מאת:


מייסד ובעל חברת המוניות "ציק-צ'אק" מנשר נדהם לגלות ביום בהיר אחד כי שותפו החליט לסגור את החברה, להותיר אותו עם חובות ולפתוח חברה אחרת המשתמשת באותו מספר טלפון ובאפליקציה של החברה.

חברת המוניות "ציק-צ'אק" מוניות בע"מ מוכרת כמעט לכל תושב בנשר והאזור. החברה, אשר הוקמה ע"י דוד אטיאס, נהג מונית בעברו, ביחד עם שותף, שרשם את החלק שלו בשותפות על שם בנו, הייתה נוהגת במשך שנים להסיע את תושבי האזור למקום חפצם ואף הייתה המסיעה של חברות מסחריות גדולות הפועלות באזור. מספר הטלפון שלה היה מוכר כמעט בכל בית ועסק, היא הפעילה אפליקציה פופולרית ופעלה רבות גם ברשתות החברתיות לצרכי פרסום וצברה מוניטין רב.

לאחרונה התגלע סכסוך בין בעלי המניות ולפני מספר חודשים נדהם אטיאס לגלות בבוקר יום בהיר, כי החברה נסגרה והפעילות שלה הועברה לשותף חדש, ללא הסכמתו של אטיאס, תוך שהחברה הישנה נותרת עם חוב של מאות אלפי שקלים. השותף לא הסתפק בכך, אלא נטל לעצמו גם את מספר הטלפון המוכר של התחנה המקורית ובכך, בעצם, השיג את קהל הלקוחות הקבוע והנאמן של התחנה אותה הקימה חברת צ'יק-צא'ק המקורית, תוך שהוא מפעיל את התחנה החדשה על שמו שם אדם שלישי.

אטיאס ההמום, שנושל באחת מהחברה בעלת המוניטין, שכר את שירותיו של עו"ד יגאל רוזנברג מפירמת עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים ושות' אשר פנה לביהמ"ש המחוזי בחיפה ודרש להוציא צווי מניעה ולעצור מיידית את פעילות תחנת המוניות החדשה. עו"ד רוזנברג טען בבקשה למתן צו מניעה זמני כי יש לעצור מיד את המהלך: "השותף לשעבר ואנשים נוספים, השתלטו ונטלו על עימם את כל נכסי החברה לרבות שלושת הרכבים שהיו בבעלות החברה, לרבות מערכת המחשוב והתקשורת של החברה ובעיקר את מספר הטלפון אשר מוכר בקרב אנשי האזור ומשמש אלפי אנשים להזמנת מונית".

השופט שמואל מנדלבום קיבל את דבריו של עו"ד רוזנברג והחליט במעמד צד אחד על מתן צו המורה על הקפאת כל הכספים המגיעים לחברה החדשה מקהל הלקוחות הקבוע, כלומר אלו המשתמשים במספר הטלפון ובאפליקציה שלה ולהעבירם לחשבון של החברה הישנה עד להודעה חדשה.

>> קישור לכתבה המקורית של שמעון בן-עמי על המקרה, באתר "זה פה"

בדיון שהתקיים במעמד שני הצדדים כעבור כשבוע ימים, הגיעו הצדדים להסכמה לפיה הפעילות תמשיך להתנהל כפי שהיא היום ואף אחד מהצדדים לא יהיה רשאי לנסות לפגוע בה, ואילו השותף החדש יחויב להגיש דוחות חודשיים לגבי הפעילות שהועברה לידיו, עד להכרעה בתביעה העיקרית.

בעל חברת מוניות בנשר נדהם, שותפו סגר את החברה והקים אחרת

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

התקשרויות עסקיות ושיתופי פעולה עם עו"ד פעילים ולא פעילים

מאת: צוות האתר

משרדנו, המורכב מכ-75 עו"ד, כלכלנים ורו"ח, מושתת על מקבץ מחלקות ייעודיות, אשר לכל אחת מהן הבקיאות והניסיון המשפטי הספציפי לה, כך שכל מחלקה מתנהלת כ-"בוטיק" משפטי עצמאי, המתמקד בתחומי הבקיאות שלו.

ייצוג יועצי מס המבקשים למכור או לקנות פעילות ו/או רשימת לקוחות

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו יודע לתן ליועצי מס את הייעוץ הנדרש לטובת קידומם לעבר היעד, אם לטובת מכירת הפעילות, אם לטובת רכישת פעילות ואם לטובת חבירה למשרדים נוספים והקמה של פעילות רחבה ומקצועיות יותר בתחום ייעוץ המס.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם