מאת:

לאחרונה ניתן פסק דינו של בית משפט השלום בחיפה בת.א. 08-06-9705 במסגרתו התקבלו טענותיה של ב"כ התובע – עו"ד מעין פלד ממשרד עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות', ונפסק לתובע פיצוי כספי בסך כולל של 20,000 ₪ בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 7,000 ₪, תוך דחיית התביעה שכנגד מטעם הנתבע.

התובע והנתבע, שניהם עובדי נמל חיפה, בילו במשותף במתחם "בא לגן" המצוי בקיבוץ יגור במסגרת יום כיף לעובדי הנמל ובני משפחותיהם.
במהלך הבילוי, פנה הנתבע אל התובע (בעוד ביתו הקטינה בת ה- 3.5 מצויה בסמוך לתובע), תוך שהוא מפנה לעברו איומים, קללות, יורק בפניו תוך תקיפת התובע אגב שימוש בכוח. הנתבע אף הגדיל לעשות, ולאחר המקרה המצער, הפיץ בקרב עובדי הנמל לרבות קרב חברי ההנהלה, שמועות זדוניות כאילו התובע הוא זה אשר תקף אותו במהלך האירוע.

בשל האמור, התובע הגיש תלונה לרשויות הנמל, ובהמשך פנה למשרד עוה"ד עוה"ד דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי ושות' מחיפה לצורך הגשת תביעה כנגד הנתבע בגין מעשה התקיפה וכן בגין פרסום לשון הרע כנגד התובע.
לאחר שנערך דיון הוכחות במהלכו נחקרו בעלי הדין ועדיהם, בית המשפט הגיע לכלל מסקנה, כי עלה בידי התובע להוכיח את טענותיו. בית המשפט אף ראה לנכון להוסיף ולציין, כי הנתבע בעדותו הותיר בו רושם שלילי, בעוד גרסתו של התובע נמצאה עקבית והותירה בו רושם חיובי.

בית המשפט קבע, כי הנתבע, הלכה למעשה, תקף את התובע אגב שימוש בכוח, וכן כי מכתב התלונה אשר הגיש הנתבע לרשויות הנמל (כנגד התובע), אשר הופנה לארבעה אישים שונים, ואשר תוכנו הופץ בקרב עובדי הנמל, הנו בגדר פרסום לשון הרע כנגד התובע, בגינו זכאי התובע לקבלת פיצוי כספי.
בסיכומו של דבר, כאמור, התקבלה תביעתו של התובע, ונפסק לו פיצוי כספי בסך של 10,000 ₪ בגין עוולת התקיפה, וכן פיצוי כספי בסך של 10,000 ₪ בגין עוולת פרסום לשון הרע, ובסה"כ נקבע כי התובע יפוצה בסך של 20,000 ₪, וזאת כאמור בתוספת סך של 7,000 ₪ בגין הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד. התביעה שכנגד שהוגשה כנגד התובע על ידי הנתבע, נדחתה.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

אדם המשדל אדם אחר לבצע עוולת לשון הרע חייב לפצות את הנפגע

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

בית המשפט העליון הכריע, כי ניתן לחייב אדם המשכנע אנשים אחרים לבצע פרסום לשון הרע לפצות את הנפגע, גם אם המשדל עצמו לא ביצע כל פרסום ברבים. בפסק דינו חייב בית המשפט העליון את הזמר והמשפיען יואב אליאסי הידוע בשם הבמה- "הצל" לפצות בעלת עסק בתחום המזון על כך שהוא קרא לאנשים אחרים להיכנס לדף הפייסבוק של העסק ולהשאיר שם ביקורת שלילית על העסק.

לשון הרע - עדכוני פסיקה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יגאל רוזנברג, עו"ד

שני פסקי דין חדשים אשר יצאו בשבועות אחרונים ממחישים את נטל ההוכחה המוטל על המפרסם להוכחת אמיתות הפרסום. הוכחת אמיתות הפרסום הינה הגנה מפני טענות בדבר הוצאת לשון הרע, כך שכל מי שנטען כלפיו כי פרסם דבר מה המהווה הוצאת לשון הרע, חייב לטעון להגנתו – "אמת דיברתי".

תביעת הוצאת לשון הרע

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

תביעת הוצאת לשון הרע כנגד מי שהכפיש או פגע בשמך הטוב - אנו נדע לבנות עבורך תביעה, נתמכת בטיעון כלכלי, אשר תרתיע את המפיץ ותגרום לו לחדול ממעשיו והשמצותיו.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.