מאת:


בית המשפט המחוזי קיבל תביעה על הפרת הסכם וקבע פיצוי בסך 1,145,799 ₪ לטובת חברת ביממד בע"מ שיוצגה על ידי עורך הדין אסף גרשגורן מפירמת עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ועמית גרוס.

חברה ישראלית, ביממד בע"מ, העוסקת בפיתוח מערכות רפואיות (להלן: "ביממד"), התקשרה בהסכם עם חברה יצרנית טיוואנית (Iei Technology Corpהעוסקת בייצור, פיתוח ושיווק של מערכות מחשוב (להלן: "חברה זרה") ועם חברה ישראלית גדולה וידועה (אדקו טכנולוגיות 1993 בע"מ) העוסקת בתחום אספקת מערכות מחשוב תעשייתיות וצבאיות והפצת חומרה בישראל (להלן: "אדקו") על מנת שאלו ייצרו עבורה מכשיר אולטרה סאונד המאפשר אבחון וניטור של צפיפות עצם במטרה לגלות ולטפל במחלת האוסטאופורוזיס. מדובר בייצור שני דגמים: נייח - המיועד לשימוש במרפאות ובבתי חולים וניד - המאפשר טיפול בבית החולה.

לאחר שהחל שלב הפיתוח, חזרו בהן אדקו והחברה הזרה מהסיכומים המסחריים שהוסכמו ודרשו לשנותם בטענה לאי כדאיות העסקה עבורן. במסגרת פסק הדין קבע בית המשפט כי דרישה לשינוי תנאים מסחריים במהלך חיי פרויקט, תוך איום כי בסירוב לקבלם יופסק הפרויקט, מהווה למעשה "הודעת ביטול מותנית" וככזו הינה הודעת ביטול חד-משמעית והפרה מהותית של תנאי ההסכם.

לעניין פסיקת הנזק, קבע בית המשפט כי במצבים בהם קשה להעריך את הנזק (שכן העסקה לא יצאה אל הפועל ולא יוצרו ונמכרו המוצרים), יש מקום לריכוך התנאים להוכחת הנזק ולנקוט בגישה מקלה והנפגע יכול להסתפק בהערכה מקורבת של שיעור ההפסד שנגרם לו.

>> זקוקים לייעוץ משפטי של עורך דין לענייני חברות? לחצו כאן.

22615-04-13 ביממד בע

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

גירושים בעקבות מגפת הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המתח הנגזר מהמגפה, מהמחלה, מהחובה לשמור ולהקפיד, הלחץ הכלכלי, הרצון לשמר את מקור הפרנסה וכו', כל אלה רק הוסיפו לחצים והביאו זוגות רבים למצבים חדשים, שונים מאלה אשר היו מכירים בעבר.

הקורונה בבחינת נסיבות לא צפויות לעניין סיכול חוזה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

התפרצות הקורונה הינה בבחינת נסיבות שלא ניתן היה לצפותן לעניין סיכול חוזה: אמירה חשובה של בית המשפט המחוזי בסוגיה אקטואלית שעולה במלוא העוצמה סביב הסגר השלישי - הפרות הסכמים בשל משבר הקורונה.

להתכונן משפטית וכלכלית ליום של אחרי הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

"חגיגת החיסונים" בארץ מפיחה בכולנו תקווה שהנה יש אור בקצה המנהרה אליה נכנסנו עם פרוץ מגפת הקורונה - אך יש לזכור כי ישנן השלכות רבות להכרזה על סיום תקופת המשבר הרשמי בישראל, השלכות שעלולות להיות פליליות או טומנות בחובן עלות גבוהה וחשוב לפעול מבעוד מועד ולהיערך בהתאם.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם