מאת: ;

מהו בנין נקודה אדומה וכיצד ניתן להרוויח מכך?

בניינים רבים בבוקרשט מסווגים כבעלי "נקודות": מהו בניין נקודה אדומה וכיצד משקיעים עשויים להרוויח מכך?
בוקרשט הינה עיר ישנה אשר התפתחה ממרכזה ועד לקצותיה, והרבה משכנותיה של בוקרשט הן כפרים קטנים "שנבלעו" ע"י העיר הגדולה והמתרחבת.
רבים מבנייני העיר התחתית של בוקרשט הם בניינים מאוד ישנים, שהתגברו לפחות 2 רעידות אדמה גדולות: זו משנת 1941 וזו משנת 1977, מה שגרם לכך שחלקם די רעועים.
על מנת להנגיש את המידע ולהקל על אנשים לבצע סיווג מהיר בעצמם, לעיריית בוקרשט ישנה רשימת בניינים אשר סווגו לפי הסיכון שלהם ליפול במקרה של רעידת אדמה, ורשימה זו מחולקת לקטגוריות:
הבניינים הרגישים ביותר הם אלו המסומנים בנקודה אדומה (סיכון ראשון לרעידת אדמה) – מה שאומר שלבניין זה סיכוי גבוה ליפול במקרה של רעידת אדמה חזקה.
בניינים עם סיכון מספר 2 לרעידת אדמה (או נקודה כתומה) משמעותם שבמקרה של רעידת אדמה חזקה, שלד הבניין עשוי להינזק, אך ישנו סיכוי נמוך שיקרוס מטה.
סיכון מספר 3 לרעידת אדמה משמעותו כי במקרה של רעידת אדמה חזקה, עשויים להיווצר מספר נזקים אך הם אינם ישפיעו על שלד הבניין, ואין סיכוי שהבניין יקרוס מטה.
סיכון מספר 4 לרעידת אדמה (מתאים לבניינים החדשים), משמעותו כי השלכותיה של רעידת אדמה על בניינים אלו יהיו לפי המודל התכנוני, לפיו הם נבנו.
העניין בבנייני הנקודה האדומה הוא שרובם נמצאים במרכז העיר, עם מחירים נוחים ונגישים מאוד. נכון לרגע זה עיריית בוקרשט ביקשה לאחד את בנייני הנקודה האדומה דרך האיחוד האירופי, ונבחרו לכך 24 בניינים. מאחר והתהליך כבר החל, ניתן לראות קבוצות משקיעים שמעוניינות לקנות דירה בבניין נקודה אדומה, להינות מהאיחוד ולאחר מכן למכור אותה מחדש כדירה חדשה.
הרווח במקרה כזה עשוי להיות גדול, שכן מחיר הדירה החדשה עשוי להיות כפול ואף משולש ממחיר הדירה המקורי. יש לקחת בחשבון כי מדובר על השקעה לטווח ארוך מאחר והליך איחוד הבניינים עשוי לקחת זמן, וזאת עקב אישורים בירוקרטיים והעברת דיירים שכבר גרים בבניינים אלו למקומות אחרים.
לפני שתבצעו השקעה שכזו, רצוי לבצע אימות טכני אצל אדריכל או מהנדס בכדי לברר את המצב הפיזי האמיתי של הבניין מאחר ולעיתים, ולמרות שהבניין מסווג כבניין נקודה אדומה, המצב הפיזי שלו הוא די יציב.
לבדיקת המצב המשפטי המבוצעת על ידי מומחה אשר מתמחה בעניינים מסוג זה ישנה חשיבות חיונית, כמו בכל עסקת מקרקעין. 

 
 

אנו עומדים לרשותך בכל שאלה: סניף מרכז 03-6109100, סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054

לפגישה אישית
חייגו 03-6109100

או השלימו את הפרטים הבאים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

1 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

דרכון רומני – מדוע הוא כל כך מבוקש?

מאת: אלי דורון, עו"ד

'חברת מיקרו' והתנאים להקמתה ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד

החוק הרומני מאפשר הקמה של חברות מסוגים שונים, כאשר דיני המס המקומיים מציעים סיווג של פעילות עסקית גם כ'מיקרו-חברות', ובהתאם לכך מטילים מס חברות בשיעור מופחת ומיועדת בעיקר לאלה המבקשים לפעול בהיקף מוגבל.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.