מאת:


לאחרונה, קבע בית הדין לעבודה בחיפה כי יש להשיב לאלתר מורה לעבודתה, זאת לאחר שהושעתה ע"י משרד החינוך בשל הליך פלילי המתנהל כנגדה.
המורה, בת 59, אם לשלושה ילדים בוגרים וסבתא לשתי נכדות, מועסקת כמורה משנת 1975 בבית ספר בעיר חיפה.

המורה, אשת חינוך למופת, הקדישה את מרבית חייה לעבודתה, והתמסרה כל כולה למטרה נעלה  - הטמעת ערכים של הגינות, יושר והצטיינות אקדמית אצל תלמידיה. על בסיס הערכים האמורים חינכה המורה דורות של ילדים, ואף את שלושת ילדיה שלה, אשר שניים מהם סיימו לאחרונה בהצלחה את לימודי הרפואה ואילו ביתה השלישית של המורה סיימה לפני שנה את לימודיה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית-חינוכית באוניברסיטת חיפה. 

לפני מספר שנים נפתחה חקירה כנגד המורה ובעלה בחשד לדיווח כוזב לרשויות המס בדבר מקום מגוריהם, המזכה בהנחת מס בהתאם לפקודת מס הכנסה.
המורה ובעלה, אשר מעולם לא עמדו בחקירה, נדהמו לגלות את החשדות המיוחסים להם, שכן היו סבורים בתום לב ובין היתר בהסתמך על יעוץ שקיבלו מיועץ המס שלהם, כי הינם זכאים להנחה במס מכח היותם תושבי ישוב ספר. כך, במהלך החקירה שהתנהלה נגדם, הסבירו המורה ובעלה כי בבעלותם בית מגורים בישוב הספר  ודירה נוספת בחיפה אשר נרכשה על ידי בני הזוג עבור בנם.

בשל אילוצים הנוגעים למקומות העבודה של בני הזוג כמו גם בשל הצורך לסייע לבתם בגידול בנותיה, חילקו המורה ובעלה את זמנם בין הדירה בחיפה לבין בית המשפחה בישוב הספר.

המדובר אפוא במשפחה מוכרת, כאשר אין צורך להכביר במילים על מנת להצביע על היותם של המבקשת ובני משפחתה אנשים נורמטיביים, בבחינת "מלח הארץ", אשר התנהגות פלילית זרה להם לחלוטין, ובוודאי התנהגות הטומנת בחובה רכיב של מרמה ו/או דיווח כוזב.

בתום הליכי החקירה כנגד המורה, היא הורשעה, על יסוד הודאתה, בעבירה שעניינה דו"ח וידיעות לא נכונות. על רקע הרשעה זו, נשקלה אפשרות השעייתה של המבקשת מהעבודה במשרד החינוך, ולאחר שהתקיים שימוע בעניינה של המורה קיבלה היא מכתב בדבר השעייתה מהעבודה.

באמצעות משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים הוגשה לבית הדין לענייני עבודה בחיפה בקשה למתן צו מניעה זמני, בו נתבקש בית הדין להשיב את המורה לעבודתה עד תום בירור ההליכים הפליליים כנגדה.

כאמור, בית הדין קיבל את הבקשה והורה על השבת המורה לעבודה לאלתר.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים במקרי הטרדה מינית בעבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות, גורמים פרטיים וכן עסקיים, בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות על פי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים ועובדות.

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.