מאת:


ניהול תביעות כספיות עבור תשלום עמלות ו/או דמי תיווך בסיוע עו"ד מסחרי 

ישראלים רבים מתפרנסים מתשלום עמלות ו/או דמי תיווך אותם הם גובים בגין מהלכים עסקיים ו/או חיבורים עסקיים אותם הם מבצעים עבור לקוחותיהם ו/או עבור גורמים אחרים. חיבורים עסקיים אלה מייצרים לא אחת יתרונות חסרי תקדים עבור הצדדים לעסקה ובשורה התחתונה ממנפים את הצדדים ומביאים אותם למעמד עסקי ו/או כלכלי שהינו מהותית גבוה מזה שהיה להם בעבר, לפני החיבור. 

 

יכולתו של זה המחבר, לאתר גורמים ולקשר בין צדדים מתאימים, עשויה לא אחת להביא לידי חיבור בין אנשים אשר ביחד יכולים להביא לתוצאות מסחריות מעולות, תוך מקסום ומינוף זה את יכולתו של זה, כאשר אותו גורם מחבר זכאי לתשלום עמלה ו/או דמי תיווך בגין אותם חיבורים. אותם חיבורים המייצרים את הזכאות לתגמול הינם חיבורים שהמתווך גרם להם. אלה חיבורים שבלי מעורבותו של הגורם המחבר – הצדדים, ככל הנראה לעולם לא היו נפגשים וההתקשרות לעולם לא הייתה יוצאת אל הפועל. יש והגורם המחבר קפדן ומנוסה, ומשכך מקפיד הוא להחתים את הצדדים על התקשרות מחייבת בטרם מחבר הוא בין הצדדים ויש בנמצא מצבים בהם הגורם המחבר סומך על הצדדים ו/או מי מהם או פשוט מרגיש הוא שלא בנוח להתנות את החיבור בחתימה ומשכך – מקדם הוא את ההליך ואת החיבור מבלי שנחתם הסכם חתום המזכה אותו בתשלום העמלה ו/או דמי התיווך.

 

הבעייתיות שבהתקשרויות מסוג זה

הבעיה הגדולה העומדת בהתקשרויות מסוג זה היא שלא אחת מקבלי השירות, הצדדים להתחברות ו/או מי מהם חשים, מיד עם השלמת החיבור כי התגמול לגורם המחבר, בגין החיבור שנעשה, עולה על המגיע למחבר. קורה לא אחת כי מי מהצדדים להתקשרות מרגיש כי התמורה אותה עתה עליו לשלם בגין החיבור עולה מהותית על המאמץ שנדרש מהמחבר לטובת החיבור ומשכך מנסה הוא שלא לשלם המתחייב. הלקוח, לא אחת, מרגיש כי המתווך ו/או הגורם המחבר עשה פעולה "פשוטה" יחסית, אשר לדעתו אינה מצדיקה את התשלום הנדרש. כך יוצא שאותו גורם מתווך או מחבר נהנה מחיזורים ויחס מכובד ומכבד עד למועד בו מביא הוא לחיבור המיוחל - דקה לאחר שבוצע החיבור, הופך הוא, אותו מתווך או מחבר, לסוג של אויב. לפתע, מפריע לצדדים לשלם לו, פתאום נראה להם כי הגורם המחבר דורש יותר מדי, לפתע הם מבינים כי עליהם לשלם בגין אותו חיבור, לפתע הם מפנימים כי בגין השירות שניתן להם, בגין החיבור שנעשה להם - חיבור אליו הם לא היו מחויבים להיכנס ועליו אין הם מוכנים עתה לוותר עליהם לשלם. מצב דברים זה מביא לא אחת את הגורם הזכאי לעמלה ו/או לדמי תיווך לידי סכסוך עם הגורם אשר אמור לשלם. לפעמים הגורם האמור לשלם מתנדף, לפעמים הוא נעלם ולפעמים הוא פשוט מתכחש לחוב - כמות התירוצים גדולה ורחבה.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח מתמחה בתיקים מסוג זה - משרדנו מבין את פני הדברים ומכיר את מכלול התירוצים, משרדנו מנוסה בטיפול ברמאים שכאלה. משרדנו ידע לפעול בשמך, ללא דופי ובכל המרץ הנדרש לטובת כיבוש היעד והבאת עמלתך ו/או דמי התיווך עליהם סכמת. התשלום לא הינך זכאי יכול להיגזר מחיבור עסקי בתחום מסחרי, בתחום נדל"ני ו/או בכל תחום אחר. אנו נדע לפעול בנחרצות אל מול הגורמים המפרים ולהביא לך את המגיע לך.
 

>> קראו כאן עוד בעניין הגשה וניהול תביעות כספיות.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4.8 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ניהול סכסוכים בתחום הזכיינות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון שב וקבע: אדם רשאי להתקשר בהסכם מסחרי עם המעסיק שלו ללא קשר להיותו עובד אצל אותו מעסיק...

מנכ"ל שפרש נמצא זכאי לדמי תיווך בגין עסקה שעליה נודע לו עוד במהלך כהונתו בחברה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

מנכ"ל של חברה נחשף להזדמנות עסקית במסגרת תפקידו ומעלה הזדמנות זו בפני הנהלת החברה, אך הנהלת החברה דוחה את הרעיון. כעבור זמן קצר פורש המנכ"ל מתפקידו ומציע את אותה ההזדמנות מחדש לחברה והפעם מבקש לשמש כמתווך בעסקה למימוש של אותה הזדמנות עסקית. החברה מקבלת את הצעתו של המתווך (המנכ"ל לשעבר) ובסופו של יום מתקשרת בעסקה שאותה היא דחתה זמן לא רב לפני כן.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.