מאת:

במטרה לאפשר לנישום ודאות מיסויית, מוענקת לו במסגרת פקודת מס הכנסה היכולת לפנות אל רשות המסים בבקשה למתן החלטת מס מקדמית (פרה-רולינג) בכל הנוגע לחבות המס שלו, לתוצאת המס או להשלכה על חבות המס שלו, בשל פעולה שביצע (או יבצע ככל שלא מדובר במע"מ או מיסוי מקרקעין) או בשל הכנסה, רווח, הוצאה או הפסד שהיו לו.
 
לאור הביקוש הרב לקבלת החלטות מקדמיות ועל מנת לייעל את השירות הניתן לציבור ולקצר את זמני הטיפול בבקשות אלו, תוך הענקת וודאות בחבות המס או השלכותיו, הוחלט במסגרת המחלקה להחלטות מיסוי שבתוך החטיבה המקצועית ברשות המסים, על קביעת "מסלולים ירוקים" המאפשרים מתן החלטת מיסוי מהירה בנושאים נפוצים. המסלולים הנ"ל הוחלו על נושאים שרמת מורכבותם מאפשרת קביעת מסגרות וקריטריונים אחידים, והחלטת המיסוי ניתנת על סמך הצהרות והתחייבויות המבקש, לאחר בדיקה ואישור של החטיבה המקצועית, בזמן קצר משמעותית מהליך הפסיקה הרגיל.

לאחרונה, פרסמה רשות המסים "מסלול ירוק" חדש לקבלת החלטת מיסוי מקדמית (פרה רולינג), שעניינו מתן הקלה במיסוי אופציות לעובדים שהוקצו בחברה פרטית מכוח תכנית האופציות. ההקלה מאפשרת מימוש האופציות שבידי עובדים בשיטת המימוש נטו, תוך הכרה באירוע מס יחיד. למעשה, המסלול החדש מאפשר דחיית תשלום מס הנדרש עבור מימוש אופציות המוחזקות על ידי נאמן וזאת עד למכירת המניות בפועל לצד ג'. דחייה זו תתאפשר רק במידה שהעובד פטור מתשלום תוספת המימוש הקבועה בהסכם מול מקצה האופציות תמורת הקצאה מחודשת של מניות בכמות נמוכה יותר מזו שנקבעה בהסכם הראשוני.

המסלול החדש מצטרף ל-13 המסלולים הקיימים, שנועדו לייעל ולפשט תהליכים בגביית מס במקרים מיוחדים אשר אין לגביהם חבות מס קבועה מראש בחקיקה הקיימת. המסלול החדש צפוי לקצר את זמן הטיפול במיסוי מכשירים הוניים המוענקים לעובדים בחברות פרטיות שהוסיפו את אפשרות המימוש במנגנון המימוש נטו.

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלול אדום לבוקרים, בעלי עדרי בקר בקו העימות

מאת: אלי דורון, עו"ד

את התביעות במסלול האדום יש לקדם ללא דיחוי, מועד הגשת התביעות נגזר משורה של פרמטרים, אם כי אין בנמצא צורך ב"הפסקת פעילות" שכן התקנות אינן דורשות הפסקת פעילות בענף החקלאות.

הכשרת קריפטו "שחור" - גילוי מרצון 2024

מאת: אלי דורון, עו"ד

התנהלות משפטית מקצועית – תביא את התוצאה לטובת כל המעורבים בהצלחה רבה.

פיצוי למפונים בגין הזנחת הבית

מאת: אלי דורון, עו"ד

נזקי רכוש שנגרמו מפעולות אויב הינם נזקים ישירים ברי פיצוי, אך האם אותם נזקי הזנחה ונטישה הינם נזקים ישירים אשר יזכו את הניזוק בפיצוי?

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.