מאת:


דרכון פולני מהווה כיום כרטיס כניסה לשערי מדינות אירופה החברות באיחוד ובהגבלות מסוימות גם לארה"ב. ישראלים המחזיקים בדרכון פולני יכולים ליהנות ממעבר חופשי בין מדינות האיחוד, רשאים לעבור לגור בכל מדינה באיחוד ולעבוד במדינות אלה ללא הוצאת אישורים מיוחדים או הגשת בקשות מיוחדות.

 

בבואנו לשאול מי זכאי לאזרחות פולנית, השאלה העיקרית היא מתי עזב אותו יליד פולין את אדמת פולין ואילו כללים חלו באותה שנה בנוגע לאובדן האזרחות הפולנית. האזרחות הפולנית עוברת מדור לדור ברציפות, היינו לא ניתן לדלג על דור בהליך קבלת האזרחות. משמעות הדבר כי קבלת האזרחות מותנית באזרחותו של הדור הקודם אשר זה האחרון מעביר את הזכאות לדור הבא אחריו וכן הלאה.

 

חוק האזרחות הפולני

חוק האזרחות הפולני הוא החוק הקובע מי נחשב אזרח פולין. חוק האזרחות הפולנית עבר במשך השנים שינויים רבים כאשר הראשון נכנס לתוקף ב-31.1.1920, הוחלף בחוק שני ב-19.1.1951 שהוחלף לחוק שלישי ב-2108.1962 ולזה נוסף החוק הנוכחי בתאריך 15.8.2012. סוגיה זו באה לידי ביטוי בשלושה חוקיים מרכזיים - חוקים אלו מתרכזים בשאלה מי זכאי להשבת האזרחות (אותם ילידי פולין שעלו לישראל במשך השנים) ומי זכאי לקבלת אזרחות מתוקף לידתו של בן משפחה בפולין. בקביעת זכאות לאזרחות ישנה משמעות רבה, כפי שצוין לעיל, תאריך העזיבה, האם היליד הפולני חתם על ויתור האזרחות, האם ביצע שירות בצבא זר ועוד.

 

הליך האזרחות

לפני התחלת ההליך חושב לאסוף מה שיותר מסמכים היכולים להעיד על אזרחות, לידה, נישואין, קבורה, מגורים, בעלות על נכסים, עבודה, עלייה, שירות בצבא פולין וכו'. ברגע שיש ברשותך אזרחות פולנית (הכולל אישור אזרחות ותעודת לידה ונישואין מפולין) הדרך לקבלת דרכון פולני הינה קצרה וטכנית בלבד ומתבצעת ישירות בקונסוליה הפולנית. הליך קבלת אזרחות פולנית ודרכון פולני עשוי להיות מורכב ולהיתקל בלא מעט מכשולים בירוקרטיים ולצערנו ללא היכרות עם אנשי קשר הבקיאים בנבכי הפרוצדורות הפולניות, קבלת אזרחות פולנית היא משימה כמעט בלתי אפשרית. הבשורות הטובות הן שיש לנו את מלוא הידע והיכולות לזרז למענכם את התהליכים הללו ולהפוך אותם להרבה יותר פשוטים ויעילים - משרדנו מפעיל דסק משפטי מיוחד לענייני פולין ובקיא בכל נבכי החוק, המשפט והבירוקרטיה הפולנית.

 

התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במידי לטובת קידום עניינך! 
חייג כעת: 054-4251054

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

4 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.