מאת:

רכישת נדל"ן ברומניה

לטובת ביצוע עסקה אופטימאלית נכון וראוי לבחון את השוק ולחפש שורה של חלופות מתאימות, לבחון כל חלופה וחלופה, לבחון את האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרומניה, לבחון את הנדל"ן אותו שוקלים לרכוש, ובהישען על בחינה מלאה של כלל החלופות והאופציות לאפשר ללקוח לקבל החלטה שקולה איזה נכס נכון לו לרכוש.

למשרדנו, המורכב מעו"ד ישראלים, עו"ד רומנים, רואי חשבון, כלכלנים, יוצאי משרד האוצר ויוצאי משרד המשפטים, שלוחה ברומניה מזה 20 שנים. השלוחה ברומניה מורכבת מעו"ד רומנים, מומחים בטיפול בעסקאות נדל"ן בכלל ובעסקאות נדל"ן ברומניה עבור ישראלים בפרט.

למשרדנו, אשר לו פעילות בין לאומית ענפה, אמונה כי לטובת מתן מענה מושלם לשם קניית נדל"ן ברומניה באופן אופטימאלי יש לתפעל שלוחה רומנית המתנהלת מרומניה ומורכבת מעו"ד מקצוענים רומנים, שמומחית במתן מענה לרוכשים המאמינים בפוטנציאל הרומני בכלל, וברכישת נדל"ן ברומניה בפרט, אם דירה, אם נכס מסחרי אחר ואם בכלל.

משרדנו מאמין כי לטובת מתן מענה אמין, מקצועי ומושלם יש לעטוף את הלקוח משפטית מכל הכיוונים, הן מהצד הישראלי והן מהצד הרומני, כך שמי שיטפל עבורו במהלך יהא צוות המורכב מעו"ד ישראלים ורומנים, כך שהלקוח יוכל לבצע את העסקה באופן מושלם, באופן חוקי ושקוף, באופן אשר יבטיח התנהלות חוקית ושקופה, אם מישראל ואם ברומניה.

במסגרת האמורה משרדנו ידע להבין מהלקוח מה רצונו, מה תקציבו, מה התשואה לה הוא מצפה, מי הבעלים שאמורים לרכוש את הנדל"ן ובהישען על שורה של מרכיבים, כמו תושבות הרוכשים, אזרחות הרוכשים, מקורות המימון, אופי הנכס ועוד, ניתן יהיה לפעול לטובת איתור נכס מתאים המתיישב עם האינטרסים של הלקוח.

כמובן שלטובת ביצוע עסקה אופטימאלית נכון וראוי לבחון את השוק ולחפש שורה של חלופות מתאימות, לבחון כל חלופה וחלופה, לבחון את האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרומניה, לבחון את הנדל"ן אותו שוקלים לרכוש, ובהישען על בחינה מלאה של כלל החלופות והאופציות לאפשר ללקוח לקבל החלטה שקולה איזה נכס נכון לו לרכוש, באיזה אופן נכון לו לרכוש, מהיכן נכון להביא את המימון לרכישה, לבחון האם יש צורך להקים חברה ברומניה ו/או בישראל ו/או במדינה אחרת, לבחון האם יש מקום לחתום על הסכם בין השותפים לעסקה, לבחון האם יש לחתום על זיכרון דברים ברומניה עם המוכר ובסופו של יום להחליט האם לרכוש את הנדל"ן הספציפי.
היה והלקוח יבקש להתקדם לעסקה נדע להגדיר בצורה מדויקת את התנאים של העסקה, כך שלרוכש תינתן האפשרות לבחון את המבוקש על ידו, לרבות תנאי תשלום נוחים, שילובם של משקיעים, שילובם של בני משפחה והוספה של כל תנאי רלוונטי אחר והכול לטובת מתן מענה המבטיח את האינטרס של הרוכש ומבטיח כי היה והרוכש יבקש בעתיד לממש את הנכס, יוכל הוא לעשות כן בצורה נקיה ואופטימאלית, ואף להשיב את כספי תמורת המכירה לישראל מבלי שיתעוררו בעיות בכל הקשור למערכת הבנקאית הישראלית ו/או רשויות המס בישראל.

