מאת:

תביעה משפטית כנגד קבלן בשל ליקויי בנייה

למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח, הנדסאים וכלכלנים, הידע והניסיון בטיפול בתביעות אשר עניינן בליקויי בניה אשר נגרמו כתוצאה מעבודות בניה לא תקינות ו/או לא ראויות, כאלה אשר משאירות את הדייר עם נכס פגום, מה שפוגע בשווי הנכס ו/או ביכולת של הדייר ליהנות מהנכס.

 

ליקויי בניה הפכו להיות מכת מדינה - קבלנים, משפצים ויזמים נמנעים, לא אחת, מלבצע את העבודה המוסכמת עמם בצורה בהתאם לתקנים הקבועים בחוק ו/או בצורה תקינה, מה שבסופו של יום מסב לדיירים נזק רב, פוגע באיכות החיים שלהם, מייצר נזילות, רטיבות, פגיעה בבטיחות ועוד. נזק מסוג זה מקים עילת תביעה, עילות אותן יש לתרגם לאקט משפטי אשר אמור להביא לידי השלמת המלאכה, תיקון המחדלים ו/או לתשלום פיצוי כספי לנפגעים ממחדלים אלה. ליקויים בבניה שקולים להפרת התחייבות חוזית של הקבלן ובנוסף לעוולה אזרחית, מה שמזכה את הנפגעים לתבוע בגין אלה את אלה שאחראים לנזק – היזם, הקבלן, האדריכל, המפקח, הבנק המלווה ועוד ועוד. לצערנו, רבים מהקבלנים "בונים" על כך שהדייר לא יתבע את הנזק שנגרם לו עקב אותה עבודה רשלנית ולכן אין הם עושים באמת ובתמים את הנדרש מהם על מנת שהעבודה אכן תושלם בצורה המכבדת את המקצוע ואת הלקוח. משרדנו, מודע למצוקות אלה ומשכך פיתח הוא שיטות באמצעותן ידע הוא לתבוע את כל אלה אשר אחראים לנזקים ולבניה הלא חוקית ולמצות את הדין עם אותם גורמים שבסופו של יום הסבו נזק. נדע לעשות כן בהישען על חוות דעת הנדסאית ובאמצעות כלים אשר יאלצו את הקבלן והאחרים להתמודד עם הטענות ולספוג את כל אותם נזקים שנגרמו מהתנהלותם זו.

 

משרדנו ידע לנהל מאבק עיקש, עד מיצוי הדין ועד להבאת פתרון המתיישב עם מה שבאמת מגיע לדיירים - אנו מייצגים פרטים, ועדי בתים, שכונות ועוד.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

3.85 ע"י 14 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)

במאמר זה נסקור את החשיבות בבחירת עו"ד בעל ידע וניסיון בתהליך התחדשות עירונית, נבחן את אבני הדרך ואת מקומו של עו"ד בכל אחת מנקודות זמן אלו.

הוצאות פיתוח מגרש אינן מהוות חלק ממחיר המקרקעין לצורך חישוב מס רכישה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון דן בשני ערעורים שבמרכזם השאלה האם בעת רכישת מקרקעין שלא עברו פיתוח, תוך התחייבות לשאת בהוצאת הפיתוח של המגרש, יש לראות בסכום שאותו מתחייב לשלם הרוכש עבור פיתוח המגרש כחלק ממחיר המקרקעין המחויב במס רכישה או שמא יש לראות את ההתחייבות לשאת בהוצאות הפיתוח כהתחייבות נפרדת מההתחייבות לרכישת המקרקעין שאין לשלם עליה מס רכישה.

חברה קבלנית או איגוד מקרקעין ?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

ביהמ"ש קבע, כי חברה שחתמה על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38, אך בפועל לא פעלה באופן שוטף ורציף לביצוע הפרויקט, כך שבפועל כל מה שהיה בידי החברה הוא בגדר זכות במקרקעין, תסווג כאיגוד מקרקעין. כפועל יוצא מכך נקבע כי מכירת מניותיה של חברה כזאת - תהיה בגדר פעולה באיגוד מקרקעין ותחויב במס רכישה כדין.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.