במשרדנו עורכי דין מומחים לפשיטות רגל, בעלי בקיאות ייחודית בניהול הליכי פשיטת רגל, בקשות הפטר, הסדרי חובות, הוצאה לפועל ושיקום כלכלי. השירות הינו בהיקף ארצי, בבתי המשפט ובלשכות ההוצאה לפועל בכל רחבי הארץ.
עורכי דין מומחים לפשיטת רגל במשרדנו מסייעים בהגשת דו"חות דו חודשיים, בהיערכות לחקירת יכולת במשרדו של הנאמן, בהגשת בקשות ובייצוג בבית המשפט עד לקבלת הפטר בפשיטת רגל.
 

מהי פשיטת רגל

הליכי פשיטת רגל (פש"ר) הינם הליכים הנפתחים על ידי החייב או על ידי הנושים. בנסיבות בהן אדם לא מצליח לפרוע את חובותיו והוא נדרש לפתוח בהליך של פשיטת רגל.
חוב כספי יכול להיווצר מאי תשלום בגין החזר הלוואה, החזר משכנתא, עסקה, עסק שקרס ועוד. החוב הכספי הופך להיות בר אכיפה בלשכת ההוצאה לפועל כאשר מועד הפירעון מגיע והנושה לא מקבל את כספו והוא פועל לנקיטת הליכים משפטיים כנגד החייב.
על פי הרפורמה החדשה בפשיטת רגל, חייבים יחידים אשר חובותיהם מסתכמים בסך של בין 50,000 ש"ח ועד ל-150,000 ש"ח יהיו באחריות רשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל), ואילו חייבים שחובותיהם עולים על 150,000 ש"ח יהיו באחריות האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי, הנקרא הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, ותחת סמכותו של בית המשפט השלום.
לפיכך, בנסיבות בהן החייב מפסיק לעמוד בהתחייבויותיו ואינו מצליח לפרוע את חובותיו המצטברים, הוא ניגש להליך של הסדר חובות, במסגרתו קיים גם הליך של פשיטת רגל (אשר כיום נקרא חדלות פירעון). ההליך נועד להעניק לו את ההזדמנות להתחיל פרק חדש בחיים ללא חובות ועיקולים, תוך שנה עד שנה וחצי מיום מתן צו פתיחת ההליכים (צו הכינוס לשעבר). ההליך, מאידך, יכול להיפתח על ידי הנושים עצמם. הליך  זה מאפשר לנושים לבטל העברות שבוצעו בניגוד לחוק, אם לבני משפחה ואם לאחרים ולהביא לידי גביה מרבית של חובם.
כלומר, המטרה היא להגיע תוך פרק זמן קצר להפטר בפשיטת רגל ולמצב בו כלל חובותיו יימחקו והוא יוכל לפתוח דף חדש ונקי מחובות.
כמובן שעל מנת להגיע למצב מסוג זה, יש להוכיח, כי ההתנהלות של החייב היא בתום לב וכי הוא לא פעל להברחת נכסים לפני ו/או במהלך הקריסה הכלכלית ו/או ביצע פעולות של העדפת נושים.

ייצוג חייבים בפשיטת רגל

 ייצוג חייבים בפשיטת רגל מחייב עורך דין מומחה לפשיטת רגל, בעל ידע וניסיון בניהול ההליך ובליווי נכון ומקצועי. הליכי פשיטת רגל כרוכים במינוי נאמן, אשר ירכז את כלל הנכסים, ככל שיש, יתנהל מול הנושים ויקדם את ההליך עד להסדרה כוללת.
 
 
 

הליכי פשיטת רגל

מתי הליך פשיטת הרגל רלוונטי עבור החייב? במקרה של חובות כספיים כבדים שאין לחייב את האפשרות להסדירם ישירות מול הנושים ואף אין לו את היכולת לשלמם בתקופה של 3-4 שנים.

במסגרת ההליך, החייב מגיש בקשה מפורטת בצירוף דו"ח הכנסות והוצאות התא המשפחתי שלו, מסמכים המעידים על זכויותיו ונכסיו, מסמכים המעידים על קיומם של כספים בקופות הביטוח השונות, תצהיר המפרט את אופן נסיבות ההסתבכות הכלכלית ותשלום אגרת הבקשה לממונה על חדלות פירעון. לאחר מכן, ניתן צו פתיחת הליכים, הקובע את הסכום החודשי אותו החייב נדרש לשלם עד מועד הדיון, יחד עם הדרישה להגשת דו"ח דו חודשי על הכנסותיו והוצאותיו.

ברגע שהחייב מקבל צו פתיחת הליכים, מעוכבים כל הליכי ההוצאה לפועל שנפתחו נגדו וכן מבוטלים כל העיקולים שהוטלו בין היתר על משכורתו, חשבון הבנק ורישיון הנהיגה.
בתקופה שבין מתן צו פתיחת ההליכים לדיון שנקבע בבית המשפט, על החייב להתייצב לחקירת יכולת במשרדו של הנאמן (המנהל המיוחד לשעבר), לשתף פעולה עמו ולהשלים מסמכים במידה ונדרש לכך.
בדיון עצמו, החייב מקבל צו הפטר פשיטת רגל ונקבעת עבורו תוכנית פירעון לפי יכולתו הכלכלית עד לתקופה מקסימלית של 3 שנים ולאחר סיומה יינתן לחייב צו הפטר מחובותיו.
 

עורכי דין פשיטת רגל

משרדנו המורכב מעורכי דין מומחים לפשיטת רגל, מתמחה בטיפול בלקוחות פרטיים, אנשים נורמטיביים, אשר מסיבות כאלה או אחרות הגיעו למצב בו נטל החובות הוא כזה שאין באפשרותם לעמוד בו. משרדנו מודע למרכיבים העלולים, לא אחת, לגרום לאדם מן היישוב להגיע למצב בו כלל חובותיו עולה על יכולות ההחזר שלו. בנסיבות אלה, עו"ד פשיטת רגל במשרדנו יודעים לפעול במהירות וביעילות, לטובת הלקוח. אנו מסייעים בבלימת הנושים ובניית חומת מגן אשר תאפשר לחייב להמשיך ולנהל אורך חיים תקין ומסודר, מבלי שיגיעו אליו מעקלים או נושים אחרים, מה שיאפשר לו להמשיך לעבוד ולקיים את בני ביתו במינימום נזק ומינימום עוגמת נפש.
 
במשרדנו עורכי דין פשיטת רגל בצפון, עורכי דין פשיטת רגל בחיפה, עורכי דין פשיטת רגל בקריות ועורכי דין פשיטת רגל בתל אביב. ייצוג נכון ויעיל של חייבים בהליכי פשיטת רגיל מצריך עורכי דין מיומנים, בעלי ידע וניסיון על מנת להצליח לספק ליווי מקצועי מצליח.
משרדנו דורג על ידי חברת הדירוג בי.די.איי כמשרד עורכי דין מוביל בתחום לשנת 2023.
 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.