בעובדי הארגון, לפעמים מופר. אמון זה מנוצל, לא אחת, על ידי עובדים, במובן זה שהם הלכה למעשה גוזלים את רשימת הלקוחות של העסק ו/או מידע אחר הקשור ללקוחות וזאת לטובת פעילות עסקית מתחרה אחרת, אם כזו שבבעלותם ואם כזו של מעביד חדש אליו הם עברו, מה ששקול לפגיעה קשה ולפעמים גם בלתי הפיכה בבטנו הרכה של הלקוח – קהל הלקוחות. הפגיעה יכולה להתרחש בנסיבות בהן יש בנמצא הסכם מפורש בין המעביד לבין העובד האוסר עליו לעשות את אותו מעשה ויכול שתתקיים בנסיבות בהן אין בנמצא הסכם שכזה.
 
בשני המקרים, יש מה לעשות!
בשני המקרים, על המעביד לפעול! 
בשני המקרים עניין לנו בגזל ובעוולה מסחרית המחייבת טיפול ממשי ומיידי כנגד הגוזל!

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, מומחה בניהול מלחמות שכאלה ובהגנה על קניינו של בעל העסק. משרדנו ידע לנהל עבורך מלחמה שכזו, בהצלחה וללא רחם. יובהר כי למלחמה שכזו השלכות על הארגון כולו ועל כלל עובדי העסק ולכן יש לו חשיבות מכרעת.

 
התקשר אלינו עתה ותן לנו לשמור על רשימת הלקוחות שלך!
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון בנייד:
054-4251054

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים
אני מאשר/ת קבלת ניוזלטרים, הודעות והזמנות לאירועים וכנסים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.