מאת:

לאחרונה, קבע בית הדין לעבודה בחיפה כי יש להשיב לאלתר מורה לעבודתה, זאת לאחר שהושעתה ע"י משרד החינוך בשל הליך פלילי המתנהל כנגדה.
המורה, בת 59, אם לשלושה ילדים בוגרים וסבתא לשתי נכדות, מועסקת כמורה משנת 1975 בבית ספר בעיר חיפה.

המורה, אשת חינוך למופת, הקדישה את מרבית חייה לעבודתה, והתמסרה כל כולה למטרה נעלה  - הטמעת ערכים של הגינות, יושר והצטיינות אקדמית אצל תלמידיה. על בסיס הערכים האמורים חינכה המורה דורות של ילדים, ואף את שלושת ילדיה שלה, אשר שניים מהם סיימו לאחרונה בהצלחה את לימודי הרפואה ואילו ביתה השלישית של המורה סיימה לפני שנה את לימודיה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית-חינוכית באוניברסיטת חיפה. 

לפני מספר שנים נפתחה חקירה כנגד המורה ובעלה בחשד לדיווח כוזב לרשויות המס בדבר מקום מגוריהם, המזכה בהנחת מס בהתאם לפקודת מס הכנסה.
המורה ובעלה, אשר מעולם לא עמדו בחקירה, נדהמו לגלות את החשדות המיוחסים להם, שכן היו סבורים בתום לב ובין היתר בהסתמך על יעוץ שקיבלו מיועץ המס שלהם, כי הינם זכאים להנחה במס מכח היותם תושבי ישוב ספר. כך, במהלך החקירה שהתנהלה נגדם, הסבירו המורה ובעלה כי בבעלותם בית מגורים בישוב הספר  ודירה נוספת בחיפה אשר נרכשה על ידי בני הזוג עבור בנם.

בשל אילוצים הנוגעים למקומות העבודה של בני הזוג כמו גם בשל הצורך לסייע לבתם בגידול בנותיה, חילקו המורה ובעלה את זמנם בין הדירה בחיפה לבין בית המשפחה בישוב הספר.

המדובר אפוא במשפחה מוכרת, כאשר אין צורך להכביר במילים על מנת להצביע על היותם של המבקשת ובני משפחתה אנשים נורמטיביים, בבחינת "מלח הארץ", אשר התנהגות פלילית זרה להם לחלוטין, ובוודאי התנהגות הטומנת בחובה רכיב של מרמה ו/או דיווח כוזב.

בתום הליכי החקירה כנגד המורה, היא הורשעה, על יסוד הודאתה, בעבירה שעניינה דו"ח וידיעות לא נכונות. על רקע הרשעה זו, נשקלה אפשרות השעייתה של המבקשת מהעבודה במשרד החינוך, ולאחר שהתקיים שימוע בעניינה של המורה קיבלה היא מכתב בדבר השעייתה מהעבודה.

באמצעות משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים הוגשה לבית הדין לענייני עבודה בחיפה בקשה למתן צו מניעה זמני, בו נתבקש בית הדין להשיב את המורה לעבודתה עד תום בירור ההליכים הפליליים כנגדה.

כאמור, בית הדין קיבל את הבקשה והורה על השבת המורה לעבודה לאלתר.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

שינויים בכללים להקצאת אופציות לעובדים

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרד האוצר פרסם טיוטה לתיקון כללי מס הכנסה בנושא הקלות מס בהקצאת מניות לעובדים. יחד עם זאת יש לעמוד בתנאים נוקשים לצורך זכאות להטבות אלו. מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי לצורך עריכת תוכנית אופציות והגשתה באופן שיעמוד בתנאי הדין.

ביטוח פנסיוני לעובדים זרים

מאת: עמית גרוס, עו"ד

נושא הביטוח הפנסיוני לעובדים זרים, מעורר שאלות רבות, בין היתר, האם עובד זר זכאי להפרשות פנסיוניות? ככל שכן, האם ניתן לבצע הפרשות על שמו? האם עובדים זרים מסתננים זכאים גם כן להפרשות פנסיות? ועוד. במאמר זה, ננסה לענות על השאלות אשר הצטברו במשרדנו מקהל לקוחותינו הרחב.

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.