מאת:

בחלקה המערבי של יבשת אפריקה, שוכנת לה פנינה אשר טרם התגלתה לעולם במלוא הדרה, תפארתה והיותה יעד עסקים אשר טומן בחובו פוטנציאל עסקי רב. פנינה זו היא ניגריה!

ניגריה, כמדינה המאוכלסת ביותר באפריקה אשר מונה כ-190 מיליון תושבים היוצרים מחד גיסא כוח קנייה אדיר ומאידך גיסא כוח עבודה בלתי מוגבל ליזמים בכל תחום, וכן כמדינה השישית בגודלה העולם, יוצרים פוטנציאל עסקי אשר ספק אם עדיין קיים במקום אחר ברחבי הגלובוס.

על נתונים אלו יש להוסיף את היותה של ניגריה כבעלת הכלכלה הגדולה ביותר באפריקה כיום וכן את היותה עשירה במשאבי טבע בלתי נדלים כגון: נפט וגז והיותה מדינה אפריקאית אשר בין תושביה קיימים תושבים רבים אשר עוזבים את המעמד הנמוך-בינוני ומתעשרים במהירות גבוהה. אין זה מפתיע נוכח הועבדה כי הניגרים נחשבים לבעלי אוריינטציה עסקית גבוהה ורובם שולטים בשפה האנגלית. התוצר המקומי הגולמי של המדינה (תמ"ג) הוערך בשנת 2016 בכ-1,091,000 דולר והיא נמצאת במקום 23 בדירוג העולמי.

ניגריה חברה בארגון המדינות המפיקות נפט העולמי (אופ"ק) וכ-95% מהכנסות המדינה במטבע חוץ נובעים מענף הנפט, המהווה גם 20% מהתוצר הלאומי הגולמי (התל"ג). עם זאת עתודות הנפט של המדינה אינן מנוצלות באופן יעיל ולכן אינן תורמות להעלאת רמת החיים של התושבים ולצמיחתה הכלכלית של המדינה והתוצאה היא שמיעוט קטן בלבד באוכלוסייה נהנה מרווחי הנפט.

 

כניסה לשוק העסקים הניגרי

לא זו אף זו, יחסיהם הבינלאומיים של ישראל וניגריה מעולים והמדינות מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים המובילים לשיתופי פעולה במגוון מישורים ומכשירים את הקרקע לפעילות עסקית עבור ישראלים רבים אשר רוצים להשקיע בניגריה.

ואולם, היזם הישראלי הרוצה להקים ולפתח עסקים בניגריה עלול להיתקל בלא מעט קשיים אשר עשויים במקרה הטוב לסרבל ולהקשות על תוכניותיו ובמקרה הרע לחסלם כליל. לכן, על היזם הישראלי המבקש להיכנס לשוק העסקים הניגרי, להיערך ולתכנן היטב את צעדיו וכן להיעזר במומחים אשר בכוחם לסלול עבורו את הדרך לכניסה חלקה לשוק העסקים הניגרי ולדאוג עבורו לתשתית הפיננסית והעסקית, להקמת החברה, לייעוץ וליווי משפטי, לחיבור לאנשי עסקים מקומיים וללקוחות פוטנציאליים ועוד.
 

כיצד משרדנו יכול לסייע בנושא?

דסק ניגריה של משרדנו עונה על כל אלה ומספק מענה כולל הן במישור המשפטי והן במישור העסקי, לאנשי עסקים, חברות ופרטיים ישראלים המבקשים לחדור לניגריה ולבצע על אדמתה עסקאות מכול סוג שהוא.

הדסק יודע להתחבר ללקוח הישראלי, להבין במדויק את צרכיו ולהביאו למצב בו הוא מממש כל מהלך עסקי על אדמת ניגריה. הדסק משמש כ-One Stop Shop עבור ישראלים המבקשים לפעול בניגריה וכולל את מלוא השירותים הנדרשים מרגע כניסתם למדינה. לטובת האמור, נהנה הלקוח הישראלי הן משירותי הדסק על אדמת ניגריה, באמצעות מנהל הדסק שהנו אזרח ישראלי שמקום מושבו בניגריה, והן משירותים על אדמת ישראל בסניפי המשרד והכל במקצועיות נטולת פשרות ולטובת הבטחת התנהלות עסקית מנצחת, כזו המתיישבת עם האינטרס של איש העסקים הישראלי.

>> מוזמנים להכיר מקרוב את דסק ניגריה של משרדנו, לחצו כאן.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שיטת המס בניגריה

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; עמית משה כהן, עו"ד

המשבר הפיננסי העמוק אליו נקלעה מדינת ניגריה, טומן בחובו אפשרויות רבות עבור אנשי עסקים זרים, העטים בימים אלו אחר הזדמנויות עסקיות אטרקטיביות במדינה. מטבע הדברים, הבנה של שיטת המס הנוהגת במדינה האפריקנית, הנה חיונית, ולפיכך, ברשימה קצרה זו נבקש לסקור מספר עובדות מהותיות שיהא בהן כדי לסייע לבעלי עניין.

ניגריה כיעד למשקיעים מישראל

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; לירן יזהר, משפטן

בשנים האחרונות ובעקבות התעוררות כלכלית לאחר עשור של עליות במחירי סחורות וקיומו של צורך אדיר בצמצום פערי תשתיות (תקשורת, מים, כבישים, אנרגיה, בניה ומסחר ועוד) גובר והולך העניין בהזדמנויות הכלכליות הטמונות ביבשת אפריקה ככלל, ובפרט ברפובליקה הפדרלית של ניגריה.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.