יובהר, כי דיני המקרקעין ברומניה שונים מהותית מדיני הקניין והמקרקעין בישראל, ומשכך יש לקחת בחשבון כי הדין הרומני מאפשר מהלכים משפטים חוקים שאינם מוכרים לישראל, לדוגמא לרכוש "דירה" מבלי לרכוש את מרכיב הקרקע.
כמו כן, יש לקחת בחשבון כי ברומניה יש בנמצא סימונים ייחודים למבנים, אשר אינם בהכרח עמידים בפני רעידות אדמה כנדרש, ומשכך עלולה להיווצר בעיה לקבל בגינן אותן דירות משכנתא ו/או יתכן והבניין יצטרך לעבור בעתיד הליך של חיזוק ו/או יתכן שתהא מגבלה של העדר יכולת לבטח את אותו נכס, מה שאמור גם להיות מגולם בתמורה המבוקשת בגין דירה שכזו, מה שגורם לישראלים רבים דווקא לחפש לרכוש דירות שכאלה. כל אחד והאסטרטגיה העסקית שלו.

יוצא כי המבקש לרכוש דירה או כל נכס מסחרי אחר ברומניה, טוב יעשה באם יאפשר למשרדנו שברומניה לבחון עבורו מספר חלופות, ורק לאחר שבחן אותן באמצעות צוות משרדנו, יוכל הוא לקבל החלטה שקולה בנוגע לעסקה המתאימה לו ביותר.
לטובת האמור, נכון יהיה לבחון בקפדנות את אופן הרישום העדכני של כל עסקה מוצעת על ידי מוכר פלוני, כאשר למשרדנו שברומניה גם היכולת לחבר את הרוכש לשורה של מתווכים ו/או יזמים מקומיים אשר יחפשו עבור הלקוח את מבוקשו ולאחר שאלה יגיעו עם שלל הצעות, משרדנו יוכל לבחון ביחד עם הלקוח כל הצעה והצעה ולאפשר ללקוח לקבל החלטה לעניין הנכס המתאים לו ביותר. משרדנו ידע בנוסף לחסוך ללקוח זמן, כלומר, לבחון עסקאות בטרם הלקוח מגיע לרומניה ולאפשר ללקוח להגיע לרומניה לטובת סיור בנכס פוטנציאלי רק לאחר שאותר נכס או יותר, העומדים בדרישות של הלקוח.
יתרה מזאת, משרדנו שברומניה יוכל לחתום על עסקת הרכישה עבור הלקוח באמצעות ייפוי כוח, ככול שהרוכש יבקש שלא להגיע למעמד החתימה ברומניה. ישראלים רבים מאמינים ברומניה, מאמינים בתשואות, מאמינים בפריצה צפויה לאור היות רומניה חלק מהאיחוד האירופאי ומשכך פועלים הם לשם רכישת נדל"ן. נכון להיום, ברומניה המטבע שבשימוש הינו מטבע מקומי, ויש המאמינים כי שעה בה המטבע המקומי יומר במטבע האירופאי אירו, אזי גם שווי הנדל"ן יעלה.

משרדנו אינו מומחה בייעוץ השקעות ואין הוא עוסק בכך. משכך משרדנו לא יוכל לייעץ מה ומתי לרכוש.

משרדנו יוכל לחבר אתכם לבעלי קרקעות ו/או מתווכים, לבחון משפטית כל אחת מהעסקאות, לשקף את המצב לאשורו בפני הלקוח, לסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לעניין הרכישה, מה לרכוש? מתי לרכוש, באמצעות מי לרכוש, באמצעות מי לממש, כיצד להתאגד וכיצד לדווח בישראל על הרכישה ועל חבויות המס בישראל מדמי שכירות שיתקבלו ו/או כל עסקה אחרת וכמובן להכין עבורכם את כל ההסכמים הנדרשים ברומנית.

 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

עורך דין ברומניה - גניבת נדל"ן ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ישראלים רבים קנו וקונים ברומניה נדל"ן, חלק קונה קרקעות, חלק אחר קונה נדל"ן מניב וחלק אחר קונה דירות מגורים. חלק מהרוכשים בעלי אזרחות רומנית וחלק נטולי אזרחות, מה שבמידה רבה משפיע על אופן הרכישה.

מעוניינים לרכוש דירה ברומניה או באוסטריה? - כך תעשו זאת נכון

מאת: אלי דורון, עו"ד

ישראלים רבים הגיעו לכלל מסקנה (אם כתוצאה מהמלחמה ואם מסיבות אחרות), שעליהם לקדם רכישה של נכס נדל"ן, רצוי דירת מגורים, במדינה הממוקמת באיחוד האירופאי, אם בווינה שבאוסטריה או בבוקרשט שברומניה, וכן גם ביעדים אחרים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.